0

درخواست ودیعه از بیماران اورژانسی غیرقانونی است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

درخواست ودیعه از بیماران اورژانسی غیرقانونی است

 

دوشنبه 6 دي 1389 ۱۰ : ۳۴ ساعت
منبع : واحد مركزي خبر
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
درخواست ودیعه از بیماران اورژانسی غیرقانونی است
معاون درمان وزیر بهداشت گفت: درخواست ودیعه از بیماران اورژانسی تصادفی و غیرتصادفی هنگام مراجعه به بیمارستانهای خصوصی و دولتی غیرقانونی است .


به گزارش واحد مرکزی خبر ، دکتر حسن امامی رضوی افزود: اگر این بیماران به یک مرکز درمانی مراجعه کنند و از آنان برای شروع درمان ودیعه ای درخواست شود که به بیمارستان بدهند، آن مرکز درمانی طبق قانون مرتکب تخلف شده و موظف است بیمار اورژانسی را بدون درخواست هیچ مبلغی پذیرش کند.

معاون درمان وزارت بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: حال ممکن است مراکز درمانی خصوصی نگران این باشند که آن بیمار در ادامه روند درمانی نیز نتواند مبلغی به آنها بپردازد که در این صورت نیز قانونگذار پیشبینیهای لازم را انجام داده است و براساس آن این مرکز درمانی موظف است تا رساندن بیمار به وضعیت پایدار و مناسب برای ادامه درمان اقدامات لازم را انجام دهد و سپس به وسیله یک آمبولانس بیمار را به نزدیکترین مرکز درمانی دولتی تحویل دهد.

امامی رضوی خاطر نشان کرد: مصوبه قانون برنامه چهارم توسعه که در 5 سال اخیر اجرایی شده است تأکید می کند که هزینه درمان بیماران در مراکز دولتی نیز از طریق بیمه شخص ثالث پرداخت شود. برطبق این مصوبه همه بیماران تصادفی درهمه مراکز پذیرش میشوند و هزینه شان در بیمارستانهای دولتی به طور کامل پرداخت میشود.

وی گفت درمورد بیماران غیر تصادفی که هزینهای برای پرداخت ندارند. نیز دولت بودجهای گذاشته تا هزینه بیمارستانها از آن محل پرداخت شود.

 
 
دوشنبه 6 دی 1389  12:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها