0

تصمیمات ترکیه در مسایل سوریه اشتباه استراتژیک است

 
hossein201273
hossein201273
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 26938
محل سکونت : سپاهان ایران

تصمیمات ترکیه در مسایل سوریه اشتباه استراتژیک است

سرلشکر صفوی:

تصمیمات ترکیه در مسایل سوریه اشتباه استراتژیک است

تهران- ایرنا - مشاورعالی مقام معظم رهبری با اشاره به ساقط کردن هواپیمای جنگنده سوخو 24 روسیه توسط ترکیه در سوریه گفت: اگر چه یک حادثه تاکتیکی است اما تبعات استراتژیکی پیدا خواهد کرد و مطمئنا در این حادثه ترکیه ضرر خواهد کرد.

 

به گزارش ایرنا، سردارسرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی روز پنجشنبه در اجتماع بزرگ 10 هزار نفری گرادن های امام حسین (ع) ، امام علی (ع)، بیت المقدس و کوثر بسیجیان استان اصفهان با اشاره به هدف قرار داده شدن هواپیمای نظامی روسیه توسط ارتش ترکیه افزود: راهبرد ترکیه در حمایت از تروریست های اجاره ای و هدف قرار دادن هواپیمای روسیه ، تبعات جدی برای این کشور بدنبال خواهد داشت.
وی اظهارکرد: چالش های سه دهه گذشته نشان داد اگر قدرت بسیج نبود چه بسا سرنوشت انقلاب و کشور به گونه ای دیگر رقم می خورد.
وی اضافه کرد: بسیجیان و پاسداران مومن، دلاور و خردمند استان اصفهان طی 36 سال گذشته در میدانهای سرنوشت سازی همچون آزادی کردستان از دست ضد انقلاب مسلح و هشت سال دفاع مقدس درخشان ترین کارنامه افتخار آفرین و پیروزی را به خود اختصاص داده اند.
وی با اشاره به ماهیت و توانمندی های بسیج، تصریح کرد: ماهیت و توانمندی های مختلف بسیج برای آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی تبدیل به معمایی بزرگ و غیر قابل حل شده است ، بصورتیکه تمامی محاسبات آنها را برای تسلط بر ملت ایران خنثی کرده است.
سرلشکر صفوی در ادامه با تحلیل شرایط سیاسی و امنیتی منطقه ، گفت: در این جنگ خانمانسوز ، فقط در سوریه 250 هزار نفر کشته شده اند و جمعیت 9 میلیون نفری از سوریه و عراق آواره شده اند و برخی به خارج از شهرها و برخی ها به شهرهای امن مانند بغداد و دمشق پناه آورده و زیر چادر با وضعیت اسف باری زندگی می کنند.
وی ادامه داد: در این جنگ ناعادلانه دو جبهه وجود دارد، در یک جبهه به رهبری امریکا و رژیم صهیونیستی ، عربستان ، ترکیه و اردن و در جبهه دیگر به رهبری ایران ، روسیه ، عراق ، سوریه و حزب الله لبنان قرار دارند.
دستیار و مشاورعالی مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رمز اثر گذاری و ماندگاری بسیج گفت: رمز موفقیت و ماندگاری و اثر گذاری بسیج ، قدرت انعطاف پذیری آن متناسب با نیازمندی های انقلاب و کشور و حضور در عرصه های سازندگی ، علمی ، فرهنگی و دفاعی و امنیتی است.
وی که با عنوان شکوه ایستادگی سخن می گفت، با اشاره به تدبیر حضرت امام (ره) در صدور فرمان تشکیل بسیج مستضعفین اظهار کرد: فرمان تشکیل بسیج مستضعفین در پنجم آذر ماه سال 58 توسط حضرت امام بیانگر دید الهی و دور اندیشی حکیمانه و آینده نگری ایشان نسبت به حوادث ، رخدادها و فراز نشیب های پیش روی انقلاب کبیر اسلامی ملت بزرگ ایران بود.
وی با اشاره به انتظارات از بسیج اضافه کرد: از بسیج انتظار می رود تا در جلوگیری از انحرافات در جامعه با بکارگیری ظرفیت عظیم خود در حوزه های هنری ، فرهنگی و اجتماعی پیشگام باشد ودر محیط های کاری مانند مدرسه و دانشگاه و در محلات و روستاها و کارخانجات ، نقش آفرینی فرهنگی کند.

پنج شنبه 5 آذر 1394  6:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها