0

دست و دل بازي سايپا براي خريد سايپا / سايپا براي خريد خودش وام مي دهد!

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دست و دل بازي سايپا براي خريد سايپا / سايپا براي خريد خودش وام مي دهد!

يكشنبه 5 دي 1389 ۱۴ : ۲۳ ساعت
منبع : رانه نیوز
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
دست و دل بازي سايپا براي خريد سايپا / سايپا براي خريد خودش وام مي دهد!
با توجه به افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری کارکنان سایپا از 400 میلیارد ریال به 1400 میلیارد ریال، شرکت سایپا به کارکنان عضو این تعاونی برای کمک به حضور در این افزایش سرمایه، پنج برابر حقوق و مزایا وام می‌دهد.

به گزارش رانه نیوز شرکت سرمایه گذاری تعاونی کارکنان سایپا در واگذاری‌های اخیر، سهام مدیریتی گروه بهمن و سرمایه گذاری تامین اجتماعی را با قیمت حدودی هر سهم 4900 ریال به صورت 30 درصد نقد و مابقی طی 4 سال و در اقساط 6 ماهه با نرخ بهره سالانه 6 درصد خریده بود.

 

این شرکت از حدود 21 هزار سهام دار جزء با مالکیت 51 درصد و شرکت سرمایه گذاری سایپا با مالکیت 49 درصد تشکیل شده است. گروه سایپا در صدد است در قالب برنامه‌های مختلف از جمله تبلیغ، توضیح و برنامه «تسهیلات 5 برابر حقوق و مزایا»، کارکنان را راضی به حضور در این افزایش سرمایه کند.

 

اهمیت این موضوع به آن است که در صورت عدم مشارکت جدی، مدیران سایپا متهم به عمل بر خلاف نظر اکثر سهام داران خرد خود در تعاوني كاركنان خواهند شد که این با ماهیت تشکیل شرکت سرمایه گذاری تعاونی کارکنان منافات دارد.

 

هم اینک بحث‌های زیادی در مورد این افزایش سرمایه در میان کارکنان وجود دارد. در روش تسهیلات 5 برابر حقوق و مزایا، علی رغم وجود مکانیزمی برای آزادسازی پلکانی بر اساس اقساط، سهام ناشی از افزایش سرمایه تا زمان اتمام اقساط در وثیقه خواهد بود.

 

تعاونی کارکنان سایپا در سال 86 تشکیل شد. این شرکت در شش ماهه اول امسال کمی بیش از 40 میلیارد ریال سود داشته است.

 
 
یک شنبه 5 دی 1389  10:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها