فارنت: همواره هنر عکاسی توانسته در تمامی لحظات به ثبت زیباترین تصاویر از محیط اطاف ما بپردازد. در عکاسی گاهی پایین آوردن سرعت ثبت عکس منجر به خلق تصاویری بدیع می شود اما همین عامل سرعت وقتی به بالاترین درجه خود میرسد و میتواند از سرعت گلوله بالاتر رود هم تصاویر دیدنی خلق میکند


لکس آگوستین عکاس آماتور هلندی که تخصص ویژهای در عکاسی با سرعت بالا دارد از لحظات عبور گلوله از درون اشیاء مختلف مانند لامپ، قطره آب و.. عکسبرداری کرده است.


این عکاس ۵۲ ساله میگوید: من عکاسی را از سال ۱۹۷۶ آغاز کردم زمانی که عکاسی به صورت سیاه و سفید بود و من خودم عکسهای خودم را چاپ میکردم. در دهه ۸۰ و ۹۰ فعالیتهای عکسبرداری من کاهش پیدا کرد و این تا زمانی که من یک دوربین دیجیتال HP715 در سال ۲۰۰۱ خریدم، ادامه پیدا کرد. این موضوع اشتیاق مرا به عکاسی دوباره افزایش داد و من یک دستگاه دوربین دیجیتال Canon Digital Rebel (300D) در سال ۲۰۰۴ و بعد یک دستگاه دوربین Canon 40D خریدم

لکس که به عنوان یک محقق در ایندهوون هلند مشغول به کار است، عکسهایی نیز از لحظه برخورد قطرات آب و شیر به روی سطوح و سطح آب گرفته است. او میافزاید: این تصاویر با سرعت بالای فلش به نوعی منجمد شدهاند. من میتوانم به سرعتی کمتز از ۱/۴۰٫۰۰۰ ثانیه با قدرت فلش برسم.وی میگوید: این گلوله ها واقعی هستند که از یک تفنگ آزمایشگاهی شلیک شدهاند که انرژی بسیار کمتری نسبت به یک تفنگ واقعی و یا یک اسلحه گرم دارند.

لک خاطرنشان میکند: تمامی مراحل عکسبرداری با استفاده از یک لپتاپ که عملیات رها سازی قطره، باز کردن شاتر دوربین، روشن کردن فلش و شلیک گلوله را بر عهده داشت، صورت گرفته است.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x533 and weights 89KB.
Resigzed Image برای دیدن عکس در اندازه بزرگ اینجا کلیک کنید