0

ايران براي همكاري با قطر در برگزاري جام جهاني اعلام آمادگي كرد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ايران براي همكاري با قطر در برگزاري جام جهاني اعلام آمادگي كرد

 

دوشنبه 6 دي 1389 ۱۰ : ۱۴ ساعت
منبع : باشگاه خبرنگاران
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني گفت : در ديدار يكشنبه با امير قطر ، آمادگي ايران براي همكاري با اين كشور در برگزاري هر چه بهتر جام جهاني 2022 اعلام شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، علي سعيد لو ' تاكيد كرد: واگذاري ميزباني جام جهاني به قطر يك پيروزي براي كشورهاي منطقه به شمار مي رود .
سعيدلو با اشاره به سفير اخير 'شيخ حمد بن خليفه آل ثاني' به ايران و ملاقات با مقام معظم رهبري و رييس جمهوري اسلامي ايران افزود: در اين ديدارها بر گسترش روابط در تمام زمينه ها مباحثي مطرح شد و ما نيز خواهان توسعه همكاريهاي ورزشي با قطر شديم .
وي به دعوت امير قطر براي ديدار از اين كشور اشاره كرد و گفت: شيخ حمد در اين ديدار از مقامات ايران خواستند تا همكاريهاي لازم را براي برگزاري جام جهاني فوتبال در اين كشور صورت دهند.
رييس سازمان تربيت بدني تاكيد كرد: امير قطر به ويژه خواهان حضور شركتهاي ايراني براي كمك به اجراي طرحهاي زير بنايي ، تبليغ و اطلاع رساني در جريان جام جهاني 2022 در اين كشور شد.
وي ضمن تاكيد بر ميزباني ايران در برخي از بازيهاي جام جهاني 2022 ، افزود: ما آمادگي خود را براي برگزاري برخي بازيهاي جام جهاني كه شرايط آب و هوايي قطر اجازه برگزاري آنها را نمي دهد، اعلام كرديم.
وي گفت: با توجه به موافقت 'سپ بلاتر' رييس فيفا با برگزاري برخي بازيهاي جام جهاني 2022 در كشورهاي همسايه قطر ، ايران مي تواند با وجود تماشاگران مشتاق ميزبان خوبي براي اين رقابتهاي معتبر باشد.
سعيدلو با اشاره به امكانات ايران در بخش ورزش و موفقيتهايي كه ورزشكاران ايراني در سالهاي اخير به ويژه بازيهاي آسيايي چين بدست آورده اند، اضافه كرد: ما آمادگي آن را داريم تا همه امكانات ورزشي خود را در اختيار كشورهاي اسلامي از جمله قطر قرار دهيم تا ورزش اين كشورها نيز توسعه پيدا كند.
وي گفت: امير قطر اصرار داشت تا ايران در برخي ورزشها از جمله ورزشهاي رزمي به اين كشور كمك كند و آنها از امكانات آموزشي ما بهره مند شوند.
سعيدلو افزود: از شيخ حمد درخواست شد تا بار ديگر بازيهاي كشورهاي همبستگي اسلامي برگزار شود و ايران آمادگي آن را دارد تا اين مسابقات را اجرا كند .
وي اضافه كرد: برگزاري مسابقات دو جانبه و چند جانبه عامل مهمي در نزديكي ملتهاي مسلمان با يكديگر است و مي توان از آن براي افزايش همكاري ورزشي و همچنين صلح و دوستي ميان ملتها استفاده كرد.
رييس سازمان تربيت بدني گفت: در ديدار با 'بن همام' نيز ، وي خواهان همكاري ايران در انتخابات آينده آسيا شد.
سعيدلو اضافه كرد: در اين سفر قرار شد موافقتنامه اي كه پيشتر بين ايران و قطر به امضا رسيده بود بار ديگر بازنگري شود و مواد جديد در آن گنجانده شده و به مرحله اجرا درآيد .
وي از جمله اين موافقتنامه را همكاري در رشته فوتبال و برگزاري ديدارهاي دوستانه عنوان كرد .
رييس سازمان تربيت بدني ايران روز يكشنبه همچنين در اردوي تيم ملي فوتبال ايران در دوحه حضور يافت و با بازيكنان به گفت و گو نشست .
وي ابراز اميدواري كرد كه تيم ملي فوتبال ايران بتواند در مسابقات جام ملتهاي آ سيا كه در قطر برگزار مي شود ، به موفقيت دست يابد .
به همين مناسبت سفارت ايران در دوحه ضيافت شامي با حضور رييس سازمان تربيت بدني ، رييس فدراسيون فوتبال و بازيكنان تيم ملي فوتبال ايران در محل اين سفارت ترتيب داده است .
رييس سازمان تربيت بدني ايران كه روز يكشنبه به دعوت رسمي امير قطر وارد دوحه شد ، يكشنبه شب اين كشور را ترك مي كند .

 
 
دوشنبه 6 دی 1389  12:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها