0

شمخانی: برخی کشورها کارخانه داعش سازی هستند

 
namet5
namet5
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1762
محل سکونت : بوشهر

شمخانی: برخی کشورها کارخانه داعش سازی هستند

دبیر شورای عالی امنیت ملی رژیم های سنتی و دیکتاتور منطقه را کارخانه داعش سازی دانست و گفت: ایران اسلامی همواره برای نابودی این گروه های تروریستی تکفیری تلاش می کند.
کد خبر: ۵۴۹۹۷۹
تاریخ انتشار:۰۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۹-25 November 2015
 
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی رژیم های سنتی و دیکتاتور منطقه را کارخانه داعش سازی دانست و گفت: ایران اسلامی همواره برای نابودی این گروه های تروریستی تکفیری تلاش می کند.
 
به گزارش خبرنگار مهر، علی شمخانی صبح چهارشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشگاه را خاستگاه بسیج دانست و گفت: دانشگاه می داند مشکل اصلی ما فقر، بیکاری، تورم، رکود و وضعیت معیشت است.
 
وی با اشاره به اینکه نسخه اقتصاد مقاومتی برای مقابله با دشمن مبتنی بر تجربه ۲۵ ساله است، افزود: نقش دانشجو در فرآیند تولید ثروت؛ تبدیل ایده های کارآفرینی به تکنولوژی است.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: برای عبور از این مسیر علاوه بر نسخه اقتصاد مقاومتی باید جایگاه اول علمی ایران در حوزه های علوم نرم و مادی حفظ کنیم و دانشجویی مقرب تر است که در این دو مورد ما را یاری کند.
 
وی با اشاره به اینکه در این مسیر چاله هایی مانند نفوذ وجود دارد، افزود: دانشگاه محل سوء ظن نیست دژ قابله با نفوذ است.
 
شمخانی ادامه داد: نفوذ از نیاز نیز برمی آید، کسی که خوداکتفا شده به درجات بالای طبع رسیده و در دانش سری در سرها داشته باشد، نفوذپذیر نیست.
 
وی در پاسخ به این پرسش که آیا هر کسی مخالف صحبت می کند عامل نفوذ است، گفت: نفوذ یک واقعیت است و در آن نباید تردید کرد نفوذ تولید تصمیمات غلط است و نتیجه پذیرش این ذهنیت یا همراهی یا فروپاشی است
 
شمخانی ادامه داد: این دستور کار مشخصی است که همه سرویس های امنیتی و کلیه نیروهای چپ و راست به دنبال تصحیح این افکار هستند.
 
بدترین راه مقابله با نفوذ جناحی کردن آن است
 
وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «نازل ترین وضعیت این است که این موضوع را محدود به پایه های پایین جامعه کنیم» افزود: باید بپذیریم نفوذ وجود دارد و ما در کنار هم باید به مقابله با نفوذ بپردازیم؛ اما بدترین راه مقابله با نفوذ جناحی کردن آن است.
 
شمخانی در خصوص مقابله با گروه های تکفیری تروریستی داعش گفت: ایران اسلامی اقدامات خود در این خصوص را قبل از شکل گیری ائتلاف آغاز کرد و هم اکنون نیز چه ائتلاف باشد چه نباشد به رسالت خود در این زمینه عمل می کند.
 
وی در ادامه با طرح این سوال که نقش دانشجویان در زمینه اقتصاد مقاومتی چیست، گفت: اصرار دارم در هر استانی که می روم حتما با دانشجویان که قشر منتقد خاموش و دارای سخن های بسیار هستند ملاقات کنم.
 
وی ملاقات با این قشر را مایه مباهات دانست و افزود: ابایی از گفتگو با دانشجویان ندارم چرا که به دنبال تصحیح افکار خود و دیگران هستم و این امر برگرفته از سیره امام حسین (ع) است.
 
شمخانی با اشاره به لزوم نقد جامعه، اظهار کرد: زنده ترین و پر دغدغه ترین محیط های ما محیط های دانشجویی است.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به مقتل خوانی های تاسوعا و عاشورای حسینی که داستان ۴۸ ساعت نبرد امام حسین را توضیح می دهد، اظهار کرد: هیچ گاه هیچ گونه توهین یا اهانتی از سوی امام حسین (ع) به لشکر دشمن نشده است.
 
وی اساس شکل گیری بسیج را بر یک بینش و تفکر عمیق نسبت به آینده دانست و افزود: تلقی اینکه بسیج بخاطر جنگ تشکیل شد اشتباه است چرا که بسیج یک سال قبل از جنگ تشکیل شد و امام به دنبال ایجاد ابزار دفاعی بودند که ضمانت کننده ارتباط مردم با حکومت باشد.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: اگر حکومت قدرت خود را مبتنی بر مردم نبیند به طور قطع استبدادی می شود.
 
وی با اشاره به دوران هشت سال دفاع مقدس، تصریح کرد: در آن دوران هیچ فردی نبود که مایل به حضور در جبهه های جنگ نباشد.
 
شمخانی تصریح کرد: رفتار ترکیبی ارتش، سپاه و مردم در مقابله با دشمن غنی ترین ظرفیت فرهنگی را برای انقلاب ایجاد کرده است.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب معمولا با خانواده های شهدا هر هفته ارتباط دارند و هیچ تبعیضی در ارتباط با شهیدان قائل نیستند.
 
شمخانی تصریح کرد: دلیل پیوستگی مردم با حکومت وضعیت بارانی بسیج است به این معنا که بسیج مانند باران همه جا می بارد هیچ تبعیضی برای هیچ کس قائل نیست.
 
شمخانی ادامه داد: الگوی جمهوری اسلامی ایران به دلیل عدم تمکین از اسکتبار و از منظر ارتباط دین و حکومت منحصر بفرد است و باید با فرهنگ تجمیع بسیجی همواره در کنار هم قرار گیریم.

 

پنج شنبه 5 آذر 1394  8:49 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها