0

عضو کمیسیون آموزش مجلس:4 سال هم برای لیسانس کم است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

عضو کمیسیون آموزش مجلس:4 سال هم برای لیسانس کم است

 

دوشنبه 6 دي 1389 ۱۰ : ۳۲ ساعت
منبع : فارس
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دوره 4 ساله لیسانس باید به طور کامل به پژوهش و آموزش اختصاص یابد، خاطرنشان کرد: اگر دانشجویان بخواهند تمام وقت خود را به این امور اختصاص دهند، ممکن است 4 سال نیز برای آنها کم باشد.

ضیاء‌الله اعزازی ملکی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه هر پیشنهادی در خصوص نظام آموزشی کشور باید با نگاه به اثرات آن در تربیت نیروی انسانی مورد بررسی قرار گیرد، اظهار داشت: پیشنهاد کاهش 2 ساله دوران تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های کشور اگر به نفع تربیت نیروی انسانی باشد، می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد.
 

وی با بیان اینکه مطالب مطرح شده در خصوص استفاده غیر مفید از 4 ساله دوره لیسانس در برخی از رشته‌های تحصیلی درست است، افزود: نکته قابل توجه این است که این مسئله تنها به زیاد بودن اوقات فراغت و زمان در اختیار دانشجویان مربوط نمی‌شود.


اعزازی ملکی با بیان اینکه دوره 4 ساله لیسانس باید به طور کامل به پژوهش و آموزش اختصاص یابد، خاطرنشان کرد: اگر دانشجویان بخواهند تمام وقت خود را به این امور اختصاص دهند، ممکن است 4 سال نیز برای آنها کم باشد.


وی با بیان اینکه در بعضی از موارد شاهد هستیم که دانشجویان چند ماه بعد از فارغ‌التحصیلی آموزش‌های دوران دانشگاه را از یاد می‌برند، تصریح کرد: اکنون بسیاری از موارد در نظام آموزشی کشور غیرکاربردی است و در این شرایط باید تمام نواقص موجود را مورد توجه قرار داد.


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه پینشهاد کاهش سال‌های تحصیل در دوره لیسانس قابل بررسی است، اظهار داشت: در این خصوص نیاز به یک تحول اساسی در نظام آموزشی کشور احساس می‌شود که بسیاری از ملزومات آن در نقش جامع علمی کشور در نظر گرفته شده است و امیدواریم که این نقش هر چه زودتر تصویب و اجرایی شود.


اعزازی ملکی در پایان یادآور شد: تاکنون بحث و پیشنهادی در خصوص کاهش 2 ساله دوره لیسانس در کمیسیون آموزش مجلس مطرح نشده است.

 
 
دوشنبه 6 دی 1389  12:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها