0

جنگ یمن حدود 3 میلیون کودک این کشور را از تحصیل محروم کرده است

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

جنگ یمن حدود 3 میلیون کودک این کشور را از تحصیل محروم کرده است

جنگ یمن حدود 3 میلیون کودک این کشور را از تحصیل محروم کرده است

تهران- ایرنا – یک مرکز مطالعاتی در یمن روز پنجشنبه طی گزارشی اعلام کرد که از آغاز حملات کشورهای ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، حدود 3 میلیون کودک یمنی از تحصیل محروم شده اند.

 

به نوشته پایگاه خبری امارات 24، مرکز مطالعات و رسانه های آموزشی یمن به مناسبت روز جهانی کودک، اعلام کرد که از آغاز حملات هوایی عربستان و متحدانش به این کشور و ایجاد ناامنی و جنگ در یمن، بیش از 2.9 میلیون کودک از تحصیل محروم شده اند.
این گزارش می افزاید: در این جنگ، بیش از یک هزار کودک کشته و یکهزار و 400 تن دیگر زخمی شده اند.
طبق گزارش این مرکز، ده هزار کودک یمنی به دلیل جنگ و ناامنی به همراه خانواده های خود از یمن مهاجرت کرده و 1.8 میلیون کودک دیگر نیز از به پایان رساندن تحصیلات خود محروم شده اند.
همچنین در این گزارش آمده است: یک هزار و 425 مدرسه به صورت کامل یا جزئی در جریان حملات هوایی به این کشور، ویران شده و تعداد زیادی از مدارس نیز به محل اسکان آوارگان یمنی و پایگاه های نظامی تبدیل شده است.
مرکز مطالعات و رسانه های آموزشی یمن همچنین اعلام کرد که نزدیک به ده میلیون کودک یمنی، نیازمند کمک های بشردوستانه هستند.
عربستان و کشورهای هم پیمان آن از 26 مارس 2015(ششم فروردین) تاکنون صنعا پایتخت و دیگر شهرهای یمن را مورد تجاوز هوایی قرار می دهند و تاکنون هزاران یمنی را شهید و یا زخمی کرده اند و زیر ساخت های اصلی شهرهای یمن و مناطق مسکونی آن را تخریب کرده اند.

جمعه 6 آذر 1394  1:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها