0

وقوع 80 حريق در جنگل‌هاي گيلان طی هشت ماه

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

وقوع 80 حريق در جنگل‌هاي گيلان طی هشت ماه

دوشنبه 6 دي 1389 ۱۰ : ۰۵ ساعت
منبع : مهر
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
وقوع 80 حريق در جنگل‌هاي گيلان طی هشت ماه
مدير كل منابع طبيعي گيلان از وقوع 80 فقره حريق در مناطق مختلف جنگلي اين استان در آذر ماه امسال خبر داد.

رحمت‌الله رحماني عصر يكشنبه در جلسه ستاد حوادث غيرمترقبه اداره كل منابع طبيعي استان با اشاره به وضعيت آتش‌سوزي‌هاي مناطق جنگلي گيلان اظهار داشت: با توجه به افزايش دما و وزش بادگرم و عدم بارش باران وقوع حريق در عرصه‌هاي جنگلي كه داراي خاشاك و خاك برگ است، موجب كاهش شديد رطوبت نسبي هوا و خشكي بيش از حد شده بود.

وي ادامه داد: آتش‌سوزي جنگل‌ها در مناطق مختلف رودبار كه از اوايل هفته گذشته آغاز شده بود با اقدام سريع عوامل يگان حفاظت و ماموران اداره كل و با تلاش بسيار زياد نيروهاي فهيم مردمي موفق به اطفاي كامل حريق شديم.

رحماني افزود: در بررسي‌هاي اوليه نوع حريق به صورت سطحي بود و به درختان منطقه آسيب جدي وارد نيامد و تنها تعداد محدودي از درختان خشك و پوسيده كه توان مقاومت در مقابل آتش را نداشتند از بين رفتند.

وي همچنين بررسي درباره عوامل بروز حريق و ميزان دقيق خسارات را در اولويت كاري اداره كل منابع طبيعي عنوان كرد.

مدير كل منابع طبيعي گيلان با اشاره به ميزان تعداد حريق در مناطق جنگلي استان خاطرنشان كرد: در آذر ماه امسال حدود 80 فقره حريق در نقاط مختلف گيلان رخ داد كه با توجه به موقعيت بحراني مناطق جنگلي نيروهاي منابع طبيعي در آماده باش بودند.

وي تشكيل تيم‌هاي منظم اطفاي حريق را از جمله اقدام‌ها عنوان كرد و افزود: اين نيروها متشكل از افراد متخصص، با تجربه و تجهيز امكانات لازم در حد توان هستند.

رحماني اظهار داشت: با كمك اين نيروها و مردم طبيعت دوست تلاش كرديم تا خسارات ناشي از وقوع حريق‌هاي احتمالي در مناطق مختلف استان را كاهش دهيم.

 
 
دوشنبه 6 دی 1389  12:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها