0

عضو مجلس هند خواستار توسعه روابط سیاسی و اقتصادی بین تهران و دهلی شد

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

عضو مجلس هند خواستار توسعه روابط سیاسی و اقتصادی بین تهران و دهلی شد

عضو مجلس هند خواستار توسعه روابط سیاسی و اقتصادی بین تهران و دهلی شد

دهلی نو- ایرنا- عضو ارشد مجلس علیای هند(راجیا سابها) اشتراکات فرهنگی بین ایران و هند را عامل مهمی برای توسعه روابط دوکشور دانست و خواستار توسعه روابط فرهنگی ،سیاسی و اقتصادی بین تهران و دهلی نو شد.

 

به گزارش ایرنا «کرن سینگ» روز پنجشنبه در همایش بین المللی همکاری های فرهنگی و مذهبی کشورهای جنوب آسیا در موسسه مطالعات و تحلیل امور دفاعی در دهلی نو اظهار کرد ریشه روابط فرهنگی بین هند و ایران به قدری عمیق و گسترده است که تاکنون هیچ قدرتی نتوانسته روی آن تاثیر بگذارد.
وی با اشاره به پیشینه فرهنگی و تاریخی ایران و هند تصریح کرد دو کشور باید از ظرفیت های فرهنگی و تاریخی برای توسعه روابط دو کشور استفاده کنند.
این سیاستمدار ارشد هندی با رد نظریه برخورد تمدن های هانتینگتن اظهار کرد، تمدن ها به جای برخورد باید با هم تعامل و گفت وگو داشته باشند.
وی اظهار کرد:کشورهای جنوب آسیا باید با احیای ریشه های فرهنگی خود ، زمینه برقراری صلح و ثبات در منطقه را فراهم کنند.
سینگ، هند را یکی از کشورهای بزرگ منطقه با تنوع فرهنگی و مذهبی خواند و اظهار کرد در این کشور پیروان مذاهب و ادیان مختلف با صلح و آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند و این تنوع نه تنها یک آسیب نیست بلکه یک فرصت برای این کشور محسوب می شود.
همایش همکاری های فرهنگی و مذهبی کشورهای جنوب آسیا از امروز به مدت دو روز با حضور کارشناس و اندیشمندان کشورهای هند ،پاکستان ، افغانستان و بنگلادش در موسسه مطالعات و تحلیل دفاعی هند در دهلی نو درحال برگزاری است .

جمعه 6 آذر 1394  1:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها