0

باند سارقان جيب بر از مسافران اتوبوس هاي بي آرتي و مترو به دام افتادند

mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 287351

باند سارقان جيب بر از مسافران اتوبوس هاي بي آرتي و مترو به دام افتادند

گروه استان ها- چهار جيب بر حرفه اي که تحت عنوان مسافر با سوء استفاده از شلوغي جمعيت از مسافران اتوبوس هاي بي آرتي و مترو سرقت مي کردند، حين سرقت توسط کاراگاهان پايتخت دستگير شدند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، در پي افزايش وقوع سرقت به شيوه جيب بري از شهروندان تهراني در اتوبوس هاي سريع السير بي آر تي، اتوبوسهاي عادي شرکت واحد و مترو و همچنين ابراز نارضايتي مالباختگان از حضور تعدادي مسافر نما در اين مکان ها که در واقع به قصد سرقت و با سوء استفاده از ساعات شلوغي اقدام به جيب بري از مسافران مي کردند، اداره هفدهم پليس آگاهي تهران بزرگ (مبارزه با سرقت از اماکن) طي يکي دو ماهه اخير طرحي را در اين اماکن به اجرا گذاشت.

در اين طرح، کارآگاهان در راستاي شناسائي و دستگيري سارقان جيب بر در حين سرقت؛ خود تحت عنوان مسافر سوار اتوبوس ها يا مترو شده و اقدامات ويژه پليسي را جهت شناسائي و دستگيري سارقان به مورد اجرا گذاشتند.

اين گزارش حاکي است، 14 آذرماه امسال، چهار نفر از سارقان جيب بر به نام هاي "سعيد – گ" 24 ساله، "پيمان - ج"24 ساله، "حسين - خ"27 ساله و "حجت - ح"30 ساله در اتوبوس هاي بي آر تي ميدان آزادي به ترمينال شرق و ميدان آزادي به ترمينال خاوران و در ايستگاههاي مختلف توسط کارآگاهان اداره هفدهم حين جيب بري دستگير و به اداره هفدهم منتقل شدند.

در ابتداي تحقيقات مشخص شد که اين چهار نفر يک گروه سرقت را تشکيل داده که سرکرده آنان "پيمان" مي باشد.

"پيمان که از سارقان سابقه دار در زمينه جيب بري و سرقت گوشي تلفن همراه مي باشد تا کنون چندين بار توسط پليس آگاهي تهران بزرگ دستگير و روانه زندان شده اما هر بار پس از اتمام محکوميت و آزادي از زندان مجددأ به اعمال مجرمانه خود روي آورده است .

به دستور "ولي زاده" بازپرس شعبه ششم دادسراي ناحيه 4 تهران(رسالت)، متهمان جهت شناسائي مالباختگان سرقت هاي جيب بري در ايستگاهاي اتوبوس و مترو در اختيار کارآگاهان اداره هفدهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفتند.

متهمان در تحقيقات پليسي اعتراف کردند: اغلب در ساعات شلوغي کار اتوبوس بي آر تي (بين ساعات 7 تا 9 صبح ) و بيشتر در محدوده ايستگاه ميدان آزادي تا ميدان انقلاب با شلوغ کردن و فشار و حول دادن جمعيت در حين سوار و يا پياده شدن از اتوبوس، جيب يا کيف آنها سرقت مي کرديم که در ماههاي اخير نيز توانسته ايم دهها فقره سرقت به اين روش انجام دهيم .

در ادامه رسيدگي به اين پرونده تاکنون و پس از دستگيري متهمان نزديک به 20 نفر از مالبلختگان شناسائي شده اند.

يکي از مالباختگان با حضور در اداره 17 در باره سرقت از خود اظهارداشت: ساعت 8 صبح روز هشيتم آبان ماه امسال در ايستگاه چهار راه ولي عصر (عج) به مقصد ميدان آزادي سوار اتوبوس بي آر تي شدم.

در اين ايستگاه جمعيت زيادي داخل اتوبوس بودند که با سختي و پس از پياده شدن تعدادي از مردم و با فشار و زحمت سوار اتوبوس شدم. که در اين اثنا يک نفر از پشت سر و با فشار جمعيت مرا حول مي داد اما در موقع بسته شدن درب اتوبوس وي سوار نشد و پياده شد.

وي افزود: در همان لحظه اول به حرکت وي مشکوک شدم بنابراين دستم را با زحمت به سمت کيف موبايلم بردم و فهميدم موبايلم سرقت شده است که با دادو فرياد من راننده اتوبوس با آن که تازه از ايستگاه حرکت کرده بود، توقف کرد و درب اتوبوس را زد و من سريع برگشتم اما نتوانستم آن فرد را که در پشت سرم بود، شناسائي کنم .

سرهنگ کارآگاه "مهدي قزلباش" معاون مبارزه با سرقت هاي خاص پليس آگاهي تهران بزرگ ضمن تشريح اين خبر اظهارداشت: با توجه به اين که احتمال مي رود متهمان سرقت هاي بسيار زيادي را در ماههاي اخير مرتکب شده باشند از مالباختگان دعوت مي شود براي شناسائي متهمان (در صورت رؤيت چهره سارق و يا مظنونيت به فرد مورد نظر ) و يا پيگيري يا طرح شکايت به اداره هفدهم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي مراجعه کنند.

انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران //

دوشنبه 6 دی 1389  8:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها