0

اندروید هشت ساله شد

 
maya2015
maya2015
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1394 
تعداد پست ها : 595

اندروید هشت ساله شد

 

 

 

 

در تاریخ 5 نوامبر 2007 شرکت گوگل به صورت رسمی و برای نخستین بار اندروید را معرفی کرد.

 

پنجم نوامبر تاریخ مهمی برای گوگل محسوب می‌شود. زیرا در این روز محبوب‌ترین سیستم عامل موبایلی جهان یعنی اندروید متولد شده است.

 

به گزارش رایورز ، در تاریخ ۵ نوامبر ۲۰۰۷ شرکت گوگل به صورت رسمی و برای نخستین بار سیستم عامل اندروید را به دستگاه‌های موبایلی معرفی کرد.

 

«اریک اشمیت» که در آن زمان مدیرعامل گوگل بود، با اعلام این خبر توضیح داد که اندروید در اتحادیه Open Handset به کمک بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در عرصه تلفن همراه ساخته شده است و به زودی تحولات بزرگی در این زمینه ایجاد می‌کند.

 

در این اتحادیه شرکت‌هایی مانند گوگل، ال‌جی، موتورولا، سامسونگ، HTC، T-Mobile و Spront حضور داشتند و به کمک یکدیگر نخستین نسخه اندروید را تکمیل کردند.

 

 البته جالب است بدانید گوشی هوشمند Nexus 6P که بهترین گوشی اندرویدی حال حاضر در بازارهای جهانی محسوب می‌شود و آخرین نسخه از این سیستم عامل را در اختیار گرفته است، در شرکت چینی هوواوی تولید شده که در اتحادیه مذکور حضور نداشته است.

 

از نخستین نسخه اندروید یعنی Astro Boy تا آخرین نسخه آن موسوم به Marshmallow، گوگل قابلیت‌های گسترده‌ای را برای این پلتفرم موبایلی در نظر گرفت و سرانجام موفق شد از این طریق حاکمیت بازار جهانی دستگاه‌های موبایلی را در دست بگیرد.

 

کلمه Android از روی نام شخصی به نام Andy Rubin گرفته شد که بنیانگذار شرکت Android Inc. بود. این شرکت در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد و گوگل آن را در سال ۲۰۰۵ خریداری کرد.

پنج شنبه 5 آذر 1394  7:31 PM
تشکرات از این پست
ria1365
دسترسی سریع به انجمن ها