0

اخبار کوتاه از حوادث

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

اخبار کوتاه از حوادث

کشف جنازه یک زن و شوهر به فاصله دو   روز
کشف جسد سوخته مردی داخل خودرو اش در  قائمشهر، معمایی را پیش روی کارآگاهان جنایی استان مازندران قرار داده است. رمزگشایی از این جنایت زمانی پیچیده تر شد که بررسی های ماموران حکایت از این داشت که همسر این مرد نیز دو روز قبل به قتل رسیده است. به گزارش  خبرآنلاین؛ عصر روز دوشنبه گذشته مردی که برای تفریح به اطراف رودخانه سیاهرود در ابتدای کمربندی فیروزکوه رفته بود با  پرایدی مواجه شدکه به طور کامل سوخته و جسد یک انسان نیزکه به طور کامل سوخته بوددرون آن قرارداشت. با اعلام این موضوع، ماموران انتظامی و قضایی برای بررسی صحنه وارد محل شدند.  ماموران در تحقیقات، موفق به شناسایی جسد شدندبا این حال مشخص شد که همسر این فرد نیز دو روز قبل به قتل رسیده است. برخی سایت های محلی خبر داده اند که جنازه همسر این مرد در سمنان پیدا شده، با این حال معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان سمنان در گفت و گو با خبرآنلاین اعلام کرد که هنوز گزارشی مبنی بر کشف جسد در سطح استان به دست پلیس نرسیده است. هم اکنون تحقیقات برای رمزگشایی از این دو جنایت آغاز شده، اما هنوز معلوم نیست انگیزه احتمالی از این دو فقره قتل چیست.

 

علت مرگ پزشک تهرانی هنوز معلوم نیست
همزمان با انتشارخبرمرگ یک پزشک تهرانی و کشف جسد وی درارتفاعات شمال تهران،خانواده وی  اعلام کردند هنوزعلت اصلی مرگ وی مشخص نیست. به گزارش خبر آنلاین به نقل ازشفاآنلاین همسر دکتر امیر نجفیان دراین باره گفت: تاکنون هیچ پاسخی درباره علت اصلی مرگ از سوی مراجع قانونی مربوطه دراین باره به ما اعلام نشده است. وی افزود: دربرخی رسانه ها به طور صریح اعلام شده که همسرم خودکشی کرده است اما بدون شک این موضوع تاکنون ثابت نشده و خبر خودکشی راتکذیب می کنیم. بنابراین هرگونه اظهارنظر برخی رسانه ها دراین باره تا زمان اعلام نتیجه قطعی مرگ از سوی پزشکی قانونی بی اساس است.وی درعین حال گفت: مرحوم دکتر نجفیان 53ساله و پزشک عمومی بود که در بیمارستان مدائن تهران مشغول به کاربود.ضمن اینکه دوره های مربوط به لیزروپوست رانیزگذرانده بود.پیکر دکتر امیر نجفیان روزپنجشنبه 30 مهر در کوه های دارآباد تهران پیدا شده بود.

 

آتش سوزی گسترده در منطقه ای صنعتی نزدیک پایتخت انگلیس
رسانه های انگلیس از آتش سوزی گسترده و انفجار در نزدیکی منطقه صنعتی ساعت 11 سه شنبه در غرب لندن خبر دادند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما رسانه‌های اجتماعی نیز تصاویری از انفجارهایی که پس از آتش سوزی در این منطقه رخ داد، منتشر کردند. تازمان دریافت خبر، گزارشی از کشته یا زخمی شدن کسی در این حادثه دریافت نشده است. بنا بر اعلام مسئولان راه آهن انگلیس، این حادثه موجب بروز اختلال در برنامه حرکت قطارها در خطوط ریلی شد که شهرهای آسکوت و   وکینگهام در جنوب شرقی انگلیس را به هم متصل می کند.

 

کشف جسد حلق آویز در فضای سبز
ساجدی - صبح روز گذشته جسد حلق آویز مردی مجهول الهویه که با یک رشته چادر رنگی از میله سرسره داخل فضای سبز خیابان شیخ صدوق مشهد آویزان شده بود کشف شد. به گزارش خراسان، در بررسی های قاضی ویژه قتل عمد مشخص شد دست نوشته ای نیز داخل جیب مرد ۵۴ ساله قرار دارد که خودش را مقصر این حادثه قلمداد کرده است. بررسی های بیشتر درباره مرگ مشکوک این مرد با دستور قاضی حسینی ادامه دارد.

 

موادمخدرصنعتی جان جوان ۱۹ساله را گرفت
سجادی - جسد جوان ۱۹ ساله ای که به دلیل تزریق مواد مخدر به ناحیه حساس بدنش جان باخته بود در منزل مسکونی اش کشف شد. به گزارش خراسان، تحقیقات مأموران کلانتری نجفی که روز گذشته با حضور قاضی ویژه قتل عمد آغاز شده بود، نشان داد: جوان مذکور از مدتی قبل به دلیل شدت اعتیاد به تزریق مواد مخدر روی آورده بود اما دیگر جایی برای تزریق مواد در رگ های بدنش وجود نداشت به همین خاطر هم وی به تزریق در برخی نقاط حساس بدنش روی آورده بود.

 

معاون شهردار تهران: ریزش سقف منفی یک برج آزادی تکذیب می شود
 خبر ریزش سقف منفی یک برج آزادی که چند روز گذشته در برخی رسانه ها مطرح شد تکذیب می شود. معاون خدماتی شهری شهرداری تهران در  گفت وگو باخبرگزاری صدا و سیما افزود: کف مجموعه برج آزادی در چند سال گذشته نم داشت که بنا به درخواست وزارت ارشاد این برج در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت تا سقف منفی یک مرمت و نوسازی شود. مجتبی عبداللهی گفت: هزینه پیش بینی شده برای مرمت، 10 میلیارد تومان است و پیمانکاری با تجربه نیز برای آن در نظر گرفته شد. وی گفت:  در دو سه روز گذشته به علت افزایش بارندگی در حین مرمت و بازسازی، قسمتی از سقف کاذب منفی یک سقوط کرد اما بازسازی همچنان ادامه دارد و تا اواخر بهمن به پایان می رسد.

 

عامل اسید پاشی مرند دستگیر شد
ساعت 17  شنبه  در حوالی پل یالدور مرند دو خواهر هدف اسیدپاشی قرار گرفتند و پلیس مرند در کمتر از 24 ساعت مرد اسیدپاش را دستگیر کرد.  به گزارش خبر آنلاین، حسین فتحی دادستان مرند گفت: به دنبال ارسال گزارشی در بعدازظهر روز شنبه نهم آبان ماه به دادسرای مرند مبنی بر اسیدپاشی، پلیس توانست در کمتر از 24 ساعت مرد اسیدپاش را دستگیر کند. وی افزود:انگیزه اصلی مرد جوان از اسیدپاشی شکست در خواستگاری بوده و چون یکی از دو خواهر با پی بردن به این که خواستگارش زن و بچه دارد جواب منفی داده بود، متهم به این عمل اقدام کرده است. وی افزود: در این اسیدپاشی دو خواهر 20 و 22 ساله  هدف قرار گرفته اند که هر دو به بیمارستان سینای تبریز انتقال یافته اند و براساس آخرین پیگیری ها هر دوی آن ها پس از مشاوره چشم پزشکی در بیمارستان نیکوکاری، در بخش سوختگی در بیمارستان سینا بستری هستند و تحت درمان قرار دارند. مرد اسیدپاش نیز با اقرار به جرم خود به زندان افتاد.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 14 آبان 1394  8:34 AM
تشکرات از این پست
mosabeghat_ravabet zaker7007 mosadegh mty1378 abolfazl1372 rezahossiny siryahya
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث

برق گرفتگی علت مرگ زن میانسال

ساجدی- بررسی های کارشناسان اداره برق درباره چگونگی مرگ زنی که چهارشنبه گذشته در حمام منزل مسکونی جان باخته بود ، نشان داد که علت مرگ وی بر اثر اتصال سیم برق به در فلزی حمام بوده است. به گزارش خراسان، در پی مرگ زن 46 ساله‌ای که به عنوان پرستار پیرزنی در مشهد مشغول به کار بود، قاضی سید جواد حسینی (قاضی ویژه قتل عمد) درحالی دستور داد تا کارشناسان اداره برق و آتش نشانی، ماجرای مرگ این زن را مورد بررسی های دقیق قرار دهند که پزشکی قانونی مرگ این زن بر اثر گازگرفتگی را رد کرده بود. در همین حال کارشناسان اداره برق پس از بررسی های دقیق دریافتند که سیم برق به در حمام اتصال دارد و منجر به برق گرفتگی شده است.

 

 

حادثه شکستن سد در برزیل کشته داد

شکستن سد ضایعات در یک معدن سنگ آهن در جنوب شرق برزیل دست کم 15 قربانی گرفته است. به گزارش ایسنا این حادثه که پنج شنبه رخ داد به دلیل جاری شدن گل ولای در یکی از شهر های نزدیک خسارات جدی برجاگذاشته و 45 نفر نیز  مفقود شدند. طبق اعلام رسانه های محلی، این اتفاق در معدن «گرمانو» در نزدیکی شهر «ماریانا» در ایالت «میناس گرایسِ» برزیل رخ داده است. به گزارش گاردین، مقامات منطقه در حال ارزیابی خسارات این حادثه هستند. منابع خبری برزیل اعلام کردند که خانه های یک روستا بر اثر سیلاب و گل ولای قرمز رنگ تخریب شده اند. هنوز تعداد کشته ها و مفقودشده های این حادثه از سوی مقامات رسمی تایید نشده است.

 

 

3 توزیع کننده مشروبات پای میزمحاکمه

رحمانی –478 قوطی مشروبات الکلی در یک منزل کشف شد و سه نفر نیزدر این رابطه  به اتهام توزیع مشروبات الکلی دستگیر شدند. به گزارش خراسان، سه توزیع کننده مشروبات الکلی که منزلشان را به محلی برای دپوی  مشروبات خارجی تبدیل کرده بودند پس از آن که توسط پلیس و با دستور باز پرس شعبه 902 دادسرای انقلاب مشهد دستگیر شدند هفته گذشته به دادسرای انقلاب مشهد انتقال یافتند .پرونده متهمان در حالی مراحل قضایی خود را طی کرد که پلیس همراه با478 قوطی  مشروبات الکلی مقداری هم مواد مخدر از نوع حشیش از محل اختفای سه متهم کشف کرده بود .در پایان جلسه دادرسی، متهمان با دستور بازپرس پرونده راهی زندان مشهد شدند.

 

 

دستگیری اعضای باند خانوادگی سرقت

سرپرست پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی از دستگیری اعضای باند خانوادگی سرقت در ارومیه خبر داد.
سرهنگ سامان غنی زاده روز پنجشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: ماموران سه نفر عضو این باند را دستگیر کردند که متهمان دستگیر شده به 37 فقره سرقت در ارومیه اعتراف کردند.
وی ادامه داد: بر اساس بررسی ها، ارزش سرقت های انجام شده توسط این شبکه به 10 میلیارد ریال می رسد.
وی بیان کرد: ماموران پلیس موفق شدند از این سارقان، یک قبضه اسلحه کمری، مقداری طلا، تلویزیون های رنگی مختلف، تبلت و کامپیوتر کشف کنند.

 

 

چهار غواص در مخزن یک شناور جان باختند

چهار غواص برشکاری که روز جمعه در جریان شناورسازی و برشکاری یک فروند شناور مغروقه در اروند کنار گرفتار شده بودند، جان خود را از دست دادند.بخشدار اروندکنار شامگاه جمعه در گفت و گو با ایرنا گفت:جانباختگان این حادثه، کارگران دو شرکت پیمانکاری در اروند رود، مشغول شناورسازی یک فروند کشتی مغروقه باقی مانده از دوران جنگ تحمیلی بودند. رضا شاوردی اضافه کرد:این کارگران، حین برشکاری در این مغروقه دچار گاز گرفتگی شده و در اروندرود جان می بازند. وی ادامه داد:یکی دیگر از آسیب دیدگان این حادثه با کمک نیروهای امدادی به یک مرکز درمانی منتقل شد. شهر مرزی اروندکنار در فاصله 55 کیلومتری شهر آبادان مرکز این شهرستان قرار دارد. بر اساس آمار، 31 فروند مغروقه تاکنون از اروندرود خارج شده و 64 فروند دیگر نیز در اعماق رودخانه مانع تردد شناورها در محیط امن هستند. پس از شناورسازی مغروقه ها تردد شناورهایی با تناژ بالا و ایمنی کامل اروند تنها در سایه لایروبی و با راه اندازی دفتر هماهنگی مشترک ایران و عراق امکانپذیر است.

 

 

راننده متواری از صحنه تصادف منجر به فوت 2پلیس دستگیر شد

راننده متواری کامیون هیوندا که پنج شنبه باعث جان باختن دو مأمور موتورسوار آگاهی تهران بزرگ شده بود، دستگیر شد.به گزارش  فارس، راننده کامیون هیوندا سفید رنگ که ساعت 8 و 50 دقیقه صبح پنج شنبه با یک دستگاه موتورسیکلت پالس در مسیر شرق به غرب بزرگراه حکیم در رمپ ورودی به شیخ فضل ا... شمال تصادف کرده و باعث فوت سرنشینان آن شده بود، دستگیر شد.بر پایه این گزارش، سرنشینان موتورسیکلت از مأموران اداره آگاهی تهران بزرگ بودند که درحال  انجام مأموریت بوده و راننده کامیون بعد از تصادف با موتورسیکلت از محل تصادف متواری شد.تلاش مأموران پلیس آگاهی تهران بزرگ بعد ازاین تصادف، شروع شد و تا دستگیری راننده کامیون فراری در بعدازظهرپنج شنبه ادامه یافت. راننده کامیون  تحویل مقامات قضایی شد.

 

 

مرگ 58 عراقی بر اثر برق گرفتگی در سیل

بارش شدید باران و جاری شدن سیل باعث برق گرفتگی 58 عراقی شد. به گزارش  میزان به نقل از بخش انگلیسی العربیه، وزارت بهداشت عراق همچنین اعلام کرد که باران شدید و جاری شدن سیل زیر ساخت های این کشور را نیز تخریب کرده و بخش هایی را نیز مورد تهدید قرار داده است.احمد الریدانی سخنگوی وزارت بهداشت عراق در این باره گفت: بارش شدید باران و طغیان آب های ناشی از این بارش طی هفته گذشته موجب مرگ 58 شهروند عراقی و نیز تخریب زیر ساخت های کشور شده است.وی افزود: سیستم فاضلاب به دلیل بارش شدید پاسخگو نبود و طغیان آب رودخانه در بغداد و چند شهر دیگر عراق موجب سیلاب و تخریب منازل شد.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 16 آبان 1394  9:55 AM
تشکرات از این پست
zaker7007 sarez1353 siryahya
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث

دو نفردرتصادف منجر به آتش سوزی درجاده نایین جان باختند

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان، از جان باختن دو سرنشین بونکر حمل گاز مایع که شنبه شب بر اثر تصادف با یک دستگاه کامیون حامل قیر دچار آتش سوزی شده بود، خبر داد.سرهنگ رضا رضایی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: پس از مهار آتش سوزی که تا صبح یکشنبه ادامه داشت، از بقایای اجساد به جا مانده در این آتش سوزی متوجه شدیم دو سرنشین بونکر حمل گاز مایع جان خود را از دست داده اند.  وی اظهارکرد: این آتش سوزی پس از 12 ساعت  خاموش و تردد در جاده اصفهان به نایین از سر گرفته شد.  برخورد یک دستگاه کامیون حمل قیر با بونکر حمل گاز مایع، شنبه شب در جاده اصفهان به نایین به آتش سوزی درهر دو خودرو منجر شد. فرمانده انتظامی نایین پیش از این به ایرنا گفته بود: این حادثه با وجود آتش سوزی بونکر حمل گاز خسارت جانی در بر نداشت. سرهنگ نبی ا... سواد کوهی اظهار کرد: این حادثه حدود ساعت 19 شنبه شب گذشته در محل گردنه ملا احمد جاده اصفهان به نایین روی داد. فرمانده انتظامی نایین افزود: یکی از خودروهای آسیب دیده 15 ساعت در آتش می سوخت.

 

 

سرکرده اراذل و اوباش در چنگ قانون

یکی از سرکردگان اراذل و اوباش مشهد در اقدام غافلگیرانه پلیس دستگیر شد. رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: در پی گزارش چند فقره شرارت های خیابانی و دستور اکیدمقام قضایی برای مقابله جدی و قاطعانه با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی تحقیقات پلیسی آغاز شد. سرهنگ هادی شیرمحمدی افزود: پلیس در اقدامی اطلاعاتی یکی از سرکردگان اراذل و اوباش را شناسایی کرد و تحت تعقیب قرار داد. به گزارش پایگاه خبری پلیس وی خاطرنشان کرد: آخرین مخفیگاه این متهم که به دستور بازپرس شعبه 406 دادگاه عمومی و انقلاب به اتهام شرارت، تهدید با اسلحه، ورود به عنف و حمل غیرمجاز اسلحه تحت تعقیب بود در خیابان رسالت مشهد شناسایی و محل به طور ضربتی پاکسازی شد. وی گفت: متهم قصد  مقاومت و فرار از چنگ ماموران انتظامی را داشت که با شلیک تیرهوایی زمین گیر شد. در بازرسی از مخفیگاه این شرور مخوف یک قبضه قمه، یک عدد دستبند تقلبی فلزی، آلات و ادوات ساخت مواد مخدر و آلات قمار بازی کشف شد. متهم برای سیر مراحل قانونی و رسیدن به سزای اعمال شرارت بار خود به مراجع قضایی معرفی شد.

 

ورود محموله های قاچاق«شیشه»به ایران

مواد مخدر جدید که از مواد شیمیایی متنوع است هنوز به ایران نیامده است اما به تازگی شاهد قاچاق چند محموله شیشه از کشورهای دیگر به ایران به علت کاهش دسترسی در داخل بودیم.معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفت وگو با ایسناافزود: وزارت کشور برای این امر برنامه ریزی می کند و وزیر کشور در سال جاری اولویت های مبارزه با مواد مخدر را در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان تعیین کرده است. اسدا... هادی نژاد افزود: اقدامات خوبی از سوی دستگاه های مقابله ای در شرق کشور در این باره انجام شده است. هم اکنون دستگاه های مربوط در حال کار روی بیش از صدکیلومتر از مرزهای کشور هستند و عملیات مسدودسازی و تجهیز مرزها تا آخر سال به پایان می رسد. وی درباره ورود مواد مخدر جدید به کشور موسوم به ان.پی.اس ها گفت: موادمخدر جدید که از مواد شیمیایی متنوع است هنوز به ایران نیامده و گزارشی پیرامون آن به دست ما نرسیده است، اما از آنجا که میزان دسترسی به شیشه کم شده و قیمت آن بالا رفته است، به تازگی شاهد قاچاق چند محموله شیشه از کشورهای دیگر به ایران بودیم.

 

خروج قطار از ریل در آمریکا

خروج قطار باری حامل مواد شیمیایی از ریل در ایالت ویسکانسین آمریکا، به نشت ماده اتانول(نوعی الکل) به رودخانه می سی سی پی منجر شد. به گزارش  خبرگزاری صدا و سیما، روز شنبه قطار باری متعلق به شرکت راه آهن « بی ان اس اف» در غرب ویسکانسین در آمریکای شمالی از ریل خارج شد که بر اثر این حادثه 5 واگن آن که حامل مواد شیمیایی اتانول بود واژگون شد و  مقداری از بار این واگن ها به داخل رودخانه می سی سی پی نشت کرد. بخشی از بار این قطار هم تعدادی خودرو بود که در پی این حادثه شماری از آن ها از واگن ها به بیرون پرتاب شد و در داخل رودخانه می سی سی پی سقوط کرد. تجهیزات سنگین برای بیرون کشیدن این خودروها از داخل رودخانه می سی سی پی در محل وقوع حادثه مستقر شده است. بعد از وقوع این حادثه به شماری از ساکنان مناطق اطراف رودخانه می سی سی پی هم دستور داده شده است منازل خود را ترک کنند. این قطار باری ساعت 8و 45 دقیقه شنبه در فاصله دو مایلی شمال شهر «آلما» یکی از شهرهای حاشیه رودخانه می سی سی پی از ریل خارج شد. علت وقوع این حادثه مشخص نشده است و گزارشی هم درباره خسارات انسانی منتشر نشده است.

 

پلیس مامورقلابی را درمدرسه دستگیر کرد

مرد جوانی که بابستن یک اسلحه قلابی به کمرش در پوشش مامور پلیس، وارد یک مدرسه دخترانه شده بود  دستگیر شد . به گزارش خراسان  یکی از ماموران تجسس کلانتری هاشمی نژاد مشهد که شنبه گذشته در حال گشت زنی در محدوده خیابان مطهری بود توجهش به جوانی جلب شد که سوار بریک دستگاه موتورسیکلت آپاچی در مقابل یک مدرسه دخترانه  توقف کرده بود.  این مامور  در حالی که متوجه شد مرد جوان کلاه یگان تکاوری پلیس را به سر دارد او را به صورت نامحسوس زیر نظر گرفت. در همین حال بود که مامور قلابی سوار بر آپاچی وارد حیاط مدرسه دخترانه شد. پلیس هم به سرعت وارد عمل شد و پس ازهماهنگی با مسئولان مدرسه دخترانه مرد جوان را در حالی که یک کلت پلاستیکی به کمر داشت دستگیر کرد. پلیس هنوز مامور قلابی را مورد بازجویی قرار نداده بود که یکی از مسئولین مدرسه مذکور مدعی شد فرد دستگیر شده چند روزی است که در اطراف مدرسه پرسه می زند و حتی خودش را به ما مامور معرفی کرده است. متهم روز گذشته در حالی به شعبه 203 دادسرای مشهد منتقل شد و در مقابل بازپرس  شرقی  ایستاد و از خود دفاع کرد  که در گفته هایش تناقضاتی دیده می شد . همین امر باعث شد تا متهم با دستور قضایی راهی زندان مشهد شود تا تحقیقات بیشتری در این باره انجام گیرد.

 

 

دستگیری سرشاخه تهیه وتوزیع مواد مخدر

یکی از عاملان اصلی تهیه و توزیع مواد مخدر در منطقه سیدی مشهد دستگیر و مقادیری مواد مخدر از مخفیگاه او کشف شد. فرمانده انتظامی مشهد با اعلام این خبر گفت: گروه های مبارزه با  مواد مخدر کلانتری سیدی با بررسی گزارش های خبری شهروندان به اطلاعاتی دست یافتند که چهره یکی از سرشاخه های تهیه و توزیع مواد مخدر را نمایان ساخت. به گزارش پایگاه خبری پلیس سرهنگ حجت نیک مرام افزود: با شناسایی پاتوق این متهم حرفه ای که یک مغازه پرنده فروشی بود ماموران انتظامی با  هماهنگی مقام قضایی، محل را به طور نامحسوس تحت کنترل خود قرار دادند. پلیس در این عملیات ضربتی، متهم سابقه دار را دقایقی پس از ورود به مغازه مورد نظر دستگیر کرد.

 

 

پلمب 51حلقه چاه  غیرمجازآب  درعمق کویر

51 حلقه چاه غیر مجاز آب درشهرستان ریگان پلمب شد. مطهری نیا معاون عمرانی فرماندار ریگان  گفت: خشکسالی های پی درپی و برداشت های بی رویه از آب های زیرزمینی باعث پایین رفتن فاجعه بار سطح این آب ها شده است که طرح مسدود سازی چاه های غیرمجاز با جدیت پیگیری می شود. وی نظارت بر میزان برداشت آب از چاه‌های مجاز را ضروری دانست و یکی از راه های نجات و برون رفت از شرایط فعلی را نصب کنتورهای هوشمند در موتور پمپ های کشاورزی ریگان عنوان کرد. وی خاطر نشان کرد تا پایان سال برای 219 حلقه چاه کنتور هوشمند نصب خواهد شد.

 

 

شمار کشته های ریزش سقف کارخانه در پاکستان به 44 تن رسید

شمار کشته های فروریختن سقف کارخانه ای در شرق پاکستان روز یکشنبه به 44 تن رسید. علت این حادثه که چهارشنبه هفته پیش در لاهور، مرکز ایالت پنجاب رخ داد، رعایت نکردن اصول ایمنی هنگام احداث این کارخانه بوده است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه ، محمد عثمان، از مقامات شهر لاهور گفت: «41 جسد از زیر آوار بیرون کشیده شده است، و سه تن از کارگران هم که زخمی شده بودند، پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند.» وی گفت: 40 درصد آوار پاکسازی شده است و امدادگران به جست وجو برای بیرون کشیدن افراد دیگری که زیر آوار مانده اند و امکان زنده ماندنشان وجود دارد، ادامه می دهند. امدادگران، شنبه پس از گذشت 50 ساعت از فروریختن این ساختمان، یک پسر نوجوان را زنده از زیر آوار بیرون کشیدند. این کارخانه چهار طبقه که محل تولید کیسه‌های پلاستیکی بود، بعدازظهر چهارشنبه فروریخت. به گفته مسئولان کارخانه، هنگام فروریختن این ساختمان دست کم 150 نفر در کارخانه بودند. هنوز معلوم نیست چه تعداد از این افراد زنده اند. بنا بر اعلام شهباز شریف، سروزیر ایالت پنجاب، احتمالاً زلزله 7.5 ریشتری ماه پیش، موجب سست شدن اسکلت ساختمان شده است.

 

 

زلزله درونزوئلا یک کشته و 4زخمی برجا گذاشت

وقوع زلزله 5.6 ریشتری در ونزوئلا یک کشته و 4 زخمی برجاگذاشته است.به گزارش  فارس به نقل از «تله سور»، براثر زلزله 5.6 ریشتری که صبح شنبه در استان «مریدا» در غرب ونزوئلا به وقوع پیوست، 1 نفر کشته شد و 4 نفر دیگر نیز زخمی شدند و 30 منزل مسکونی نیز آسیب دید.
«آلکسیس رامیرز» فرماندار استان «مریدا»  اعلام کرد که مقامات این استان برای مواجهه با هر رخدادی آماده هستند. وی در ادامه افزود : «عملیات بزرگ مسکن ونزوئلا» در این کشور در حال اجراست و به زودی منازل مسکونی آسیب دیده از این طریق بازسازی خواهند شد. «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا نیز ضمن اعلام همدردی با مردم «مریدا»، دستور بازسازی سریع منازل مسکونی آسیب دیده بر اثر زلزله را صادر کرد. گزارش ها حاکی از آن است که این زلزله در 27 کیلومتری جنوب شرقی استان «مریدا»، در عمق 5 کیلومتری زمین رخ داده است. کاربران ونزوئلایی شبکه اجتماعی «توئیتر» در صفحات شخصی خود نوشته اند که لرزش های ناشی از این زلزله در چند شهر مجاور نیز احساس شده و چند پس لرزه نیز به همراه داشته است.

 

 

اثری ازمفقودان شکستن سد در برزیل نیست

نیروهای امداد و نجات برزیل همچنان تلاش می کنند 28 مفقود حادثه شکستن سد ضایعات معدن را پیدا کنند. به گزارش ایسنا شکستن دو سد ضایعات معدن سنگ آهن در جنوب شرق این کشور تعدادی کشته و 28 مفقود برجا گذاشت. همچنین در این حادثه تعدادی خانه مسکونی که در نزدیکی این دو سد قرار داشت زیر گل ولای فرو رفت. عصر روز پنج شنبه پس از آن که سازه این دو سد فرو ریخت، دیوار عظیمی از گل و لای قرمز خانه های یک روستا را تخریب کرد. امیدها برای پیدا کردن 28 مفقود این حادثه از جمله 13 کارگر معدن از بین رفته است.

 

 

فروشگاه کفش درخیابان پنج تن درآتش سوخت

خراسان-  آتش سوزی گسترده  فروشگاه کفش در خیابان پنج تن  مشهد ظهرروزگذشته  خسارات مالی گسترده برجاگذاشت.  مدیر منطقه سه  آتش‌نشانی افزود: این حادثه ظهر اعلام شد و با توجه به سریع الاشتعال بودن اقلام موجود در محل آتش کل فروشگاه را فرا گرفته و در حال سرایت به منزل مسکونی فوقانی بود.
حسین صالح نظر آبادی ادامه داد: در پی اعلام آتش سوزی آتش نشانان ایستگاه های 18 و 42 به محل حادثه شتافتند وبا توجه به رسیدن حرارت و دود سنگین به طبقه فوقانی فروشگاه و شکستن شیشه ها و سوختن پرده های این منزل  آتش نشانان ضمن جستجو و تخلیه منزل مسکونی از چندین جهت  به اطفای آتش اقدام کردند.
وی با اشاره به مساحت تقریبی 40 متری این فروشگاه افزود:  با اطفای به موقع آتش از گسترش آن جلوگیری شد.
به گزارش روابط عمومی نظر آبادی با تاکید بر اینکه علت وقوع آتش سوزی نیازمند بررسی های بیشتر می باشد، خاطرنشان کرد: وقوع این آتش سوزی خسارت جانی در بر نداشت و تنها موجب بر جای ماندن خسارات مالی گسترده شد.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 18 آبان 1394  10:21 AM
تشکرات از این پست
zaker7007 siryahya
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث

سرقت از سوپر مارکت با اسلحه قلابی
 
مدارک سارق حین فرار از جیبش افتاد وهویت  عامل سرقت با اسلحه قلابی  ازسوپر مارکت  لو رفت و متهم دستگیر شد . به گزارش خراسان،  سارق که یک فندک طرح اسلحه  را در زیر لباس خود مخفی کرده بود وارد یک مغازه سوپر مارکت در حوالی بولوار شهید صادقی شد و از مالک آن خواست در ازای کشیدن کارت با دستگاه کارت خوانش صد هزار تومان وجه نقد به او بدهد فروشنده وقتی پول ها  را روی میزش گذاشت  متوجه شد سارق اسلحه ای را در دستش می فشرد .سارق مسلح به سرعت پول ها را برداشت و به مالباخته گفت : «بی خیال پولت شو»  وپا به فرار گذاشت و صاحب مغازه هم چند متری دنبالش دوید، اما سارق دیگر ناپدید شده بود .چند لحظه بعد  زن جوانی  با مراجعه به مغازه مالباخته مدعی شد کیفی را هنگام تعقیب و گریز او و سارق یافته است که مالباخته با دیدن محتویات آن پی برد کیف متعلق به سارق مسلح است .صاحب مغازه  پلیس را در جریان سرقت قرار داد و  پرونده  توسط بازپرس سیمایی در شعبه 701 دادسرای مشهد رسیدگی شد .بادستوربازپرس  پلیس  متهم راکه به یکی از شهرستان های اطراف مشهد گریخته بود شناسایی و دستگیر کرد. متهم یکشنبه گذشته هنگام بازجویی  درشعبه 701 دادسرا  گفت:سرقت کار من بوده، اما اسلحه ای که از آن استفاده کرده بودم یک فندک بود. در پایان بازپرس که احتمال می داد متهم  دست به سرقت های دیگری هم زده باشد او را روانه زندان کردتاپلیس  تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام دهد 
 
 
 
 
 
  مهارآتش  بنگاه معاملات املاک درمشهد 
 
آتش سوزی ظهر روز گذشته یک واحد بنگاه املاک در مشهد 3مصدوم در پی داشت. معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد  در تشریح جزئیات این خبر افزود :  این حادثه ظهر دوشنبه در خیابان عنصری ، بر اثر ریختن مایعات قابل اشتعال رخ داد. مهدی رضایی با اشاره به حضور 3 نفر در این بنگاه هنگام وقوع حریق ، تصریح کرد: این3 نفر که از ناحیه اعضای مختلف بدن ازجمله دست وصورت دچار سوختگی شده بودند توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شدند. احتمالا این حادثه در پی اختلاف مالی روی داده است.
رضایی با بیان اینکه حریق کل این بنگاه را فراگرفت و موجب نابودی تمام اشیا شد، گفت : با تلاش 12آتش‌نشان که از 2ایستگاه نزدیک خیابان عنصری  اعزام شده بودند حریق به سرعت مهار و از سرایت آن به مغازه های مجاور جلوگیری شد.
 
 
 
باند آدم ربایی در مازندران متلاشی شد
 
 فرمانده انتظامی مازندران از شناسایی و دستگیری اعضای یک باند آدم ربایی و زورگیری در استان خبر داد که حداقل یک میلیارد ریال از شهروندان اخاذی کرده بودند.به گزارش ایرنا، سردار مسعود جعفری نسب گفت: در پی مراجعه فردی به ماموران پلیس آگاهی نکا مبنی بر اخاذی 50 میلیون ریالی و زورگیری از وی  موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.وی افزود: ماموران پلیس آگاهی با انجام تحقیقات از مالباخته دریافتند چند مرد با همکاری یک زن، باند مخوفی را تشکیل دادند که پس از کشاندن طعمه های خود به یک منزل به بهانه تعمیر وسایل الکتریکی و یا کمک به افراد نیازمند، آنان را مورد ضرب و جرح قرار داده و با تهدید به قتل اخاذی می کنند.فرمانده انتظامی گفت:  یکی از اعضای باند به نام ' و - خ ' 31 ساله ساکن نکا در عملیاتی ضربتی شناسایی و دستگیر شد.وی افزود: با این دستگیری، عضو دیگر این باند که یک زن 26 ساله به نام' ف- خ ' بود به همراه فردی دیگر که مخفی شده بود، به دام پلیس افتادند .جعفری نسب با اشاره به متواری شدن دو متهم دیگر از اعضای این باند به یکی از استان های همجوار عنوان داشت :با هماهنگی قضایی دو متهم دیگر به نام های' ف- ب ' 27 ساله و ' ع- خ ' 29 ساله از اعضای این باند دستگیر شدند.وی افزود : در تحقیقات انجام شده مشخص شد که اعضای این باند در اقدامی تبهکارانه با کشاندن مردی 51 ساله برای کمک مالی به یک منزل، با تهدید به قتل از وی 700 میلیون ریال اخاذی کردند.او ادامه داد : متهمان  لب به اعتراف گشودند و به دو فقره آدم ربایی و اخاذی اقرار کردند.
 
 
 
دستگیری 13 سارق  با 210 فقره سرقت 
 
فرمانده انتظامی استان کرمان از دستگیری 13 سارق با بیش از 210 فقره سرقت  خبر داد.سرهنگ "  بنی اسدی" عصر دوشنبه  در نشستی خبری  اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی نیروهای امنیتی و انتظامی سه باند سارقان مسلح، عادی و عابر بانک های کرمان متلاشی شد. وی گفت: از 13 سارق دستگیر شده، 10 نفر از اتباع افغانی  هستند. وی تخریب گاوصندوق ها، سرقت طلاجات،اشیای قیمتی منازل، پسته و... را از جمله موارد مسروقه این باندها  ذکر کرد و افزود: 3 تن پسته و مغز پسته و 5 دستگاه خودرو از این سارقان کشف و تحویل مالباختگان شدکه  ارزش ریالی اموال سرقتی کشف شده   15 میلیارد ریال برآورد می شود. 
وی در ادامه گفت: این سارقان همچنین از طریق دیلم زنی اقدام به تخریب گاو صندوق های منازل و سرقت طلا می کردند و با تخریب 7دستگاه عابر بانک حدود یک میلیارد ریال سرقت کرده بودند. وی اظهار کرد: یکی از سارقان که از سمت غرب کشور قصد فرار به ترکیه را داشت دستگیر شد. 
فرمانده انتظامی استان کرمان  با اشاره به این که این سارقان 2 فقره سرقت مسلحانه را در پرونده خود دارندافزود: تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. وی در پایان از دستگیری 2 آدم ربا وآزادی  یک پسربچه  خبر داد وخاطر نشان کرد: گروگانگیران   یک پسر بچه 10 ساله را از خرم آباد لرستان  ربوده و به شهرستان فهرج منتقل کرده بودند که در عملیات شامگاه دیروز پلیس کرمان دستگیر شدند.

 

 

بروز انفجار در یک شرکت آجرماشینی شاهرود 3مجروح برجاگذاشت
 
رئیس روابط عمومی اورژانس 115شاهرود از وقوع یک انفجار در شرکت آجر ماشینی این شهرستان خبرداد و گفت: در این حادثه سه نفر مجروح شدند.دکتر فهیمه فرجی دانشگردر گفت وگو با ایرنا افزود: این حادثه حدود ساعت 13  دوشنبه روی داد که به محض اطلاع، نیروهای اورژانس به همراه یک آمبولانس برای رسیدگی به مجروحان اعزام شدند.وی ادامه داد: حال مجروحان بر اثر سوختگی نامساعد بوده که با انتقال به بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود، مداوا بر روی آنها ادامه دارد.
 
 
عملیات پلیس بابل و نجات 63 گردشگر 
در منطقه کوهستانی «فیل بند»
 
فرمانده انتظامی شهرستان"بابل"مازندران،ازعملیات ویژه نجات پلیس برای پیدایش 63 گردشگر و کوهنورد در منطقه کوهستانی "فیل بند" خبر داد. سرهنگ سید محسن جعفری در گفت و گو با  پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی دریافت خبری از مرکز فوریت های پلیسی 110 شهرستان، مبنی بر ناپدید شدن 63گردشگر و کوهنورد که برای تفریح به منطقه کوهستانی و ییلاقی"فیل بند" رفته بودند،موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت . 
وی تصریح کرد: با توجه به جنگلی و صعب العبور بودن منطقه، گردشگران به مدت 48 ساعت در چند دسته تقسیم و در جنگل سرگردان شدند که با هماهنگی های به عمل آمده با افراد بومی منطقه،ماموران انتظامی موفق شدند، در حدود 10کیلومتری با نفوذ به عمق جنگل، 10نفر از گردشگران را پیدا و آنان را به اولین کمپ منتقل کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان بابل با اشاره به همکاری گروه های امداد ونجات و هلال احمر افزود: پس از چند ساعت کار و تلاش، 63 نفر دیگر از گمشدگان در جنگل که دو نفر از آنان تبعه کشورهای "آلمان و هلند" بودند، در صحت و سلامت به پاسگاه انتظامی منتقل شدند.سرهنگ جعفری خاطر نشان کرد: این افراد که بیشتر آنان ،دانشجو بودند در قالب یک تور گردشگری به منطقه کوهستانی"سنگچال"آمل رفته و پس از طی مسافتی زیاد به صورت پیاده روی در منطقه جنگلی و کوهستانی "فیل بند" به علت ناآشنا بودن به منطقه، سرگردان شدند.
 
 
 
کشف جنین در سطل زباله
 
رفتگری یک شنبه هنگام تخلیه سطل آشغال متوجه وجود یک جنین  شد. به گزارش فارس، وی مراتب را به پلیس 110 اعلام کرد. به دنبال این گزارش، ماموران کلانتری و بازپرس کشیک «مدیر روستا»  در محل حاضر شدند و دستور شناسایی خانواده جنین را صادر کردو جنین برای انجام اقدامات لازم به پزشکی قانونی منتقل شده است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 19 آبان 1394  9:23 AM
تشکرات از این پست
zaker7007 siryahya
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث

4 مصدوم درحادثه اتوبوس دانش آموزان
 
40 دانش آموز سرنشین اتوبوس اردوی راهیان نور که دچار سانحه رانندگی شده بودند  در سلامت کامل به سر می برند. مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان کرمان روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اتوبوس حامل دانش آموزان شهرستان منوجان در قالب اردوی راهیان نور ساعت یک بامداد روزسه شنبه به دلیل بارندگی و لغزندگی جاده در استان فارس، واژگون شد.یوسف امیرشکاری اظهار کرد: 4 دانش آموز از سرنشینان اتوبوس حادثه دیده به بیمارستان منتقل و پس از درمان مرخص شدند. وی افزود: 17 نفر از دانش آموزان سرنشین این اتوبوس نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.امیرشکاری گفت: مربی و سرپرست دانش آموزان نیز به دلیل جراحت جزئی در بیمارستان تحت درمان قرار دارند و 40 دانش آموز حادثه دیده منوجانی، سفرخودرا به سمت مناطق عملیاتی راهیان نور ادامه دادند.
 
 
نشست زمین در خیابان ولیعصر تهران
 
خیابان ولیعصردر محدوده پارک ساعی تهران از صبح سه‌شنبه به دلیل نشست زمین بسته شده و تردد خودرو ها از خط ویژه صورت می گیرد.  در پی بروز این حادثه پلیس راهور تهران بزرگ این محدوده را بسته اعلام کرده و خودروها را از تقاطع شهید بهشتی در این خیابان به خط ویژه ولیعصر هدایت می کندوخیابان ولیعصر از تقاطع بهشتی به سمت میدان ونک در شمال تهران یک طرفه است. گزارش  ایرنا از محل حادثه حاکی است نشست زمین در محل حفر خط لوله آب تهران رخ داده است و نیروهای شرکت آب و فاضلاب و شهرداری در تلاش اند وضعیت این خیابان را به حالت عادی خود برگردانند. در پی این حادثه  ترافیک سنگینی در خیابان ولیعصر منتهی به محل نشست زمین ایجاد شد و نیروهای پلیس راهور تهران تلاش می کنند تا حد ممکن تردد خودروها را در مسیر ذکر شده تسهیل کنند.
 
 
اعدام 3 متجاوز به عنف در بافت    
                                                                                
توکلی- حکم اعدام 3 متجاوز به عنف در شهرستان بافت در حالی  روز گذشته در زندان شهرستان بافت به اجرا درآمدکه 5 متهم  با  برنامه ریزی و طراحی عملیات مجرمانه خطرناک و سازمان یافته با هدف  ربودن و تجاوز  به  دو خواهر اقدام می کنند.  قربانیان حادثه  با مراجعه     به نیروهای انتظامی  پرده از تجاوز به عنف4  نقابدار برداشته  و با  طرح شکایت عملیات شناسایی متهمان آغاز می شودکه    4متهم  در این رابطه  دستگیر می شوند که  بعد از پیگیری ها مشخص شد  یکی از متهمان  متواری   در یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان بر اثر عارضه جسمانی فوت  و جسد وی به شهرستان بافت منتقل و مرگ وی از سوی پزشکی قانونی تأیید می شود. 
دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بافت در این باره گفت پس از چندین ماه رسیدگی قضایی و استماع دفاعیات متهمان و وکلای مدافع   و اثبات اتهام در محضر دادگاه بر اساس ادله و مدارک پرونده به ویژه فیلم های مستهجن تهیه شده از سوی  متهمان ،  (ه- م) ،(الف -ع) و (ن -ح )به اتهام زنای به عنف از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان کرمان به  اعدام محکوم شدند . محسن نیکورز  افزود: با اعتراض متهمان و وکلای آن ها، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال و این مرجع نیز پس از رسیدگی مجدد حکم صادره را مطابق با شرع و قانون تشخیص داد و آن را تأیید   کردکه  حکم اعدام صادره در خصوص محکومان صبح روز گذشته  پس از طی کلیه مراحل و تشریفات قانونی در محوطه زندان به مرحله اجرا در آمد. وی خاطر نشان کرد:  م . ص همدست دیگرمتهمان  که به مجرمان برای ربودن این دو خواهر کمک کرد به  تحمل 15 سال حبس و 25 سال تبعید به اتهام آدم ربایی و معاونت در زنای به عنف محکوم شده است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 20 آبان 1394  8:16 AM
تشکرات از این پست
zaker7007 siryahya
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث

قاتل معلم سراوانی دستگیرشد

مأموران انتظامی استان سیستان و بلوچستان روزگذشته قاتل فراری  معلم  سراوانی را در یکی از روستاهای شهرستان سراوان دستگیر کردند. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با  فارس،  اظهار داشت: در پی قتل معلمی بر اثر اصابت گلوله فرد ناشناسی در تاریخ 5 بهمن 93 در روبه روی  یکی از مدارس شهرستان سراوان بررسی موضوع به طور ویژه در دستور کار پلیس این استان قرار گرفت.سردار حسین رحیمی تصریح کرد: پلیس پس از انجام اقدامات تخصصی  سرنخی از دخالت یک متهم سابقه دار به دست آورد و پس از شناسایی این متهم محل اختفای وی را در یکی از روستاهای سراوان شناسایی کرد و بامداد چهارشنبه  متهم در مخفیگاهش دستگیر شد. وی افزود: متهم در مواجهه با ادله تخصصی پلیس به قتل این معلم با استفاده از یک قبضه سلاح غیرمجاز به دلیل اختلافات قبلی اعتراف کرد. وی گفت: پرونده در این زمینه تشکیل شد و متهم به مقامات قضایی تحویل داده شد.

 


 

یک کشته و 3 مصدوم درواژگونی اتوبوس درجاده هراز

جانشین پلیس راه از حادثه واژگونی اتوبوس ولوو که از تهران عازم گنبد بود خبر داد و گفت: بر اثر این حادثه راننده در دم فوت کرد و 3 نفر از سرنشینان در بیمارستان بستری شدند. سرهنگ صمد اسفندیاری  در گفت وگو با  فارس،  اظهار داشت: یک دستگاه اتوبوس ولوو با 46 نفر مسافر از تهران عازم گنبد بود که در ساعت 50 دقیقه بامداد چهارشنبه در کیلومتر 70 جنوب آمل در محور هراز محدوده شنگول ده از مسیر خود خارج شد. وی تصریح کرد: با توجه به لغزندگی مسیر، اتوبوس بعد از خارج شدن از مسیر و پس از چرخش و انحراف به مسیر مقابل با پهلوی راست با دیوار و نرده محافظ پل به شدت برخورد کرد. این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: در اثر این حادثه، راننده اتوبوس در دم فوت کرد.  تعدادی از سرنشینان نیز به بیمارستان 17 شهریور آمل منتقل می شوند که به صورت سرپایی مورد درمان قرار گرفته اند و 3 نفر در بیمارستان بستری شدند.

 


 
40 معتاد پرخطر در راه کمپ
 
بیش از چهل نفر از افرادی که در گرداب اعتیاد گرفتار شده بودند، روز گذشته راهی کمپ های ترک اعتیاد شدند.   به گزارش خراسان، با اجرای طرح جمع‌آوری معتادان پرخطر در مشهد که با دستور قضایی صورت پذیرفت، بیش از 40 فرد آسیب دیده که در پارک ها ، معابر عمومی و مناطق آلوده شهر پرسه می زدند، شناسایی  و جمع آوری شدند .بنا بر این گزارش افراد جمع آوری شده روز گذشته پس از طی شدن مراحل قضایی در دادسرای انقلاب مشهد، راهی کمپ های ترک اعتیاد شدند .
 
 

 

توقیف کامیون با 47 افغانی غیرمجاز
 
پلیس راه شهرستان جیرفت یک کامیون حامل ۴۷ افغانی غیرمجاز را توقیف کرد. به گفته سروان بهرامی فرمانده پلیس راه جیرفت راننده این کامیون ساعت یک بامداد روز گذشته با هوشیاری گشت پلیس راه  شناسایی و توقیف شد. وی افزود: راننده قاچاقچی درصدد قاچاق اتباع  بیگانه  از مرزهای شرقی کشور به شیراز بود که برای فرار پیشنهاد  ۲۲ میلیون ریال رشوه به آن ها داد که ماموران  ضمن رد  آن این مبلغ را ضمیمه صورتجلسه کرده و همراه راننده خاطی و افاغنه غیرمجاز به مراجع انتظامی تحویل دادند.
 
 

 

کشف 235 کیلو تریاک در بارندگی شدید
 
فرمانده انتظامی "جیرفت"  از کشف 235 کیلو تریاک در عملیات شب گذشته پلیس مبارزه با مواد مخدر از خودروی زامیاد خبر داد. سرهنگ " سعیدی" افزود: با وجود بارندگی شدید، محورهای مواصلاتی به طور شبانه‌روزی تحت کنترل نامحسوس ماموران قرار گرفت که با شناسایی   وانت زامیاد حامل مواد مخدر در محور جیرفت -رابر، بلافاصله خودرو توسط پلیس توقیف شد. در بازرسی از خودرو مقدار 235 کیلو  گرم  تریاک که به طرز ماهرانه ای در نقاط مختلف خودرو جاسازی شده بود کشف وضبط شد.
 
 

فروشنده داروهای غیرمجازپای میزمحاکمه
 
رسیدگی به پرونده تولید و نگهداری بیش از 26 هزار بسته داروی غیر مجاز ،اوایل هفته جاری درشعبه 903  دادسرای انقلاب انجام شد و تنها متهم پرونده نیز مقابل میز محاکمه ایستاد. به گزارش خراسان، این فرد متهم است که بیش از 26 هزار بسته داروی غیر مجاز و هزار و 500 عدد پماد و روغن های گیاهی تاریخ مصرف گذشته را در منزلش نگهداری می‌کرده است و همچنین با استفاده از سه دستگاه تولید قرص، اقدام به تولید داروهای غیر قابل مصرف در منزلش می کرد.
متهم بادستور سلیمانی بازپرس شعبه 903 دادسرای انقلاب مشهد تحت تعقیب قرار گرفت و در پی آن  توسط پلیس مبارزه با کالا وارز استان خراسان دستگیر شد و اوایل هفته جاری پرونده اش پیش روی باز پرس شعبه قرار گرفت و  به اتهامات تنها متهم پرونده رسیدگی شد.این درحالی است که تحقیقات قضایی همچنان در رابطه با دستگیری دیگر عوامل احتمالی پرونده ادامه دارد.
 
 

مرگ یک زورگیرطی درگیری با پلیس قصرشیرین

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین از درگیری بین پلیس و سه زورگیر در محله چهارقاپوی این شهر خبر داد که شلیک گلوله ماموران پلیس به خودروی آنها منجر به مرگ یکی از این افراد شد.نعمت ا... نازپرورده روز گذشته در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر اخاذی افراد ناشناس از رانندگان تانکرهای سوخت رسان عراقی با استفاده از یک دستگاه خودروی وانت بار، عوامل گشت پاسگاه انتظامی پس از رویت خودروی اعلامی دستور ایست دادند که به علت بی توجهی راننده خودرو به دستور ایست، پلیس اقدام به شلیک هوایی کردو در نهایت دو گلوله به سمت خودرو شلیک کرد که یکی از گلوله ها به یکی از سرنشینان خودرو اصابت کرد.وی افزود: فرد زخمی به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان  فوت کرد و دو نفر دیگر از سرنشینان خودرو دستگیرشدند و از آنان مقداری فشنگ جنگی کشف و ضبط شد.فروش غیرمجاز و خارج از شبکه گازوئیل در قصرشیرین از زمان آغاز عملیات ترانزیت سوخت عراق به بنادر جنوبی کشورمان و همزمان با تردد و حضور تانکرهای سوخت رسان عراقی در راه های ارتباطی این شهرستان صورت گرفته است.

 


 

سارق خشن درچنگ قانون
 
عامل سرقت های خشن شبانه در محدوده بولوار پیروزی مشهد دستگیر شد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی مشهد با اعلام این خبر گفت: در پی گزارش چند فقره سرقت شبانه در محدوده بولوار پیروزی مشهد تحقیقات پلیسی آغاز شد. 
سرهنگ حجت نیک مرام افزود: مأموران در این مأموریت دو جوان را که سوار بر موتورسیکلت پلاک مخدوش بودند به عنوان مظنون تحت نظر قرار دادند. پس از دقایقی، دو جوان موتورسوار با تهدید قمه قصد سرقت از شهروندی راداشتند که مأموران یکی از آن ها را دستگیر کردند اما همدست او از صحنه گریخت. در بازرسی از متهم یک قبضه قمه کشف شد. این سارق خشن که به مواد مخدر اعتیاد دارد و از مجرمان سابقه دار است در بازجویی های اولیه اظهار داشت خودروی سواری پیکان پارک شده در کنار خیابان نیز متعلق به او است. در بازرسی از این خودرو یک قبضه تبرزین، یک کیسه برنج و مقادیری وسایل مسروقه خودروهای سواری کشف شد.
 
 

پسر 8ساله به قتل دختر یک ساله درآمریکا متهم شد

یک پسر بچه 8 ساله به قتل دختری یک ساله در آلابامای آمریکا متهم شد. به گزارش  خبرگزاری صدا و سیما، این پسر زمانی که مادرش به همراه زن دیگری به باشگاهی شبانه رفته بودند، دختر یک ساله آن زن را چنان کتک زد که موجب مرگ او شده است. شان ادواردز سخنگوی پلیس گفت: این پسر 8 ساله به علت اینکه کلسی دوین گریه اش را قطع نمی کرد، او را کتک زد. مادر این دختر نیز به علت سهل انگاری شریک در قتل شناخته شده است.

 


 

آرماتوربند جوان زیرخروارها خاک جان سپرد
 
25 تن از آتش نشانان مشهدی پس از 7 ساعت تلاش،جسم بی جان آرماتور بند 23 ساله که صبح روز گذشته هنگام کار زیر خرواری خاک گرفتار شده بودرا خارج کردند.معاون عملیات  آتش نشانی  مشهد  افزود: حادثه ریزش دیواره مجاور چاهک بر روی کارگر آرماتور بند در یک پروژه ساختمانی ساعت 10به سامانه 125 گزارش شد و بلافاصله گروه نجات ایستگاه  های 32، 3 و2 این سازمان  به خیابان آخوند خراسانی اعزام شدند.آتشپاد سوم " مهدی رضایی" گفت: در جریان این حادثه کارگری که در عمق 6 متری چاهک مشغول کار بود بر اثر ریزش قسمتی از دیواره محل گودبرداری مجاور چاهک گرفتار شد.  امدادگران آتش نشانی پس از رسیدن به محل حادثه به سرعت عملیات ایمن سازی را آغاز کردند و پس از راه اندازی کارگاه، آتش نشانان با رعایت اصول ایمنی و بکارگیری تجهیزات ویژه عملیات خاک برداری را ادامه دادند. وی با بیان اینکه در اواسط عملیات ،امدادگران مجبور شدند به منظور جلوگیری از ریزش مجدد خاک الوار هایی را بر روی دهانه چاهک کار بگذارند، اظهار کرد: سرانجام آتش نشانان 3ایستگاه که از ابتدا عملیات خودرا شروع کرده وآتش‌نشانان 2 ایستگاه دیگر که بعد به کمک آنان آمده  بودند پس از 7ساعت عملیات نفس گیر جسد کارگر جوانی را از زیر آوار خارج کردند که متاهل ودارای 2 فرزند بود. رضایی بابیان اینکه گود برداری دهانه چاهک به صورت اصولی انجام نشده بود، افزود:علت اصلی ریزش آوار در دست بررسی است.

 


 
زنان سارق درچنگ قانون
 
2 سارق حرفه ای که داخل اتوبوس های شهری با شگردی خاص کیف زنی می کردند با تلاش نیروهای انتظامی و همکاری شهروندان دستگیر شدند. فرمانده انتظامی مشهد درباره چگونگی دستگیری زنان سارق به خراسان گفت: در پی اعلام سرقت هایی از کیف های بانوان در اتوبوس های شهری که از مدتی قبل به پلیس گزارش می‌شد، ماموران انتظامی تلاش های خود را برای شناسایی عامل یا عاملان این سرقت ها آغاز کردند تا این که روز سه‌شنبه گذشته زن 27ساله ای که سوار خط 10 اتوبوسرانی شده بود پس از دستبرد به کیف یک زن، قصد داشت در یکی از  ایستگاه های منطقه احمد آباد از اتوبوس پیاده شده و متواری شود اما در همین هنگام یکی دیگر از مسافران متوجه سرقت شد و ماجرا را به مالباخته اطلاع داد که بلافاصله زن 27 ساله در محاصره مسافران اتوبوس قرار گرفت و آنان از فرار وی جلوگیری کردند. سرهنگ حجت نیکمرام افزود: ماموران احمدآباد در بازرسی از کیف همراه زن سارق، تعدادی کارت‌های عابر بانک مسروقه به همراه اموال شاکی را کشف کردند اما احتمال می رود که وی سرقت های بیشتری انجام داده باشد بنابراین شهروندانی که کیف آن ها با این شیوه سرقت شده برای شناسایی متهم می توانند به کلانتری احمدآباد مراجعه کنند. رئیس پلیس مشهد همچنین به دستگیری زن 60 ساله دیگری اشاره کرد که از دزدان حرفه‌ای و سابقه دار است. سرهنگ نیکمرام افزود: این زن معتاد نیز که داخل اتوبوس‌های شهری کیف زنی می کرد توسط عوامل کلانتری بانوان مشهد دستگیر شده است و بررسی ها برای کشف سرقت‌های دیگر وی ادامه دارد.
 
 

رازی که جان«پدر» راگرفت
 
پدری که پسر خود را کشته بود،  خود را از طبقه پنجم ساختمان به پایین پرت کرد و جان باخت. به گزارش تسنیم، 17 آبان پسر جوانی به محل کار پدرش در عبدل آباد رفت و از وی درخواست پول کرد. پدر آرش که  از نیت او برای خریدن مواد مخدر خبر داشت، تقاضای پسرش را رد کرد، آرش از این اتفاق عصبانی  شد وبا چاقویی به پدرش حمله ور شد. مسعود نیز با دیدن این وضعیت با استفاده از پتکی که در محل ساختمان نیمه کاره وجود داشت ضربه ای به فرزندش زد که سبب شد آرش جان خود را از دست بدهد. 
همان زمان مسعود با اعلام اینکه فرزندش مفقود شده است، این موضوع را به خانواده اطلاع داد اما موضوع کشتن پسرش را از خانواده مخفی کرد تا اینکه سه شنبه شب  مسعود که نمی  توانست بیش از این موضوع را در دل خود پنهان نگاه دارد در منزل به خانواده اش می گوید آرش را کشته است و جنازه او را در همان ساختمان نیمه کاره دفن کرده است. بعد از فاش شدن راز این قتل خانواده آرش سراسیمه از منزلشان بیرون آمدند، دقایقی  بعدصدای بلند برخورد جسمی به زمین به گوششان رسید، پدر آرش خودش را از طبقه پنجم ساختمان پایین انداخته بود و بر اثر جراحات وارد شده، در دم جان خود را از دست داد.بعد از این اتفاق، مأموران انتظامی، اورژانس و بازپرس کشیک قتل در صحنه حضور یافتند، خانواده مسعود نیز اتفاقات پیش آمده را برای بازپرس هشتم دادسرای جنایی تهران توضیح دادند. بازپرس جنایی تهران به همراه مأموران انتظامی بعد از حضور در ساختمان نیمه کاره جسد آرش را کشف کردند و جسد برای بررسی های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد.
 

کاهش 7 درصدی سرقت در 7 ماه گذشته
 
فرمانده نیروی انتظامی از کاهش 7 درصدی سرقت در 7 ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما سردار سرتیپ حسین اشتری افزود:  کاهش یا افزایش سرقت در استان ها متفاوت است اما در مجموع شاهد کاهش آمار این جرم هستیم البته اکثر سرقت های مسلحانه شناسایی و کشف می شوند. 
سردار اشتری افزود: در قرارگاه مبارزه با سرقت 14 استان هدف را مشخص کردیم که 75 درصد سرقت ها در این استان ها صورت می گرفت و در این قرارگاه با تمرکز بر این استان ها وضعیت را نسبت به گذشته بهبود دادیم هرچند تا رسیدن به وضع مطلوب فاصله داریم و باید بیشتر تلاش کنیم.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 21 آبان 1394  8:13 AM
تشکرات از این پست
zaker7007 siryahya
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث

دوستی خیابانی، عروس 15 ساله را به دادسرا کشاند
عروس 15 ساله ای که تنها 2 ماه از ازدواجش می‌گذشت با اعلام شکایت همسرش روانه دادسرا شد. فرمانده انتظامی مشهد در این باره گفت: طبق اظهارات دختر 15 ساله، وی حدود 5 ماه قبل در دام دوستی خیابانی افتاده بود اما بعد از ازدواج با فرد دیگر، دوست قبلی وی ماجرای دوستی خیابانی اش را به تازه داماد لو ‌داد. سرهنگ نیکمرام افزود: با اظهارات این دختر، پلیس 3 نوجوان را که بنا به ادعای تازه عروس از وی فیلم و عکس تهیه کرده اند، دستگیر کرد که یکی از آنان با دستور قضایی روانه کانون اصلاح و تربیت شد. رئیس پلیس مشهد به خانواده ها توصیه کرد: برای جلوگیری از عواقب و آسیب های دوستی های خیابانی، مواظب رفت و آمدهای فرزندان خود باشند و رفتارهای آنان را کنترل کنند.


2 کشته و 5 مجروح در پی تجاوز به چپ اتوبوس
برخورد یک دستگاه اتوبوس با کامیون کشنده در محور "چابهار- جکیگور" استان سیستان و بلوچستان در پی تجاوز به چپ راننده اتوبوس، دو کشته و پنج مجروح برجا گذاشت.سرهنگ"محمد رضا کورسی"در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس، گفت: ساعت 21:25 چهارشنبه در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر برخورد یک دستگاه اتوبوس با یک دستگاه کامیون کشنده در کیلومتر 6 محور "چابهار- جکیگور "، گشت تصادفات در محل حادثه حاضر شد.وی ادامه داد: دراین حادثه، یک دستگاه اتوبوس به علت تجاوز به چپ با یک دستگاه کامیون کشنده برخورد کرد که بر اثر شدت ضربه وارده دو نفر از سرنشینان اتوبوس جان خود را از دست داده و پنج نفر دیگر از سرنشینان این خودرو ، مجروح شدند که با خودروهای امدادی به مراکز درمانی انتقال داده شدند.


تصادف اتوبوس با کامیون 8 مصدوم درپی داشت
سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال‌احمر از برخورد یک دستگاه اتوبوس با کامیون در اتوبان پیامبر اعظم (ص) در مسیر هشترود به تبریز خبر داد و گفت: در این حادثه 8 نفر مصدوم شدندبه گزارش نسیم به نقل از فارس سیدمصطفی مرتضوی از وقوع یک فقره تصادف میان یک دستگاه اتوبوس با یک دستگاه کامیون در آذربایجان شرقی خبر داد.وی گفت: ساعت 20 دقیقه بامدادجمعه در اتوبان پیامبر اعظم (ص) در مسیر هشترود به تبریز یک دستگاه اتوبوس با 39 سرنشین با یک دستگاه کامیون برخورد کرد.سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال‌احمر ادامه داد: بر اثر این برخورد 8 نفر مصدوم شدند که 5 نفر آنها به علت جراحات وارده به مراکز درمانی انتقال یافتند.


کشف اجساد چند نوزاد در جنوب آلمان
پلیس آلمان از کشف اجساد چند نوزاد در ایالت باواریا واقع در جنوب این کشور خبر داد. پلیس جزئیات را درباره نحوه مرگ این نوزادان و تعداد آنها ذکر نکرد، اما بنا بر اعلام مطبوعات اجساد دست کم دو نوزاد پیدا شده است. این درحالی است که فرارو به نقل از دویچه وله از پیدا شدن جسد 7 نوزاد در شهر والنفلز در ایالت باواریا خبر داد. جسد کودکان در نیمه مسیر مونیخ به برلین بعد از آن کشف شد که یکی از ساکنان منطقه به پلیس در باره وقوع حادثه دلخراش برای 7 کودک خبر داد.سخنگوی پلیس شهر بایروت واقع در شمال باواریا از اظهارنظر در این باره خودداری کرد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، ماه مه گذشته یک زن به جرم قتل دو کودک خود و مخفی کردن اجساد آنان در فریزر، به سه سال و هشت ماه زندان محکوم شد. اکتبر 2013 نیز بقایای اجساد دو نوزاد حین اجرای عملیات ساختمانی در ایالت باواریا کشف شد. این اجساد متعلق به دهه 1980 بودند.

 

چرخ هواپیمای حامل نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به سختی باز شد
پرواز تهران به مقصد مشهد که در آن ابوترابی فرد، نایب رییس مجلس نیز حضور داشت به دلیل باز نشدن چرخ هواپیما به سختی به زمین نشست. به گزارش  باشگاه خبرنگاران پرواز ساعت ٨:٣٠ پنج شنبه از تهران به مقصد مشهد که در آن ابوترابی فرد، نایب رییس مجلس نیز حضور داشت به دلیل باز نشدن چرخ هواپیما به سختی به زمین نشست.


نقص فنی هواپیما، مسافران را زمین گیرکرد
 نقص فنی، هواپیمای پرواز شماره 406  ایران ایر از تهران به مقصد بوشهر را صبح  پنج شنبه زمین گیر کرد. مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر  در گفت وگو با ایرنا افزود: پرواز 406 ایران ایر از نوع ایرباس قرار بود ساعت 8:15 در فرودگاه بوشهر بنشیند و ساعت 9 صبح نیز مسافران را از بوشهر به تهران ببرد.عباس محمدی اضافه کرد:  این پرواز به دلیل نقص فنی هواپیما و تلاشی که برای رفع نقص آن در دست اجراست، تاخیر دارد.وی یادآور شد: ظرفیت این هواپیمای ایرباس 250 نفر است.


سیلاب در ترکیه سه قربانی گرفت
بارش شدید باران و رانش زمین در شمال شرق ترکیه دست کم جان سه تن را گرفت. مقامات ترکیه اعلام کردند یک مرد در منطقه بورکا گرفتار رانش زمین شد و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد. در همین حال مرکز حوادث غیرمترقبه ترکیه از کشته شدن دست کم دو تن و زخمی شدن 11 تن بر اثر بارش شدید باران خبر داده است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، بارش شدید باران موجب تعطیلی مدارس در مناطق بورکا و مورگول شده است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 23 آبان 1394  8:15 AM
تشکرات از این پست
zaker7007 siryahya
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث

مردی در اثر سقوط از طبقه دهم ساختمانی در تهران جان باخت 
 
 مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران گفت: مرد 37 ساله ای به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی در حین تمیز کردن شیشه های ساختمان وزارت آموزش و پرورش در خیابان سمیه از طبقه دهم سقوط کرد و در دم جان باخت.حسن عباسی روزگذشته در گفت و گو با  ایرنا افزود: حوالی ساعت 11 شنبه  گزارش حادثه سقوط از ارتفاع در خیابان سمیه به مرکز اورژانس اعلام و بلافاصله یک گروه از عوامل اورژانس به محل حادثه اعزام شدند.وی بیان کرد: تکنسین های اورژانس با جسم بی جان یک مرد میانسال مواجه شدند که بنا به گفته شاهدان عینی این مرد از طبقه دهم ساختمان« علاقمندان» وزارت آموزش و پرورش سقوط کرد.عباسی خاطرنشان کرد: بنا به گفته شاهدان ظاهرا این مرد در حال تمیز کردن شیشه های قسمت بیرون ساختمان بوده که به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی به پایین پرت می شود.
 

دستگیری 6 سارق داخل قطار در اراک 
 
6 سارق مسلح به سلاح سرد در قطار مشهد- اهواز توسط پلیس آگاهی راه آهن اراک دستگیر شدند.مدیر کل راه آهن اراک روزگذشته در گفت و گو با ایرنا افزود: این سارقان که به صورت شبکه ای و باندی اقدام به سرقت از مسافران قطار می کردند در یک عملیات  پلیسی، روزجمعه توسط پلیس راه آهن اراک دستگیر شدند.جلال الدین کوکنارادامه داد: در این عملیات پلیسی مقداری پول نقد، تعدادی سلاح سرد و گوشی تلفن همراه از سارقان کشف و ضبط شد.
 

 
کشف بیش از 2 تن موادمخدر در شرق کشور
 
فرمانده مرزبانی ناجا از متلاشی شدن دو باند بزرگ قاچاق مواد مخدر و کشف بیش از 2000 کیلوگرم مواد افیونی در مرز جنوب شرقی کشور خبر داد.به گزارش  ایسنا، سردار قاسم رضایی در تشریح این خبر گفت: مرزداران هنگ مرزی زاهدان با کمک های اطلاعاتی مرزنشینان، از قصد یک باند قاچاق موادمخدر برای ورود مقادیر زیادی مواد افیونی به کشور مطلع شدند و با آمادگی و تجهیزات کامل، به تشدید پوشش نوار مرزی پرداخته و به محض ورود قاچاقچیان به کشور با آنان درگیر شدند.وی افزود: ماموران در عملیاتی غافلگیرانه  موفق به متلاشی کردن این باند و کشف 2013 کیلو و 550 گرم مواد مخدر شامل 1672 کیلو و 850 گرم تریاک، 141 کیلو و 600 گرم هروئین، 78 کیلو و 650گرم پودر حشیش و 120 کیلو و 450 گرم حشیش شدند.فرمانده مرزبانی ناجا بیان کرد: مرزداران هنگ مرزی زابل هم در عملیات دیگری با انهدام یک باند قاچاق مواد افیونی، 20 کیلوگرم تریاک و 4 کیلوگرم هروئین را کشف کردند.این مقام عالی رتبه مرزبانی ناجا در پایان گفت: با توجه به اینکه سوداگران مرگ از طریق خاک پاکستان و افغانستان وارد کشورمان شده بودند اعتراض رسمی مرزبانان کشورمان به مرزبانان پاکستان و افغانستان اعلام شد تا با کنترل بیشتر، از فعالیت و ورود قاچاقچیان از طریق مرزهای کشورشان به خاک ایران به صورت جدی تری جلوگیری کنند.
 

 

ربودن دختری با انگیزه اخاذی و انتقام

 فرمانده انتظامی استان فارس از دستگیری سه آدم ربا که به انگیزه انتقام و اخاذی، اقدام به ربودن یک دختر 30 ساله در شیراز کرده بودند، خبر داد.به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار "احمدعلی گودرزی" گفت: فردی به ماموران  مراجعه و اظهارکرد دختر  وی که در یک شرکت بیمه در شیراز مشغول به کار بوده  پس از خروج از محل کار به منزل مراجعت نکرده است.اما چند ساعت بعد دختر وی در تماسی با تلفن همراه خود به پدرش گفت او را ربوده اند و پدرش باید  40 میلیون تومان به حساب دخترش واریز تا وی این مبلغ را به آدم ربایان پرداخت کند.گودرزی گفت: با انجام اقدامات  پلیسی گروگان گیر به نام "س - ن" شناسایی و ماموران برای دستگیری وی وارد عمل شدند و با زیر نظر قرار دادن محل های تردد او، موفق شدند متهم را در یکی از خیابان های جنوبی شیراز دستگیر کنند. در تحقیقات انجام شده، ‌متهم به آدم ربایی اقرار کرد و ماموران متوجه شدند فرد ربوده شده در یک منزل واقع در اطراف شهرستان شیراز محبوس است.وی افزود: ماموران  ضمن آزادی دختر ربوده شده، ‌همسر متهم را که در آن منزل بود و در این آدم ربایی با متهم همکاری کرده بود، دستگیر کردند.گودرزی گفت: در  تحقیقات مشخص شد خانمی به نام "ف - ص" که قبلا" از همکاران فرد ربوده شده بوده و کد بیمه وی معلق شده بود، به انگیزه انتقام جویی و اخاذی، فرد گروگان گیر و همسرش را تطمیع به آدم ربایی کرده است.وی گفت: خانم "ف - ص" نیز دستگیر و درنهایت هر سه متهم پس از معرفی به مقام قضایی، روانه زندان شدند.
 

زورگیری با پژوپارس
 
عامل زورگیری از شهروندان مشهدی با خودروی پژوپارس شناسایی و دستگیر شد.
رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: در پی زورگیری از جوانی در مشهد، کارآگاهان پایگاه شرق پلیس آگاهی وارد عمل شدند.سرهنگ حسین بیدمشکی افزود: در بررسی اظهارات مالباخته مشخص شد هنگام مراجعت به منزل، فردی با یک دستگاه پژوپارس نقره ای رنگ مبلغ 100میلیون ریال وجه نقد را به همراه یک دستگاه تلفن همراه هوشمند از وی زورگیری کرده است.وی ادامه داد: کارآگاهان با ترسیم چهره فرضی متهم و انجام تحقیقات، سرانجام روز گذشته مخفیگاه فرد زورگیر را شناسایی و او را دستگیر کردند. 
متهم جوان (مجید) در بازجویی های به عمل آمده منکر هرگونه جرمی بود که در ادامه در مواجهه حضوری با مالباخته و ادله پلیس، لب به اعتراف گشود و به جرم خود با همدستی فردی دیگر اعتراف کرد.به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تحقیقات از متهم برای کشف دیگر جرایم احتمالی و دستگیری همدستش ادامه دارد.
 

 
ازدواج نافرجام با مرد خلافکار
 
زن و شوهر جوانی که از فروشگاه های مشهد، کش روزنی می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.دختری جوان چندی قبل در پی آشنایی با پسری برای ازدواج با او پافشاری کرد. او با وجود مخالفت های خانواده اش با اصرار زیاد آن ها را مجبور کرد رضایت خود را برای این ازدواج اعلام کنند. مرد جوان که تن به کار نمی داد، همسرش را راضی کرد برای تأمین مخارج زندگی شان دست به سرقت بزنند. آن ها با مراجعه به فروشگاه های مشهد و سرگرم کردن فروشندگان، کش روزنی می کردند.فرمانده انتظامی مشهد با اعلام این خبر گفت: در پی گزارش چند فقره کش روزنی از فروشگاه های مشهد طرح ویژه ای برای شناسایی متهمان که سرنخ ها نشان می داد یک زن و مرد جوان هستند، آغاز شد.سرهنگ حجت نیک مرام افزود: مأموران در پیگیری این مأموریت تحقیقات خود را آغاز کردند.به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی گفت: پلیس با همکاری مدیر یک فروشگاه گوشی تلفن همراه، زوج سارق را شناسایی و دستگیر کرد. متهمان که راهی جز بیان حقیقت نمی دیدند، به ارتکاب سرقت هایی با روش کش روزنی از فروشگاه ها اعتراف کردند. تحقیقات از این زن و شوهر جوان برای کشف سرقت های انجام شده توسط آن ها، ادامه دارد.
 

دستگیری دو نفر در ارتباط با کشف اجساد 8 نوزاد
 
پلیس آلمان تعداد اجساد نوزادان کشف شده در محل یک آپارتمان مسکونی در «ایالت بایرن» را 8 تن اعلام کرد.به گزارش ایسنا به دنبال کشف اجساد 8 نوزاد پیچیده شده در حوله و کیسه های پلاستیکی در این آپارتمان، پلیس آلمان جستجور را  برای یافتن زنی که در این ساختمان سکونت داشته آغاز کرده تا به علت و چگونگی وقوع این حادثه پی ببرد که در بازرسی های بیشتر یک زن 45 ساله که به نظر مادر این نوزادان بوده و همچنین یک مرد 55 ساله دستگیر شده‌اند.یکی از ساکنان اطراف محل این آپارتمان پس از کشف جسد یک نوزاد موضوع را به پلیس ایالت بایرن اطلاع داد که پس از آن نیروهای پلیس با حضور در داخل آپارتمان در مجموع 8 جسد نوزاد پیدا کردند.تاکنون در مورد علت دقیق مرگ این نوزادان و مدت زمانی که از مرگ آنان گذشته بوده جزئیاتی منتشر نشده است. پلیس آلمان منتظر آماده شدن نتایج بررسی های پزشکی قانونی برای به دست آوردن سرنخ های بیشتر است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 24 آبان 1394  9:59 AM
تشکرات از این پست
zaker7007 siryahya
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث

یک کشته و6مجروح درحمله زنبورها به یک روستا

حمله زنبورهای قرمز به روستای ولی آباد از توابع  بخش بزمان یک کشته و 6 مجروح برجا گذاشت. بخشدار بزمان ایرانشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان روز گذشته در گفت و گو با  ایرنا اظهار داشت: زنبورها عصر شنبه به این روستا حمله کرده بودند اما به دلیل دور بودن فاصله روستا با مرکز، اطلاع رسانی صبح یک شنبه انجام شدعباس داودی بیان کرد: با اطلاع از این حادثه ابتدا یک تیم تحقیق و بررسی به روستای ولی آباد اعزام شد و پس از اطمینان از وقوع این حادثه گروه های درمانی اعزام شدند. بخشدار بزمان توضیح بیشتر را به ارائه گزارش از سوی تیم های اعزامی موکول کرد.

 

 

 

 

 

قطار باری تهران - جنوب از ریل خارج شد

یک قطار باری صبح روزگذشته در 60 کیلومتری ازنای لرستان از خط آهن سراسری تهران- جنوب خارج شد. مدیر کل مدیریت بحران لرستان  در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این حادثه در ایستگاه سمیه در حوزه استحفاظی استان مرکزی رخ داده است. آریایی گفت این حادثه خسارات جانی نداشته است و مأموران راه آهن از صبح یکشنبه در حال ترمیم خط و بازگشایی مسیر هستند.کارشناسان معتقدند که خطوط ریلی موجود در منطقه تحت مدیریت راه آهن لرستان، دارای قدمت بالای 70 سال است که این امر باعث می شود هر از چند گاهی واگن های باری و مسافری از ریل خارج شوند.

 

 

 

 

 

مرگ زوج کارتن خواب بر اثر استنشاق گاز زغال

مرد معتاد جوانی به همراه همسر کارتن خوابش بر اثر استنشاق گاز زغال، جان خود را از دست دادند. به گزارش  تسنیم صبح شنبه گزارشی مبنی بر کشف 2 جسد در یک پارک در منطقه حکیمیه تهران به کلانتری  اعلام شد که پس از بررسی مأموران مشخص شد مرد 37 ساله ای به همراه زن 34 ساله اش از کارتن خواب های این پارک بوده اند و زمانی که درون چادرشان داخل پارک مشغول استعمال مواد بوده اند بر اثر استنشاق گاز زغال جان خود را از دست داده اند. به دستور بازپرس جنایی دادسرای جنایی تهران، اجساد این مرد و زن برای بررسی های بیشتر به پزشکی قانونی انتقال یافت.

 

 

 

 

نقشه سارق خودرو، نقش بر آب شد

فردی که قصد انتقال خودروی مسروقه از مشهد به تهران را داشت، توسط پلیس راه آهن خراسان رضوی دستگیر شد. رئیس پلیس راه آهن خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: مأموران پلیس راه آهن مستقر در انبار توشه هنگام انجام وظیفه به فردی که قصد توشه کردن یک دستگاه خودروی سواری میتسوبیشی لنسر از مشهد به مقصد تهران  راداشت، مشکوک شدند. سرهنگ غلامرضا شیروانی افزود: پلیس با بررسی های به عمل آمده دریافت خودروی مذکور سرقتی است. به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی خاطرنشان کرد: پلیس، متهم را دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی کرد.

 

 


دستگیری 100 هکر در یک ماه

در یک ماه گذشته 100 هکر از سوی پلیس فتا دستگیر شده اند. عمده این هکرها در کمین کاربران تلگرام هستند.سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه در این مدت بیش از 20 کانال غیراخلاقی در تلگرام مسدود شده و با گردانندگان آن نیز برخورد شده است گفت: این افراد که به بارگذاری محتوای اروتیک در فضای مجازی اقدام کرده بودند دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند. به گزارش ایسنا، وی اظهار کرد: پلیس فتا به هیچ وجه کانال، سایت یا وبلاگی در فضای مجازی نداشته و نیازی هم به نمایندگی در این فضاها ندارد.

 


کشف 98 تن  مواد مخدر در سیستان و بلوچستان  

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: 98 تن و 300 گرم انواع مواد مخدر در 7 ماه امسال در استان کشف شد. به گزارش ایرنا محمدهادی مرعشی روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کشفیات مواد مخدر به ترتیب با 52 تن توسط نیروی انتظامی، 34 تن مرزبانی، 9 تن و 300 کیلوگرم اطلاعات و سه تن توسط سپاه پاسداران بوده است. وی ادامه داد: کشفیات مواد مخدر 7 ماه امسال در سیستان و بلوچستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته که حدود 51 تن بوده، 68 درصد افزایش داشته است.   

 


باند سرقت لوازم خودرو متلاشی شد

اعضای اصلی باند سرقت لوازم خودرو در شرق مشهد، دستگیر شدند. فرمانده انتظامی مشهد با اعلام این خبر گفت: وقوع چند فقره سرقت لوازم و قطعات خودرو در شرق مشهد، پلیس را وارد عمل کرد. سرهنگ حجت نیک مرام افزود: مأموران با بررسی محل های مورد سرقت به سرنخ هایی دست یافتند که منجر به شناسایی یکی از عاملان اصلی سرقت ها شد. وی گفت: مأموران انتظامی، این جوان 25ساله را که جواد نام دارد تحت تعقیب قرار دادند و مخفیگاه او را در یکی از روستاهای اطراف مشهد پاکسازی کردند. در این عملیات، با دستگیری متهم مقادیر زیادی لوازم و قطعات یدکی سرقت شده کشف شد. به گزارش پایگاه خبری خراسان، وی گفت: متهم در تحقیقات با معرفی دو همدست خود اعتراف کرد به مواد مخدر اعتیاد دارد و مرتکب بیش از 40 فقره سرقت شده اند. پلیس دو متهم دیگر را دستگیر کرد.

 


کشف 1700 قطعه اسکناس دینار تقلبی

 یکی از اعضای باند تهیه و توزیع اسکناس تقلبی دینار توسط پلیس شهرستان پیرانشهر - استان آذربایجان غربی- دستگیر و از مخفیگاه وی  هزار و 763 قطعه اسکناس جعلی کشف شد. سرهنگ "بیت ا. . . پاشایی" در گفت وگو با پایگاه خبری پلیس گفت :  ماموران انتظامی  پس از شناسایی محل تردد و اختفای آنان،  یک نفر از متهمان را دستگیر  کردند . پاشایی تصریح کرد : در بازرسی از مخفیگاه متهم ، هزار و 763 قطعه اسکناس 50 دیناری تقلبی به ارزش تقریبی یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال کشف شد .

 

 

7 مالخر با دستگیری یک سارق لو رفتند

عقیل رحمانی - با دستگیری یک سارق حرفه ای منزل توسط ماموران عملیات ویژه پلیس آگاهی، عاملان خرید لوازم سرقتی هم لورفتند و یکی پس از دیگری دستگیر شدند.  به گزارش خراسان ، کمتر از یک ماه پیش بود که یک سارق حرفه ای منزل در حوالی آب و برق مشهد توسط  ماموران پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شد . به موازات دستگیری متهم پرونده ای قضایی نیز درشعبه 604 دادسرای مشهد مطرح شد ومتهم  توسط بازپرس شاد نژاد مورد بازجویی  قرار گرفت  و به بیش از 15 فقره سرقت اعتراف کرد . همین اعترافات کافی بود تا متهم مالخرانش را که  یک زن و شش مرد بودند لو دهد . در ادامه، تمامی متهمان  توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند . بادستگیری متهمان مقداری لوازم مسروقه کشف شد که برخی از اموال توسط شاکیان پرونده نیز مورد شناسایی قرار گرفت  و به مالباختگان عودت داده شد .

 

 

هفت تیرکشی داماد 1 کشته و 2مجروح برجا گذاشت

داماد ی در خوزستان، به سراغ اعضای خانواده همسرش رفت وبرادر همسرش  را به قتل  رساند وپدرومادرش را مجروح کرد وازمحل متواری شد به گزارش  میزان، شنبه شب در یزد نو هویزه در خوزستان یک داماد با سلاح گرم به سراغ اعضای خانواده همسرش رفت. اهالی روستا با شنیدن صدای تیر، پلیس را در جریان قرار دادند. ماموران انتظامی خوزستان پس از حضور در محل با پیکر غرق در خون برادر زن متهم،  رو به رو  شدند که در همان لحظات اولیه فوت کرده بود. معاون اجتماعی فرمانده انتظامی خوزستان درباره این خبر گفت: در این حادثه  پدر زن و مادر زن متهم نیز دچار جراحت شده اند که برای درمان به بیمارستان  انتقال یافتندسرهنگ رحمان  موسوی، افزود: به نظر می‌رسد که اختلافات خانوادگی باعث وقوع چنین اتفاق ناگواری شده است. درخور اشاره است، اهالی محل دیده اند که متهم پس از هفت تیر کشی به وسیله خودروی پراید سفید رنگی از محل گریخته است.

 

 

45 تن مس سرقتی به شمال نرسید

  توکلی -  به دنبال  دریافت گزارشی مبنی بر وقوع سرقت2 دستگاه کامیون حامل مس در محور رفسنجان به تهران بلافاصله موضوع  در دستور کار   پلیس آگاهی رفسنجان قرار گرفت. کارآگاهان پلیس  با به دست آوردن سرنخ هایی، کامیون ها را در شهرستان بردسیر کشف و رانندگان آن ها را به پلیس آگاهی منتقل کردند. در بازجویی  ، مشخص شد که یکی از رانندگان کامیون با همدستی 2 تن دیگر و با استفاده از اسلحه های قلابی 2 راننده دیگر را از کامیون پیاده می کنند و پس از بستن دست و پاهای شان و سرقت دو دستگاه کامیون و 45 تن مس، آن ها را کنار جاده رها  کرده و پا به فرار می گذارند. در ادامه یکی از سارقان لب به اعتراف گشود و بیان کرد  که پس از سرقت، بار مس را به 6 مالخر فروخته و بار کامیون ها را در کارگاهی  درحاشیه شهر تخلیه کرده است.   ماموران کارگاه مورد نظر را شناسایی و  6 مالخر را دستگیر کردند که  یکی از مالخران عنوان کرد که مس های سرقتی را با دو دستگاه کامیون به مقصد شمال کشور ارسال کردند.با  پیگیری  پلیس رفسنجان ماموران با دستگیری دو سارق دیگر  در مجموع 5 نفر سارق را دستگیر و  3 خودرو سواری را توقیف  کردند و دو کامیون حامل مس ها را از مسیر برگشت دادند و 45 تن مس را کشف کردند. سرهنگ "عباسی"  فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان گفت: کارشناسان ارزش مس کشف شده را 10 میلیارد ریال ارزیابی  و برآوردکردند .

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 25 آبان 1394  8:12 AM
تشکرات از این پست
zaker7007 siryahya
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث

جزئیات دستبرد شبانه به طلافروشی در تهران

سارقانی که قصد داشتند با تخریب قفل یکی از طلافروشی های تهران دست به سرقت بزنند، ناکام ماندند. به گزارش باشگاه خبرنگاران ، ساعت 2:25، شنبه گذشته ماموران واحد گشت خودرویی کلانتری رازی در حال گشت زنی در خیابان مختاری بودند که مشاهده کردند دو نفر در حال دیده بانی و دیگری در حال تخریب قفل مغازه طلافروشی است که به محض نزدیک شدن واحد گشت به محل فرد دیده بان از محل متواری شد و ماموران فرد دوم را که موفق شده بود یکی از قفل های مغازه را تخریب کند.   دستگیر کردند.  متهم  خود را  شهرام بلامکان معرفی کرد که طی بازرسی از وی یک عدد آچار چرخ و دو عدد نبشی که برای تخریب قفل از آن ها استفاده می کرد کشف و از داخل کیسه همراهش علاوه بر قفل طلافروشی دو عدد قفل آویز دیگر نیز کشف شد.  سرگرد صادق ضرونی رئیس کلانتری 115 رازی درباره این خبر بیان داشت: متهم در ادامه به چندین فقره سرقت شبانه از مغازه ها اعتراف کرد و سرانجام وی برای تحقیقات مقدماتی در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.

 



یک کشته و 3 زخمی  درتصادف خودروی زائران ایرانی در عراق

تصادف خودروی زائران ایرانی در شهر الناصریه عراق به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن سه نفر دیگر منجر شد.   به گزارش عصر ایران به نقل ازخبرگزاری میزان ، پلیس شهر ذی قار اعلام کرد که در جریان تصادف خودروی حامل زائران ایرانی در نزدیکی شهر الناصریه یک نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند. بنابر گزارش پلیس ذی قار خودروی حامل زائران ایرانی در مسیر شهر کربلای معلی بود. یک منبع آگاه در پلیس ذی قار در این باره گفت: خودروی زائران ایرانی که از نوع تویوتا بود با یک خودروی دیگر در نزدیکی پل فهد در غرب شهر الناصریه تصادف کرد. به گفته این منبع امنیتی در جریان این حادثه یک زائر ایرانی کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند. مجروحان برای مداوا به بیمارستان الحسین شهر الناصریه منتقل شده اند.

 



طراح گروه غیراخلاقی در شبکه تلگرام در شاهرود دستگیر شد

فرد 31 ساله طراح گروه مجازی و محل انتشار محتوای غیراخلاقی در تلگرام به نام «میگ میگ و دوستان» در سمنان دستگیر شد. به گزارش ایرنا رئیس پلیس فتای استان سمنان گفت: گروه رصد فضای مجازی در شهرستان شاهرود، گروهی با محتوای غیراخلاقی در شبکه اجتماعی تلگرام با نام «میگ میگ و دوستان» راشناسایی کردند. سرهنگ سیدعلی میراحمدی با اشاره به شناسایی طراح این گروه، افزود: با هماهنگی مرجع قضایی از محل کار این کاسب جوان بازدید و ضمن دستگیری متهم، گوشی تلفن همراه هوشمند وی توقیف شد. وی با اشاره به اعتراف این جوان 31 ساله به طراحی این گروه با محتوای غیراخلاقی در تلگرام، ادامه داد: این گروه های غیراخلاقی با توزیع و انتشار محتوای غیراخلاقی در جامعه، برای دشمن نقش بازی می کنند. رئیس پلیس فتای استان سمنان خاطرنشان کرد: این متهم با انگیزه تبلیغات تجاری و جذب مشتری در شبکه های اجتماعی حضور یافته و گروهی دوستانه را طراحی کرده بود که پس از مدتی در آسیبهای اخلاقی و اجتماعی گرفتار شد.

 


 
انفجار گاز در نیشابور 3 کشته و یک مصدوم بر جا گذاشت 

انفجار گاز در دو منزل مسکونی واقع در سه راه چمبران و روستای اسحاق آباد، سه کشته و یک مصدوم بر جای گذاشت. به گزارش ایسنادر انفجار منزل مسکونی سه راه چمبران، سه مصدوم حادثه انفجار گاز، توسط امدادگران اورژانس 115 به بیمارستان انتقال یافتند که  دو نفر از آنها به علت شدت سوختگی و جراحات وارده جان خود را از دست دادند. علی شکیبا، معاونت پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نیشابور پس از بررسی محل حادثه علت این انفجار را نشت احتمالی گاز از قسمت آبگرمکن و عمل نمودن کنتاکت یخچال و ایجاد انفجار و متعاقباً آتش‌سوزی اعلام کرد. بر اثر این انفجار و آتش‌سوزی، علاوه‌ بر خسارت جانی، لوازم منزل و جهیزیه عروسی که در آن‌جا نگهداری می‌شد، دچار سوختگی و روسوزی شده بود. همچنین در انفجار گاز دیگری در روستای اسحاق‌آباد نیز یک نفر دیگر جان خود را از دست داد که به گفته معاونت پیشگیری سازمان این حادثه در اثر نشت گاز و روشن کردن لامپ توسط مالک رخ داد و موجب مرگ وی شد.

 


 

شرور سابقه دار با کارنامه سیاه به دام افتاد

شرور سابقه دار و فراری  جنوب کرمان در عملیات روز گذشته پلیس به دام افتاد. جانشین انتظامی "رودبار جنوب"  از  توابع استان کرمان  گفت: ماموران پلیس  با  کار اطلاعاتی و تحقیقات گسترده میدانی محل اختفای   شرور تحت تعقیب را که دائماً در حال تغییرمکان بود در یکی از روستاهای اطراف شهرستان  رودبار جنوب کرمان شناسایی و با استفاده از شگردهای پلیسی و اشرافیت اطلاعاتی بر منطقه طی یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.  " کوهستانی" با بیان    این که از مخفیگاه این شرور یک قبضه سلاح ممنوعه و مقادیری مهمات کشف شد عنوان کرد:  از جمله سوابق کیفری متهم سرقت مسلحانه، حمل سلاح غیر مجاز و ممنوعه ، قاچاق مسلحانه مواد مخدر ، در گیری مسلحانه با ماموران انتظامی ، چندین مورد زور گیری و راه بندی و ایجاد رعب و وحشت می باشد.   

 



ناکامی  قاچاقچیان درانتقال  بیش از 6 کیلو شیشه به هرمزگان

قاچاقچیانی که قصد داشتند  محموله 6 کیلویی مواد مخدر صنعتی را از شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان به استان هرمزگان منتقل کنند   در کمین ماموران   قلعه گنج گرفتار شدند. سرهنگ پرنگ فرمانده انتظامی شهرستان قلعه‌گنج گفت: دو قاچاقچی  در ا ین رابطه دستگیر   وبیش از6 کیلو و 60 گرم ماده مخدر شیشه از متهمان کشف شد.

 



قاتل نامرئی کارگر گچسارانی را به کام مرگ برد

گازمنواکسید کربن(co) یک مرد 40 ساله ساکن  شهرستان گچساران  را به کام مرگ برد.مرتضی گندم کا رییس مرکزحوادث و فوریت های پزشکی گچساران روزگذشته در گفت و گو با  ایرنا افزود: این فرد که در یک چادر در بسته در کوی کارکنان شهر دوگنبدان مشغول نگهبانی بود با گاز حاصل از پیک نیک جان خود را از دست داد.

 


 

پلیس به گروگانگیری در سرباز پایان داد

ماموران انتظامی  شهرستان  مهرستان در یک عملیات پلیسی علاوه بر آزادی فرد ربوده شده، یک گروگانگیر را به همراه چند قبضه سلاح دستگیر کردند. به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس،   سرپرست انتظامی مهرستان اظهار داشت: شنبه گذشته در پی ربایش مرد جوانی توسط افراد ناشناس با استفاده از یک دستگاه موتور سیکلت بررسی موضوع  در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. سرهنگ دوم سیامک مرادی افزود: پس از وقوع جرم  گروه های تخصصی پلیس تشکیل شد که با اعزام به موقع به محورهای خروجی - ورودی بخش پیشین شهرستان سرباز، کنترل منطقه را به دست گرفتند. وی ادامه داد: آدم ربایان با مشاهده تشدید فعالیت های انتظامی فرد ربوده شده را آزاد و از محل متواری شدند.
 سرپرست انتظامی سرباز تصریح کرد: کارآگاهان پلیس در ادامه این عملیات با انجام اقدامات تخصصی محل اختفای یکی از آدم ربایان را شناسایی و در بازرسی از این محل، علاوه بر دستگیری یکی از متهمان، دو قبضه اسلحه کلاشینکف، سه قبضه کلت کمری و مقادیری مهمات را کشف کردند.
مرادی با اشاره به اینکه دلیل این آدم ربایی اختلافات مالی بوده است خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی با اجرای طرح های مختلف انتظامی و اشراف اطلاعاتی، اجازه نخواهد داد اخلال گران به نظم عمومی و امنیت پایدار جامعه خللی وارد کنند.

 


 

کشف یک تن و 400 کیلو تریاک

در درگیری مسلحانه ماموران انتظامی شهرستان "مهرستان"  سیستان و بلوچستان با قاچاقچیان مسلح، یک تن و 400 کیلو تریاک از گالن های سوخت کشف شد. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با  پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی کسب گزارشی مبنی بر اینکه قاچاقچیان مسلح قصد جابه جایی مقادیر زیادی مواد مخدر در محور فرعی"آشار-کافه بلوچی" شهرستان مهرستان را دارند، بررسی گسترده موضوع توسط ماموران انتظامی آغاز شد.  سردارحسین رحیمی افزود: پس از دریافت این گزارش، ماموران پایش های تخصصی خود را آغاز کرده و بعد از هفته ها تحقیقات تخصصی مداوم و شبانه روزی، اعضای این باند مسلح را شناسایی و پس از تحت نظر قرار دادن نامحسوس قاچاقچیان مسلح، خودروی تویوتای این باند را بامداددوشنبه در حال جا به جایی مواد مخدر در محور "آشار - کافه بلوچی" شناسایی کردند. این مقام ارشد انتظامی در ادامه گفت:قاچاقچیان به محض مشاهده ماموران، ضمن تغییر مسیر ناگهانی، به صورت مسلحانه با آنها درگیر شدند که با توجه به آتش شدید پلیس و هدف قرار گرفتن خودروی تویوتا، سوداگران مرگ به دلیل تنگ شدن عرصه بر خود با به جا گذاشتن خودروی حامل مواد مخدر از محل متواری شدند. وی در خصوص مقدار مواد مخدر کشف شده در این عملیات گفت: مأموران در بازرسی از این خودرو  یک تن و 400 کیلو تریاک را که در گالن های سوخت جاسازی شده بود، کشف کردند و تلاش های گسترده برای دستگیری قاچاقچیان همچنان ادامه دارد.

 


 

مردی که در یک قمار آبرو ومالش را باخت

جوانی که قصد داشت با شرط بندی در سایت های غیرمجاز فوتبالی، راه چند ساله را یک شبه طی کند نه تنها پولدار نشد بلکه  ده میلیون تومان را همراه با آبرویش باخت .  به گزارش خراسان،  تعدادی افراد سودجو با سوء استفاده از محبوبیت فوتبال و دادن وعده های دروغین مانند: با ما پولدار شوید،  تلاش می کنند کاربران اینترنتی را به این سایت های پیش بینی فوتبال جذب کنند. همین هفته گذشته بود که با وجود این همه هشدار قضایی و انتظامی  یک جوان مشهدی در دام یک سود جویی دیگر افتاد و دست به قماری مجازی زد  . اوبه شعبه ویژه جرایم رایانه ای مشهد مراجعه کرد و در مقابل بازپرس جاوید نیا ایستاد  ومدعی شد: درازای  یک شرط بندی فوتبالی مبلغ 25 میلیون تومان به حساب مدیران یک سایت واریز کردم . بعد از مدتی وقتی خواستم پولم را پس بگیرم به سختی توانستم فقط  پانزده میلیون آن را دریافت کنم وپس از آن  مدیران سایت دیگر جواب پیام های من را ندادند . بازپرس پرونده به خبر نگار ماگفت : طبق شرع و قانون این نوع اقدامات خلاف است ، هردو طرف ماجرا چه پرداخت کننده وجه ، چه گرداننده سایت های شرط بندی متهم به قمار بازی  هستند . بازپرس جاوید نیا در حالی که از برخورد قاطع دستگاه قضایی با افراد مذکور خبر داد، تصریح کرد  :درکتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی از 6 ماه  تا دو سال حبس برای گردانندگان سایت های مذکور (قمار خانه ها ) و ازیک تا 6 ماه حبس و 74 ضربه شلاق برای کسانی که در قمار بازی شرکت می کنند در نظر گرفته شده است.

 


 

افزایش 20 درصدی کشفیات موادمخدر

 فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به افزایش 20 درصدی کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: 50 درصد از سرقت ها، سرقت های خرد هستند که توسط معتادان انجام می شوند. به گزارش ایرنا سردار حسین اشتری  افزود: اعتیاد عنصر اصلی بی هویتی و پایه و اساس جرایم است لذا اگر می خواهیم بخشی از جرایم کاهش یابد باید جلوی اعتیاد و گسترش شبکه توزیع مواد مخدر را بگیریم. وی با اشاره به اینکه از تمام موادی که قاچاق می شود حدود 30 درصد به سمت کشور ما می آید، گفت: با تلاش پلیس، امسال 20درصد از کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته، افزایش یافت. فرمانده ناجا با بیان اینکه دغدغه امروز ما مواد مخدر صنعتی است، افزود: مواد مخدر صنعتی هر روز با ترکیبات جدید تولید می شود هرچند اقدامات خوبی در راستای مبارزه با این مواد انجام شده اما کافی نیست بلکه در این عرصه با برنامه ریزی بیشتر، استفاده از تمام تجهیزات و ظرفیت دستگاه ها باید تلاش بیشتری کنیم. فرمانده ناجا با اشاره به اینکه در برخورد با باندها و شبکه های مواد مخدر به توفیقات خوبی دست یافته ایم، اظهارکرد: پلیس برای برخورد با خرده فروشان و جمع آوری معتادان پرخطر آمادگی کامل دارد و می توانیم ظرف یک هفته تا 10 روز آنها را جمع آوری کنیم اما باید اردوگاه و کمپ هایی برای نگهداری آنها وجود داشته باشد. به گفته وی، به هر میزان پلیس در مبارزه با باندهای مواد مخدر موفق باشد اما مشاهده معتادان در خیابان های شهرمان باعث می شود تا مردم فکر کنند که نظام در این مبارزه قدمی برنداشته است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 26 آبان 1394  8:28 AM
تشکرات از این پست
zaker7007 siryahya
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث

436 کشته در حوادث جاده ای کرمان

در 7  ماه گذشته 436 نفر  قربانی تصادفات جاده ای استان کرمان شدند .  جانشین فرمانده پلیس راه استان کرمان بابیان  این خبر اظهار کرد:  در 7 ماه گذشته  هزار و 665 فقره  تصادف منجر به فوت و جرح در استان کرمان رخ داد که  52 درصد از  این تصادفات در راه های اصلی و 48 درصد در راه های روستایی و فرعی  به وقوع پیوست. سرهنگ رضایی  افزود: 535مورد از این تصادفات مربوط به موتورسیکلت هاست که بر اثر آن 67 نفر از راکبان موتورسیکلت ها جان خود را از دست دادند  و 673 نفر زخمی شدند.  

 


برخورد شدید   با پدیده ربایش اتباع بیگانه

دستگاه قضایی  استان   کرمان با پدیده نوظهور ربایش اتباع  افغانی  برخورد  شدید می کند.  رئیس کل دادگستری استان کرمان   گفت:  یکی از پدیده های خطرناک در شرق کشور از جمله استان کرمان تبعات سوء ناشی از ورود، اقامت، اشتغال، ربایش اتباع بیگانه واخاذی از آن  ها  وازدواج اتباع خارجی با زنان ایرانی در حوزه فرهنگ، اقتصاد و امنیت است.    موحد تاکید کرد دربرخورد باپدیده جرم سازمان یافته و ربایش اتباع بیگانه واخاذی، قضات باید  جدیت وقاطعیت لازم را  اعمال کنند و از  هیچ تلاشی دریغ نورزندوبه تناسب اهمیت جرم وبه منظور ریشه کنی این قبیل جرایم  واندیشه های مجرمانه تصمیمات قضایی اتخاذ کنند. وی عنوان کرد علی رغم این که بعد از انقلاب هزینه های گزافی درخصوص طرد اتباع افغانی انجام گرفته اما این تدابیر راهگشا نبوده است وخلاء های قانونی در حوزه تردد وحمل اتباع بیگانه وجود دارد و سایر قوانین مرتبط نیز به نحو شایسته واثربخش اجرا نشده وبازدارندگی لازم را نداشته است.

 


خروج قطار از ریل در پاکستان 13 کشته برجا گذاشت

خروج قطار مسافربری کویته- راولپندی پاکستان از ریل 13 کشته و 100 زخمی برجا گذاشت. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد ، مسئولان راه آهن پاکستان علت این حادثه را خراب بودن سیستم ترمز قطار اعلام کردند. این حادثه در آبگم در حومه منطقه بُلان ایالت بلوچستان روی داد.

 

 

نجات پنج معدنچی پس از 41 روز در تانزانیا

وزارت انرژی و معادن تانزانیا از نجات 5 معدنچی که از 41 روز پیش در عمق 100 متری زمین گیر افتاده بودند، خبر داد. به گزارش خبرگزاری صداوسیمابدرا مسعود سخنگوی وزارت انرژی و معادن تانزانیا گفت: این معدنچیان بسیار ضعیف شده اند و بلافاصله بستری شدند. این معدنچیان از 13 مهر در پی ریزش چاه در یک معدن طلا نزدیک شهر شینیانگا  که فاصله چندانی با دریاچه ویکتوریا در شمال غرب تانزانیا ندارد، ناپدید شده بودند.6 معدنچی بلافاصله پس از حادثه پیدا شدند، اما یکی از آن ها به علت شدت جراحات در بیمارستان درگذشت. تانزانیا چهارمین تولید کننده طلا در جهان است و این فلز گرانبها یکی از منابع اصلی ارزآوری این کشور به شمار می رود.

 

 

خسارت سنگین آتش سوزی در اندونزی

آتش سوزی در 6 استان اندونزی خساراتی سنگین بر جا گذاشته است. به گزارش  خبرگزاری صدا و سیما ، آتش سوزی چند هفته ای در 6  استان از جمله سوماترای شرقی، عوارض گسترده اقتصادی ،‌ زیست محیطی و بهداشتی ایجاد کرده است. دو میلیون و صد هزار هکتار از جنگل ها و دیگر زمین ها در آتش سوخت، 21 نفر جان باختند ، بیش از نیم میلیون نفر دچار عوارض جسمانی شدند و 9 میلیارد دلار نیز خسارت اقتصادی (از خسارت به مزارع تا لغو صدها پرواز) به بار آمد. از ماه ژوئیه تاکنون حدود 50 هزار مورد آتش سوزی در جزایر سوماترا و بورنئو روی داده، که پدیده ال نینو و نباریدن باران آن را تشدید کرده است. گرد و غبار و دود حاصل از آتش سوزی ها موجب شد مدارس حتی در کشورهای همسایه یعنی سنگاپور و مالزی نیز تعطیل شوند و برای اولین بار این آلودگی ها به تایلند نیز رسید و شاخص آلودگی هوا در این منطقه تا سطح بی سابقه ای افزایش یافت. رئیس جمهور اندونزی از این که مسئولان نتوانستند از بروز آتش سوزی ها جلوگیری کنند، ابراز تاسف کرد و به دستگاه های اجرایی دستور داد عاملان را مجازات کنند. دولت این کشور در حال تنظیم مقررات جدید برای تشدید مجازات ها ، کاهش آلودگی هوا و پیشگیری از آتش سوزی های جنگلی است.

 

 

خسارت زلزله به 433 خانه در راز و جرگلان

زلزله  دوشنبه شب  به 433 منزل مسکونی در شهرستان راز و جرگلان خسارت وارد کرده است. فرماندار شهرستان راز و جرگلان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اثر وقوع زمین لرزه ای با قدرت 4.5 ریشتر در شهرستان راز و جرگلان به 433 منزل مسکونی در روستاهای مرزی بین یک تا 20 درصد خسارت وارد شده است.احمد ریواده ادامه داد: میزان ریالی خسارت پس از بازدید کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اعلام خواهد شد.وی با بیان اینکه هیچ منزل مسکونی به طور کامل تخریب نشده است، افزود: خوشبختانه این زمین لرزه خسارت جانی در بر نداشت. در این زلزله به امور زیر بنایی شامل آب، برق و تلفن نیز آسیب نرسیده است.به گزارش ایسنا،  ساعت 20:33 دوشنبه زمین لرزه ای با قدرت 4.5 ریشتر در 27 کیلومتری شمال شهر راز به وقوع پیوست.

 


هزار سکه تقلبی در اشکذر یزد معدوم شد

بیش از هزار سکه تقلبی با طرح باستانی با هماهنگی نیروی انتظامی  شهرستان اشکذر یزدو دستور مقام قضایی معدوم شد. به گزارش ایرنا ،محمدجعفر میرجلیلی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر گفت: هدف سازندگان این سکه ها سودجویی و کسب منافع مادی و اقتصادی و وارد کردن آن به بازار به عنوان سکه واقعی بوده است.  

 

 


 دستگیری5 متخلف شکار و صید در کاشان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان از دستگیری یک گروه 5نفره متخلف شکار و صید در این شهرستان خبر داد.به گزارش ایرنا، محمود قهرمانی روزگذشته در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: محیط بانان منطقه حفاظت شده قمصر و برزک با همکاری یگان حفاظت محیط زیست موته هنگام گشت و کنترل منطقه، این گروه متخلف را شناسایی و دستگیر کردند. وی افزود: در بازرسی از متخلفان دو قبضه اسلحه به همراه تعدادی مهمات و ادوات شکار کشف و ضبط شد. به گفته وی، این متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند. براساس ماده 15 قانون شکار و صید ؛ شروع به شکار جانوران وحشی خلاف قانون و قابل تعقیب و مجازات است.

 

 


کشف 6جسد در ایالت تگزاس

مقامات آمریکایی از دستگیری یک نفر در ایالت تگزاس در پی کشف 6جسد در منطقه ای نزدیک دالاس خبر دادند. به گفته مقامات، این اجساد از جمله جسد یک کودک روز یکشنبه در ملکی خصوصی در منطقه آندرسون پیدا شد. فرد مظنون ویلیام هادسون نام دارد و صاحب ملکی است که اجساد در آن پیدا شده است. گفته می شود این اجساد متعلق به اعضای دو خانواده است. به گزارش  خبرگزاری صداوسیما پلیس یکشنبه صبح پس از دریافت گزارش تیراندازی به منطقه اعزام شد. پلیس تحقیق برای پی بردن به انگیزه قتل این افراد را آغاز کرده است.

 

 


بارش شدید باران در هند 71 قربانی گرفت

بارش شدید باران در بخش هایی از ایالت تامیل نادوی هند برای چندمین روز متوالی ادامه دارد و جان 71 نفر را گرفته است. مقامات ایالت تامیل نادوی هند می گویند از پنج شنبه شب گذشته که بارش شدید باران در این منطقه آغاز شد ، تالحظه دریافت خبر71 نفر بر اثر حوادث مختلف از جمله برق گرفتگی و غرق شدن جان باخته اند. خبرگزاری  صداوسیما به نقل ازآناتولی از بمبئی گزارش داد تلویزیون هند تصاویری را از جاده های آب گرفته این منطقه پخش و اعلام کرد: آبگرفتگی خطوط راه آهن ، مقامات ایالتی را ناگزیر به لغو حرکت قطارها کرده است. بارش شدید باران همچنین مشکلاتی را در برق رسانی به ساکنان شهر چنای مرکز این ایالت در جنوب هند به بار آورده و موجب تعطیلی مدارس و دانشگاه ها شده است.

 

 

قتل جوان باشلیک گلوله در دزفول

یک جوان 24 ساله در نخستین ساعات بامداد روز گذشته، با شلیک گلوله در دزفول به قتل رسید.
رییس مرکز فوریت های پزشکی دزفول  با تایید این خبر به ایرنا گفت:در ساعت 2:30 بامداد سه شنبه  تیراندازی منجر به مرگ با سلاح گرم به اورژانس 115 دزفول گزارش شد. محمد افضل زاده افزود:این قتل در خیابان کمیل دزفول رخ داد و مقتول به نام م. ع، 24 ساله بر اثر اصابت گلوله جان باخت. گفته می شود خصومت شخصی انگیزه این قتل بوده است. احمد قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب دزفول نیز در گفت و گو با ایرنا حادثه قتل یک جوان با کلاشینکف را تایید کرد و گفت: این حادثه از سوی نیروی انتظامی در دست بررسی و پیگیری است. فراوانی سلاح غیرمجاز در دست جوانان در مناطق مختلف استان خوزستان موجب شده، تا افراد به ویژه جوانان در نزاع و درگیری دست به سلاح شوند.

 

 

راه‌اندازی دادسرای ویژه مبارزه با سرقت در تهران

معاون دادستان و سرپرست دادسرای ویژه سرقت، از آغاز به کار دادسرایی که به صورت ویژه در امر سرقت فعالیت می کند، در تهران خبر داد.به گزارش مهر، رضا ابوالحسنی با اشاره به آغاز فعالیت این دادسرا، گفت: همزمان با افزایش طرح های ضربتی پلیس آگاهی و یگان پیشگیری از سرقت، لزوم به کارگیری و استفاده از توان خاص قضات در امر سرقت از سوی دادستان تهران مشخص شد و با تمهیدات ویژه ایشان، دادسرای سرقت آغاز به کار کرد. ابوالحسنی با اشاره به اینکه با توجه به سابقه‌دار بودن اکثر متهمان دستگیر شده، این شائبه به وجود می آید که مجازات کمی برای سارقان در نظر گرفته می‌شود، افزود: بسیاری از متهمان دستگیر شده، طول دوران محکومیت خود را به صورت کامل سپری کرده اند. تشدید مجازات کیف‌قاپان و سارقان باید در قانون لحاظ شود. قوانین موجود بازدارنده نیست و متهمان بعد از طی دوران محکومیت، بار دیگر جذب باندهای تبهکاری می‌شوند. وی با اشاره به اینکه در بین افرادی که دوشنبه شب  دستگیر شده اند، متهمانی وجود دارند که بیش از 20 بار دستگیر و زندانی شده اند، افزود: مجازاتی که قانون برای کیف‌قاپی و زورگیری در نظر گرفته است، حداقل پنج سال و حداکثر 10 سال حبس است. تمام متهمان این دوران را گذرانده اند، اما با توجه به منافعی که فعالیت در باندها برایشان دارد، بار دیگر به عضویت این باندها درمی‌آیند.  سازمان زندان ها نیز توان نگهداری بیش از حد متهمان را ندارد. برخورد با پدیده سرقت و زورگیری نیازمند عزم جدی و بازنگری در قوانین و مقررات موجود است.

 

 

کشف 305 کیلو گرم پیش ساز شیشه در زنجان

فرمانده انتظامی استان زنجان از کشف یک میلیون و 372 هزار و 500 قرص پیش ساز ماده مخدر شیشه معادل 305 کیلو گرم، خبر داد. به گزارش  پایگاه خبری پلیس، سردار علیرضا صالحی گفت: با دریافت اخباری مبنی بر بارگیری مقداری پیش ساز ماده مخدر شیشه توسط اعضای یک باند مواد مخدر از غرب کشور، موضوع در دستور کار ماموران  ، قرار گرفت. وی افزود:  ماموران در تحقیقات خود، متهمان را با یک دستگاه پراید مشاهده کردند و تحت تعقیب قرار دادند اما راننده خودرو بدون توجه به فرمان پلیس متواری شد که پلیس با هدف قرار دادن لاستیک خودرو، متهمان را متوقف کرد.وی افزود: در بازرسی از خودرو یک میلیون و 372 هزار و 500 قرص پیش ساز ماده مخدر شیشه معادل 305 کیلو گرم کشف شد.فرمانده انتظامی استان زنجان با اعلام اینکه به ظاهر این خودرو دارای بار البسه بود، گفت: ارزش این مقدار ماده مخدر 10 میلیارد ریال برآورد شده است.

 

خودروی سواری حامل 150 لیتر بنزین طعمه آتش شد

یک دستگاه خودرو ی سواری سمند حامل 150 لیتر بنزین دوشنبه شب در مشهد طعمه آتش شد.افسر نگهبان سازمان آتش‌نشانی  مشهد گفت:  ساعت 21 دوشنبه  حریق یک دستگاه  سمند که در مقابل یک منزل مسکونی واقع در شهرک الزهرا (س) پارک بود ، به سامانه 125 مشهد اطلاع داده شد که با اعلام این حادثه ، ستاد فرماندهی  آتش نشانی گروه های اطفای حریق ایستگاه های 16 و 6 را به محل حادثه اعزام کرد. آتش پاد دوم  علی اکبر حکم آبادی با بیان اینکه نزدیک به 8 گالن 20 لیتری بنزین در داخل صندوق عقب این خودرو بود ، گفت: در زمان حضور آتش نشانان در محل حادثه خودرو سواری سمند کاملا شعله‌ور بود و شعله های آتش در حال سرایت به اماکن مسکونی مجاور بود که آتش‌نشانان در نخستین گام به اطفای حریق و جلوگیری از سرایت آن، به منازل مجاور اقدام کردند . وی ضمن بیان اینکه راننده این وسیله نقلیه در زمان وقوع آتش سوزی بلافاصله خودرو را ترک کرده بود ، ابراز کرد :  این حادثه خسارت جانی در پی نداشت و تنها موجب بر جای ماندن خسارت مالی شد .به گزارش روابط عمومی علت وقوع این حادثه توسط کارشناسان این سازمان در دست بررسی است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 27 آبان 1394  9:57 AM
تشکرات از این پست
zaker7007 siryahya
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث

کشف 84 کیلو هروئین در عملیات پلیس کرمان 
 
فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف 84 کیلو گرم هروئین، 20 کیلو گرم تریاک و دستگیری دو نفرقاچاقچی طی یک عملیات پلیسی خبر داد.  سرهنگ رضا بنی اسدی فر گفت:ماموران ارزوئیه با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی از عبور کاروان قاچاق مواد مخدر با خبر شدند،  از این رو کنترل محور های مواصلاتی در دستور کار قرار گرفت و پلیس در همین حین به   دو خودرو ی سمند وپژو 405   مظنون شد و به رانندگان آنها دستور ایست داد.   قاچاقچیان به محض مشاهده پلیس قصد فرار داشتند که با اقدام به موقع و تیزهوشی ماموران سرانجام به دام افتادند. وی  خاطر نشان کرد:  پس از توقف خودرو ها و انجام بازرسی های تخصصی و فنی 84 کیلو و 495 گرم هروئین و 20 کیلو گرم تریاک از جاساز تعبیه شده کشف و ضبط شد.
 
 
 
با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) باند مخوف وسازمان یافته در کرمان متلاشی شد
 
باتلاش  شبانه روزی و رصد اطلاعاتی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج)در اداره کل اطلاعات استان کرمان،  باند مخوف و سازمان یافته پس از 5ماه در  کرمان متلاشی شد.   دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان کرمان در تشریح جزئیات این خبر  اظهار کرد:  تمامی اعضای این باند مخوف و پیچیده در دام سربازان گمنام امام زمان (عج) گرفتار و دستگیر شدند.  سالاری  افزود: به دنبال اقدام تهدید آمیز و به آتش کشیدن خودروی یکی از پزشکان متخصص کرمان و تصمیم به قتل وی، پرونده در دستور کار این دادستانی قرار گرفت. وی  عنوان کرد: ضاربان با  طرح و برنامه ریزی قبلی با یک دستگاه ماشین فاقد پلاک با سرعت بالا و به قصد قتل  او  را زیر گرفته و متواری شده بودندکه  مضروب در این حادثه از مرگ نجات پیدا کرد. پیگیری این پرونده به اداره کل اطلاعات کرمان واگذار و پس از جمع آوری اطلاعات، متهمان  شناسایی و طی یک عملیات گسترده  5 تن  از متهمان در سه خانه امن و مجهز دستگیر شدند. وی  خاطر نشان کرد  در این عملیات 15  خودروی سرقتی و میلیاردها ریال اموال مسروقه از اماکن مورد استفاده متهمان کشف و توقیف شد . دادستان مرکز استان  کرمان  تصریح کرد: در رصد اطلاعاتی و تحقیقات ماموران  وزارت اطلاعات مشخص شد  که متهمان  دستگیر شده علاوه بر موارد  مورد اشاره  اقدامات مجرمانه ای از قبیل  آدم ربایی به قصد انتقام ، تهدید و ایراد ضرب و جرح، گروگانگیری و قتل، جعل و استفاده از سند مجعول، جعل عنوان ماموران نظامی و انتظامی و ماموران  دولتی و حمل و نگهداری سلاح جنگی غیرمجاز و افشانه های غیرمجاز و بیسیم های نظامی را نیز مرتکب شده اند.
 
 
 
کشف کلت در سرویس بهداشتی 
 
یک کلت جنگی همراه بایک خشاب پر از تیر توسط یکی از شهروندان در یک سرویس بهداشتی کشف شد .به گزارش خراسان ،یکی از شهروندان هنگامی که به یک سرویس بهداشتی در حاشیه شهرمشهد مراجعه کرد بایک عدد کلت جنگی  رو به رو شد . شهروند مشهدی  درحالی پلیس را از ماجرا با خبر کرد که سلاح کشف شده به همراه یک خشاب پر از فشنگ در محل رها شده بود . روز گذشته پرونده کشف سلاح در شعبه 902 دادسرای انقلاب مشهد رسیدگی و پلیس بادستور باز پرس شعبه مامور شد با پیگیری سرنخ های موجود عامل نگهداری سلاح را شناسایی کند.
 
 
 
توفان شن 120 ریگانی را روانه درمانگاه کرد
 
فرماندار ریگان از توابع استان کرمان با اعلام وضعیت بحرانی گفت: 120 نفر از اهالی این شهرستان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان شن، از نخستین ساعت روز چهارشنبه راهی مراکز درمانی و بیمارستان این شهرستان شدند.امین باقری روز گذشته در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین کاهش دید و غلظت ریزگردها در ریگان، منجر به خارج شدن یک دستگاه موتور سیکلت از جاده و مجروح شدن سه نفر شد.وی ادامه داد: یک دستگاه خودروی سواری نیز به دلیل کاهش دید با یک عابر پیاده برخورد کرد.فرماندار ریگان اظهار کرد: ارگان ها و نهادهای این شهرستان به دلیل تشدید ریزگردها، به حالت تعطیل در آمده اند. باقری گفت: وضعیت تعدادی از روستاهای شهرستان ریگان، با وجود غلظت ریزگردها، از حالت بحرانی نیز گذشته است و نیروهای هلال احمر در این روستاها، مستقر هستند.
 
 
 
توقیف 5 فروند شناور با 83 هزار لیتر سوخت قاچاق در هرمزگان
 
 فرمانده انتظامی استان هرمزگان از توقیف 5فروند شناور و کشف 83 هزار لیتر سوخت قاچاق در عملیات پاکسازی شرق استان خبر داد.سردار«عزیزا. . . ملکی» در نشست با خبرنگاران بیان داشت: در ادامه طرح های پاکسازی نقاط آلوده و مقابله جدی با پدیده شوم قاچاق سوخت، عملیات گسترده ای در شرق استان به ویژه روستای کرگان«میناب» با بهره گیری از توان و تجهیزات پلیس های تخصصی اجرا شد. وی افزود:در این طرح 83 هزار لیتر سوخت، 44عدد انواع مخازن دپو سوخت، 45 تن برنج خارجی، 96 هزار پاکت آبمیوه، 450 تخته پتو، 650 کیلو شکر، 29 دستگاه پمپ مکنده سوخت و 418 کیلو حشیش کشف شد. سردار ملکی اظهار داشت: همچنین در این عملیات، 5 فروند شناور، 46 دستگاه موتورسیکلت و 6 دستگاه خودروی سبک و سنگین حامل و فعال در قاچاق کالا و سوخت توقیف شد.
 
 
 
آمار قربانیان سیل در عربستان به8 نفر افزایش یافت
 
مقامات امنیت عمومی عربستان روز گذشته اعلام کردند آمار قربانیان بارندگی و سیل دو روز اخیر در غرب این کشور به 8 نفر از جمله 3 کودک رسیده است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، بیشتر قربانیان سیل مربوط به شهر مدینه است که در آنجا اجساد 5 نفر پیدا شد. دو تن از قربانیان سیل در این شهر را کودکان تشکیل می دهند. روز سه شنبه سازمان دفاع مدنی عربستان از مرگ دو نفر بر اثر برق گرفتگی در جده و مرگ یک کودک 11 ساله در ینبع  در شمال خبر داده بود. وزارت آموزش و پرورش از بیم بارندگی های بیشتر اعلام کرده است مدارس جده که  سه شنبه تعطیل شد تا روز پنجشنبه تعطیل خواهد بود. سیل در این شهر در سال 2009 باعث کشته شدن 123 نفر و در سال 2011 نیز باعث مرگ 10 نفر شده بود. روز سه شنبه به علت بارندگی، هشت پرواز در مسیرهای داخلی از فرودگاه جده لغو شد.
 
 
 
14 کشته در 3حادثه رانندگی
 
بر اثر برخورد یک پراید با یک تریلر در سیرجان 5 تن ، برخورد وانت پیکان با سواری پیکان در «خور - بیابانک» نیز 5 تن کشته و یک نفر مجروح ودربرخورد دو دستگاه پاترول و کامیون باری در سقزهم 4 نفرکشته و 3 تن زخمی شدند.سرهنگ اکبر ادبی  در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: بامداد چهارشنبه در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر وقوع یک حادثه رانندگی در تقاطع منطقه «مکی آباد» بلافاصله پلیس به محل اعلامی اعزام شد. جانشین فرماندهی انتظامی سیرجان ادامه داد: ماموران با حضور در محل مشاهده کردند که یک دستگاه پراید با یک دستگاه تریلر پارک شده در حاشیه بولوار به شدت برخورد کرده است. 
 ادبی خاطر نشان کرد : در این حادثه 5 سرنشین پراید به علت شدت جراحات وارده در صحنه جان خود را از دست دادند. وی تصریح کرد :علت حادثه از سوی کارشناسان پلیس راه، سرعت بالا و بی توجهی به جلو از سوی راننده پراید اعلام شده است .
 
 
5 کشته در انحراف به چپ وانت پیکان
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان نیز در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس گفت : ساعت 6 و 30 دقیقه صبح چهارشنبه ماموران پلیس راه « خور- جندق» از وقوع یک تصادف فوتی در محور چوپانان باخبر و بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند. سرهنگ رضارضایی اظهار داشت : با بررسی های صورت گرفته مشخص شد در این حادثه یک دستگاه وانت پیکان به صورت شاخ به شاخ با سواری پیکان تصادف کرده که در اثر این سانحه 5 تن جان خود را از دست داده و یک نفر مجروح شده است . وی افزود: کارشناسان پلیس راه علت این حادثه را  انحراف به چپ وانت پیکان اعلام کرده اند .
 
 
4 کشته و 3 زخمی در سقز
برخورد دو دستگاه پاترول و کامیون باری در سقز، 4 کشته و 3 زخمی بر جاگذاشت. به گزارش ایرنا، بر اثر این حادثه که عصر سه شنبه در ورودی سقز به سمت سنندج و در دو کیلومتری شهر سقز رخ داد 4 نفر از سرنشینان پاترول در دم جان دادند. در این حادثه دختر بچه ای دو ساله نیز مجروح شد که برای مداوا به سنندج اعزام شد. همچنین در این حادثه رانندگی دو نفر دیگر از سرنشینان پاترول زخمی شدند. سرهنگ کریم ویسی فرمانده پلیس راه شهرستان سقز ، انحراف به چپ پاترول را علت وقوع این حادثه اعلام کرد.
 
 
 
نجات 175 مسافر از کشتی در حال غرق در اندونزی
 
شماری از مسافران یک کشتی در حال غرق در اندونزی توانستند با طناب و قایق های نجات، جان سالم به در ببرند. به گزارش  تسنیم، این کشتی که حدود 10 تن وزن داشت، در فاصله 137 متری با ساحل دچار حادثه شد.175 مسافر و خدمه این کشتی توانستند با استفاده از طناب و قایق های نجات به داخل آب پریده و جان سالم به در ببرند. روزنامه دیلی میل انگلیس گزارش داد این حادثه هیچ خسارت جانی نداشته است. بنا بر این گزارش، علت وقوع این حادثه، عدم تعادل کشتی در هنگام بارگیری بوده است.
 
 
 
وقوع سانحه رانندگی در جاده کلات یک مصدوم بر جاگذاشت
 
 یک دستگاه خودروی کامیون و یک خودروی کیا سورنتو در جاده کلات که در مسیر مخالف همدیگر درحرکت بودند سه شنبه شب به علت نامعلومی به صورت رو در رو با هم برخورد کردند. مدیر روابط عمومی  آتش نشانی مشهدبا اشاره به منحرف شدن هر دو خودرو به سمت چپ جاده گفت: در این حادثه یکی از سرنشینان خودروی کیا سورنتو داخل خودرو محبوس و مصدوم شد. حسین خاکپوراظهار کرد: آتش نشانان ضمن انجام عملیات پیشگیری از حریق و ایمن سازی محل با استفاده از تجهیزات هیدرولیک فرد محبوس شده را به بیرون منتقل و برای اعزام به بیمارستان تحویل عوامل اورژانس دادند.
 
 
 
کشف قطعات جسد یک زن در تهران
 
جسد زنی که بدنش از وسط جدا شده بود در دو محله تهران کشف شد.به گزارش  تسنیم ساعت 22 دوشنبه زمانی‌که مأموران شهرداری محله جوادیه مشغول جمع‌آوری زباله ها بودند در یکی از سطل های زباله به جسد زنی برخوردند که تنش از نیمه جدا شده بود. با رؤیت نیمه بالایی بدن این جسد، مأموران شهرداری با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس گرفتند. با اعلام این خبر، مأموران کلانتری  به محل کشف جسد اعزام شدند و مراتب این اتفاق را به بازپرس کشیک قتل گزارش دادند. سه ساعت از کشف این جسد نیمه شده نمی‌گذشت که این بار مأموران از کشف نیمه پایین تنه یک جسد در محدوده خیابان مولوی خبر دادند. پس از حضور احمد بستان‌زاده؛ بازپرس دوم دادسرای جنایی تهران در محل کشف نیم‌تنه های این جسد و بررسی های اولیه، مشخص شد که مقتول، زنی 35 ساله است و هیچ اوراق هویتی نیز به همراه خود نداشته است. سرانجام با دستور بازپرس دوم دادسرای جنایی تهران، این جسد برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی انتقال یافت و وی دستور شناسایی و بازداشت متهم یا متهمان این پرونده را صادر کرده است.
 
 
 
مرگ راکب موتورسیکلت در تصادف
 
سرعت غیرمجاز موتورسیکلت در بولوار شهید رستمی شهر مشهد راکب موتورسیکلت را به کام مرگ کشاند.به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مشهد در تشریح این خبر گفت: طی تماس تلفنی شهروندی با مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر تصادف فوتی در بولوار شهید رستمی، بلافاصله تیم گشت پلیس راهور به همراه عوامل امدادی به محل اعزام شدند. سرهنگ «علیرضا حاجی زاده» افزود: با حضور مأموران در محل و بررسی های به عمل آمده مشخص شد یک دستگاه موتورسیکلت به راکبی مردی 31 ساله واژگون شده است. وی ادامه داد: در این سانحه راکب موتورسیکلت به علت شدت جراحات وارده بر سر و صورت در دم فوت کرد و با تأیید مرگش توسط نیروهای اورژانس جسد به سردخانه منتقل شد. سرهنگ حاجی زاده خاطرنشان کرد: در بررسی های به عمل آمده از سوی کارشناس پلیس راهور علت حادثه ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از عجله و شتاب بی مورد راکب موتورسیکلت تشخیص داده شد.
 
 
 
 
سیل سرپل ذهاب یک خودرو   را برد 
 
بارندگی در حالی از روز سه شنبه استان کرمانشاه را در برگرفته که سیل، یک خودرو و راننده اش را در حوالی سرپل ذهاب با خود برد. سعید جاده ریان، بخشدار ازگله از توابع شهرستان ثلاث باباجانی روز گذشته به ایرنا گفت: شخصی که با تویوتا قصد عبور از رودخانه را داشت، اسیر امواج آب شده و جریان شدید رودخانه او و خودرواش را با خود برد. جهانبخش حیدری فرماندار سرپل ذهاب سرنشینان خودرو را 2نفر اعلام کرد. این رودخانه که از شهرستان سرپل ذهاب به سمت شهرستان ثلاث باباجانی در جریان است، از کنار روستای کیله سفید بخش ازگله می گذرد. به گفته بخشدار ازگله، با وجود تلاش و جستجوی نهادهای امدادرسان تاکنون خبری از وی دریافت نشده است. جاده ریان گفت: تیم های امدادی، هلال احمر، شهرداری و ... در مرز شهرستان ثلاث باباجانی و شهرستان سرپل ذهاب با فاصله چندین کیلومتر از محل وقوع حادثه در حال تجسس برای پیدا کردن خودرو و راننده غرق شده هستند.
 
 
 
 
زورگیر قمه کش دستگیر شد
 
عامل اصلی سرقت های خشن که با همدستی دو سارق سابقه دار و با تهدید قمه از شهروندان در مشهد زورگیری می کرد شناسایی و دستگیر شد.به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی مشهد با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره زورگیری های خشن در محدوده کوی امیر مشهد تحقیقات پلیسی آغاز شد. سرهنگ حجت نیکمرام افزود: مأموران دایره آگاهی کلانتری آبکوه در این مأموریت ضربتی با کنترل و مراقبت های نامحسوس به سه جوان مظنون شدند. وی افزود: مأموران برای بررسی مدارک شناسایی این افراد به آنان دستور ایست دادند. اما سه جوان موتورسوار هنگام فرار بسته ای را داخل یک منزل مسکونی انداختند. پلیس یکی از آنان را دستگیر کرد و در بازرسی بدنی از او یک قبضه قمه کشف شد. همچنین در بررسی بسته ای که متهمان داخل منزل مسکونی انداخته بودند یک عدد اسپری فلفل کشف شد. سرهنگ حجت نیکمرام گفت: متهم دستگیر شده که عامل اصلی سرقت های خشن است دو همدست خود را به پلیس معرفی کرده و جست و جوهای پلیس برای دستگیری دو متهم فراری پرونده ادامه دارد.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 28 آبان 1394  8:56 AM
تشکرات از این پست
zaker7007 siryahya
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث

دستگیری قاتل سرمایه دار مشهورجیرفتی

قاتل سرمایه دار مشهورجیرفتی در جنوب کرمان دستگیرشد. دادستان عمومی وانقلاب شهرستان عنبرآباد از دستگیری قاتل "کرامت دهدشتی" سرمایه دار مشهورجیرفتی  در شهرستان رودبارجنوب خبرداد.  سبحانی با بیان  جزئیات این خبر اظهار  کرد رسیدگی به این پرونده به این دلیل که موجب جریحه دار شدن احساسات مردم این منطقه شده بود در دستور کار ویژه این دادستانی قرار گرفت. وی  عنوان کرد:  پس از 20روز تلاش شبانه روزی دستگاه قضایی وپلیس آگاهی شهرستان عنبرآباد وپس از اقدامات اطلاعاتی وتحقیقاتی پیچیده، قاتل به نام  ر.خ  در محل مخفیگاهش در شهرستان رودبارجنوب شناسایی ودستگیر شد.  وی خاطر نشان کرد: در این رابطه، 6 متهم در شهرهای مختلف دو استان کرمان وسیستان وبلوچستان دستگیر و4نفر با قرار بازداشت موقت راهی زندان شدند. وی  علت وانگیزه اصلی متهمان قتل را اخاذی وسرقت خودروی لوکس خارجی اعلام کرد. وی ابراز امیدواری کرد : حکم متهمان    به   زودی صادر واجرا   شود. وی در پایان  یادآورشد  مقتول درشامگاه  هشتم  آبان  جاری توسط آدم ربایان درباغ کشاورزی خود در شهر دوساری ربوده شد که درپی مقاومت، مورد ضرب وجرح شدید قرار گرفت که   بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.

 

 

پیدا شدن جسد 2 مفقود شده در سیلاب سرپل ذهاب

فرماندار سرپل ذهاب از پیدا شدن جسد ۲ سرنشین خودروی گرفتار در سیلاب رودخانه ژالان سرپل ذهاب خبر داد.جهانبخش حیدری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: جسد یکی از سرنشینان این خودرو که چهارشنبه به دلیل سیلاب و بارندگی به داخل رودخانه ژالان سقوط کرد صبح پنج شنبه در داخل خودرو مشاهده شد.وی اظهار کرد: جسد سرنشین دیگر این خودرو نیز پس از تلاش نیروهای امدادی پیدا شد که یکی از آن ها اهل یکی از روستاهای سرپل ذهاب و سرنشین دیگر نیز اهل شهرستان مریوان استان کردستان بود. وی اظهار کرد: با فروکش کردن نسبی آب رودخانه خودرو از آب بیرون کشیده شد و اجساد پس از تشریفات قانونی تحویل خانواده هایشان می شوند.

 

 

قاتل نامریی درمشهد قربانی گرفت

مردی که به منظور گرم کردن فضای حمام از استانبولی زغال استفاده کرده بود، درپی انتشار گاز مونواکسید کربن در محیط محصور حمام دچار خفگی شد.این خبر حاکی است  ساعت 11و18 دقیقه روزگذشته مورد محبوسی فردی داخل حمام به آتش نشانی اعلام شد که بلافاصله آتش نشانان ازایستگاه شماره 6 به محل حادثه درخیابان مفتح اعزام شدند. امدادگران پس از باز کردن درمتوجه شدند فرد مورد نظر فوت شده است. مورد به اطلاع همکاران اورژانس و نیروی انتظامی رسانده شد.  گزارش روابط عمومی آتش نشانی حاکی است متوفی مرد 39 ساله بوده است که به منظور گرم کردن فضای حمام از استانبولی زغال استفاده کرده و انتشار گاز مونواکسید کربن در محیط محصور حمام موجب خفگی وی شده است بنا بر اظهار نظر کارشناسان اورژانس به طور تقریبی نزدیک به 8 ساعت بعد ازفوت متوفی جسم بی جان وی توسط نجاتگران آتش‌نشانی به اورژانس تحویل داده شد.

 


نجات نوزاد چند ساعته اصفهانی از مرگ حتمی

نوزادی چند ساعته در کنار جاده بادرود - اریسمان پیدا شد. به گزارش  باشگاه خبرنگاران؛ رئیس جمعیت هلال احمر بادرود گفت: با توجه به وضع ظاهری و وجود بند ناف در بدن این نوزاد پسر مشخص است ، چند ساعتی بیشتر از تولد او نگذشته است.   علی کفاشی افزود: رهگذر بادرودی عصر چهارشنبه با مشاهده نوزاد و وضع نامناسبش با پلیس 110 و اورژانس 115 بادرود تماس گرفت و امدادگران هلال احمر و ماموران فوریت های پزشکی پس از حضور در محل و کمک های اولیه پزشکی نوزاد رها شده را به بیمارستان فاطمیه بادرود منتقل کردند. وی گفت: هم اکنون این نوزاد پسر در زایشگاه بیمارستان فاطمیه بادرود در سلامتی کامل است و پس از اقدامات و مراقبت های پزشکی ، به ماموران انتظامی تحویل داده می شود.  

 


دستگیری یکی از عوامل تیراندازی‌ در اندیمشک

دادستان عمومی و انقلاب اندیمشک، از دستگیری یکی از عوامل اصلی تیراندازی‌ اخیر در این شهرستان خبر داد.صادق جعفری‌چگنی پنج شنبه در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: با تلاش ماموران  یکی از عوامل اصلی تیراندازی اخیر در یکی از مناطق این شهر دستگیر و روانه زندان شد.وی افزود: این فرد سابقه‌دار به همراه دو همدست خود بدون انگیزه و به منظور ایجاد رعب و وحشت با اقدام به شلیک با اسلحه شکاری، به چند نفر حمله کرده است که در اثر آن چهار نفر دچار جراحت شدند.دادستان عمومی و انقلاب اندیمشک اضافه کرد:  یکی از مصدومان از ناحیه چشم مورد اصابت قرار گرفته است که در وضعیت جسمی نامناسبی قرار دارد.جعفری‌چگنی یادآور شد: دو نفر همدست دیگر این فرد از سوی ماموران شناسایی شده اند و تحت تعقیب قضایی قرار دارند.وی تاکید کرد: اخلالگران نظم و امنیت عمومی بدانند که دستگاه قضایی با همکاری مردم، با اقتدار و قاطعیت با آن ها برخورد خواهد کرد و تلاش دارد محیطی امن و توأم با آرامش خاطر را برای شهروندان فراهم کند.

 


370 کارگر کامبوجی دچار بیهوشی شدند

مقامات کامبوج اعلام کردند در دو روز پنج شنبه وجمعه 370 کارگر در 7کارخانه مختلف در سراسر این کشور به علت استفاده از آفت کش در مزارع کشاورزی اطراف کارخانه ها دچار بیهوشی شدند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، همه این کارخانه ها در منطقه اقتصادی ویژه ای که در 25 کیلومتری شمال پنوم پن پایتخت قرار دارد واقع هستند. صندوق ملی امنیت اجتماعی کامبوج اعلام کرد : روز پنجشنبه گزارشی درباره بیمار شدن 119 کارگر کارخانه ای متعلق به کره جنوبی دریافت کرده است. این کارگران علایمی از قبیل استفراغ، سرگیجه و ضعف و در نهایت بیهوشی داشتند. روز جمعه نیز 250 کارگر کارخانه دیگری در این منطقه که در تولید لباس و اسباب بازی فعالیت دارند نیز دچار این بیماری شدند.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 30 آبان 1394  5:39 PM
تشکرات از این پست
zaker7007 siryahya
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث

 تانکر سوخت ناجا در ارتفاعات توچال تهران آتش گرفت
 
 دود شدیدی بین دو ایستگاه 2 و 4، بالاتر از ایستگاه دوم توچال ظهر روز گذشته از آتش گرفتن یک تانکر سوخت مشاهده شد.
به گزارش «نسیم»، خبرگزاری صدا و سیما نوشت:  سخنگوی آتش نشانی در باره حادثه حریق در ایستگاه 4 توچال گفت: ماموران  شاهد دود شدیدی بین دو ایستگاه 2 و 4، بالاتر از ایستگاه دوم توچال بودند،  این منطقه،مسیر ماشین رو ندارد و ماموران از طریق تله کابین موقعیت را شناسایی و به اطفای حریق اقدام کردند. جلال ملکی، در ادامه با بیان این که تانکر سوختی گازوئیل که در اتاقک آجری برای حفاظت از باران بود، دچار حریق شده بود افزود: ماموران آتش نشانی توسط چهارچرخ‌های کوهستانی خاموش کننده‌ها را منتقل کردند. وی تصریح کرد: اقدامات اطفای حریق انجام شده است، اما گازوئیل به صورتی است که بعد از خاموشی مجدد شعله ور می‌شود، باید چندین بار اطفای حریق انجام شود.سخنگوی آتش نشانی افزود:  در این حادثه به کسی آسیبی نرسید.در خور اشاره است تانکر سوخت ثابت در سایت رادیویی ناجا در ارتفاعات توچال طعمه حریق شده است.
 

تیراندازی در مراسم تشییع جنازه در ایذه 3 زخمی برجا گذاشت
 
 سه تن از شهروندان ایذه‌ای در تیر اندازی که در مراسم تشییع جنازه  جمعه در یکی از روستاهای شهرستان ایذه رخ داد زخمی شدند. به گزارش فارس، این در حالی ا‌ست که سال گذشته نیز در یک جشن عروسی در منطقه حاجی کمال از توابع بخش دهدز شهرستان ایذه 5 نفر از مهمانان حاضر در این جشن، مجروح شدند. با توجه به پیام‌ها و گزارش‌های متعدد مراجع انتظامی و قضایی که بارها در سطح معابر عمومی شهرستان در راستای استفاده از سلاح در مراسم و جشن‌ها و خطرات ناشی از آن منتشر شده است، بازهم شاهد تکرار این موضوع در میان برخی شهروندان هستیم.
 

آتش سوزی، مخفیگاه قاچاقچی شیشه را در سمنان لو داد
 
 آتش سوزی ساختمانی درسمنان، باعث کشف یک کیلو و 650 گرم ماده مخدر شیشه شد. فرمانده انتظامی استان سمنان روز شنبه در گفت وگو باایرنا افزود: آتش سوزی در آپارتمانی در خیابان باغ فردوس سمنان، آتش نشانان و ماموران انتظامی را به صحنه کشاند.سرهنگ روح الامین قاسمی ادامه داد: پس از کنترل آتش، مقدار زیادی لوازم آزمایشگاهی و انواع مواد شیمیایی در خانه مشاهده و باعث شک ماموران شد.وی به حضور ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر و بررسی دقیق موضوع اشاره و خاطرنشان کرد: با هماهنگی مرجع قضایی خانه فرد 34 ساله، سابقه دار و اهل تهران در این پرونده بازدید شد.فرمانده انتظامی استان سمنان با اشاره به کشف یک کیلو و 650 گرم موادمخدر از نوع شیشه از این خانه، از تکمیل تحقیقات و اعزام متهم به دادسرا خبر داد.
 

 آتش سوزی در کومله لنگرود، 4کشته بر جا گذاشت
 
بر اثر آتش سوزی یک واحد مسکونی در کومله شهرستان لنگرود در شرق استان گیلان،4نفر جان خود را از دست دادند. رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی کومله لنگرود در این باره به ایرنا گفت: این حادثه بامداد شنبه اتفاق افتاد که با اعزام آتش نشانان به منطقه، به علت بافت چوبی ساختمان، بعد از حدود دو ساعت، آتش مهار شد.محمد خجسته روز گذشته در گفت و گو با  ایرنا افزود: در این آتش سوزی ، 4 نفر شامل دو زن 92 و 50 ساله، دختر 10 و مرد 45 ساله به علت خفگی ناشی از دود زیاد و نشت گاز، جان خود را از دست دادند.وی اظهار کرد: پسر 13 ساله خانواده نیز که دچار مصدومیت شده بود، در محل حادثه مداوا شده است. رئیس اداره آتش نشانی و خدمات ایمنی کومله لنگرود خاطرنشان کرد: علت اصلی این آتش سوزی، فرسوده بودن سیم کشی ساختمان بوده است.
 
 

 قاتل خاموش، جان 2 شهروند مشهدی را گرفت
 
زوجی سالخورده بر اثر استنشاق منواکسیدکربن در شهر مشهد، دچار گازگرفتگی شدند و جان باختند.به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی مشهد با اعلام این خبر گفت: ساعت 18:29 پنجشنبه در خیابان مجلسی غربی زوجی سالخورده به نام های غلامعلی (82ساله) و سکینه (75ساله) بر اثر استنشاق گاز منواکسید کربن در داخل منزلشان فوت کردند.سرهنگ حجت نیک مرام با اشاره به این که در این خصوص، پرونده در کلانتری 41 رسالت تشکیل شد، افزود: موضوع به مقام قضایی نیز منعکس شد.
 
 

 اعتراف سارق طلای کودکان به 3 فقره سرقت خودرو
 
سارق طلای کودکان در شهر مشهد در بازجویی های پلیس آگاهی به 3 فقره سرقت خودرو نیز اعتراف کرد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: در پی وصول پرونده ای از کلانتری خواجه ربیع مشهد مبنی بر سرقت یک جفت گوشواره از دختربچه ای خردسال، موضوع در دستورکار مأموران قرار گرفت.
سرهنگ حسین بیدمشکی افزود: کارآگاهان با راهنمایی دختربچه 7ساله چهره فرضی یکی از سارقان را ترسیم و شناسایی او را آغاز کردند.وی تصریح کرد: پس از مدتی کارآگاهان توانستند محل اختفای سارق را شناسایی و او را دستگیر کنند.سرهنگ بیدمشکی ادامه داد: متهم جوان به نام مجتبی در بازجویی به سرقت گوشواره های دختر خردسال با همدستی دوستش اعتراف کرد که همدست او نیز دستگیر شد و در بازجویی های پلیس علاوه بر سرقت گوشواره ها در مواجهه با مستندات پلیس به 2فقره سرقت پراید و یک فقره سرقت پژو206 اعتراف کرد.وی خاطرنشان کرد: متهمان پس از سیر مراحل قانونی با صدور حکمی روانه زندان شدند.
 
 

قتل پسر جوان در  نزاع خیابانی
 
پنج شنبه هفته گذشته فردی  با مرکز فوریت های پلیسی    110بم تماس گرفت و از وقوع قتل جوانی در یکی از خیابان های شهر  خبر داد. در پی دریافت  این خبر بلافاصله گشت انتظامی و گروهی  از پلیس آگاهی بم  به محل وقوع حادثه اعزام شدند و پلیس ضمن حفظ صحنه، شواهد و مدارک موجود و همچنین اظهارات شاهدان محلی را جمع آوری کرد که در تحقیقات تکمیلی پلیس مشخص شد  عامل انجام قتل   فردی  به هویت ا.ع بوده که در همان روز همراه با 2تن از دوستان خود در خیابان با مقتول درگیر شده و پس از وارد کردن چند ضربه چاقو به مقتول از محل  متواری شده است جانشین انتظامی بم با اشاره به عملیات   پلیس در شناسایی و دستگیری قاتل در کمتر از 48 ساعت اظهار کرد متهم که جوانی 24 ساله است به جرم  خود در اثر نزاع و قتل جوان 28 ساله  اعتراف کرده است. سرهنگ  اسدآبادی افزود: قاتل تاکنون انگیزه ای جز عصبانیت آنی در نتیجه تنش ودرگیری لفظی با مقتول عنوان نکرده و به شدت  از عمل غیر قابل جبران خود اظهار پشیمانی می کند. وی تصریح کرد  ناتوانی در کنترل خشم و خویشتن داری در مواقع بروز تنش حوادث جبران ناپذیری را رقم می زند.
 
 

مسمومیت خانواده 4 نفره بر اثر استنشاق گاز
 
استنشاق گاز منواکسیدکربن به مسمومیت یک خانواده 4 نفره در این استان منفجر شد. مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم   روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این حادثه ساعت 20:29جمعه در منطقه نیروگاه قم به وقوع پیوست و بر اثر آن، سه زن و یک مرددچار مسمومیت شدند.مهدی جمشیدی نقص بخاری را عامل این حادثه عنوان و اضافه کرد: هر 4 عضو این خانواده به علت کاهش سطح هوشیاری به مرکز درمانی قم منتقل شدند.وی گفت: سردرد، سرگیجه، تهوع، استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، تاری دید، فلج شدن عضلات از جمله عضلات تنفسی و در نهایت اغما و مرگ از نشانه های مسمومیت با گاز مونواکسید کربن است.
 
 

توقیف سواری پیکان با 78 میلیون ریال خلافی
 
رئیس پلیس راهور استان البرز از توقیف یک دستگاه سواری پیکان با 78 میلیون و 330 هزار ریال خلافی خبر داد.سرهنگ «سید همایون شریفی» در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر، گفت: ماموران پلیس راهور استان البرز ، یک دستگاه سواری پیکان را به علت داشتن سرعت غیر مجاز توقیف کردند.سرهنگ شریفی افزود: پس از استعلام از شماره پلاک پیکان، مشخص شد خودرو مذکور دارای 78 میلیون و 330 هزار ریال خلافی بوده و این مقدار جریمه تاکنون پرداخت نشده است .وی گفت: در اجرای تبصره ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی اعلام شده است در صورتی که مبلغ جریمه خودرویی به 10 میلیون ریال برسد پلیس راهنمایی و رانندگی مراتب را به مالک خودرو اعلام می کند و چنانچه ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ، مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه اقدام نکند، خودرو توقیف و از تردد آن جلوگیری خواهد شد که به موجب این قانون خودرو توقیف و روانه پارکینگ شد.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 1 آذر 1394  8:19 AM
تشکرات از این پست
zaker7007 siryahya
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:اخبار کوتاه از حوادث

باند ترانزیت موادمخدردرتهران متلاشی ویک تن مواد کشف شد

فرمانده پلیس تهران از متلاشی شدن باند بزرگ ترانزیت و توزیع مواد مخدر در تهران  وکشف 1000 کیلوگرم مواد خبر داد.به گزارش ایسنا سردار حسین ساجدی نیا، روزگذشته در جمع خبرنگاران با اعلام خبر متلاشی شدن باند بزرگ توزیع مواد مخدرگفت:   پلیس شنبه یک باند 11 نفره ترانزیت و توزیع مواد مخدر را درتهران شناسایی و متلاشی کرد.وی با بیان اینکه یک تن انواع مواد مخدر از اعضای این باند کشف و ضبط شد، گفت: اعضای این باند پس از انجام بازجویی‌های لازم به مقام قضایی تحویل داده خواهند شد.وی با بیان اینکه ماموران انتظامی تهران بزرگ پیش از این نیز حدود 800 کیلوگرم انواع مواد مخدر را از دیگر اعضای این باند کشف و ضبط کردند، ادامه داد: با عملیات شنبه تمام اعضای این باند به غیر از سرکرده آن ها که در پاکستان مستقر است، دستگیر شدند.ساجدی نیا با بیان اینکه در 8 ماهه امسال میزان کشفیات مواد مخدر درتهران 42 درصد افزایش داشته است، گفت:‌ در این مدت 41 باند نیز شناسایی و متلاشی شده‌اند.وی افزود: این مواد مخدر از شرق کشور وارد شده و به مقصد تهران بوده است و اعضای این باند که همه سابقه دار هستند سعی داشتند این مواد را در سطح شهر تهران پخش کنند که توسط مأموران انتظامی دستگیر شدند.

 

 

شعله شمع، پراید را به آتش کشید

یک دستگاه خودروی پرایدساعت 22شنبه در بولوار ولایت مشهد دچار آتش سوزی شد. معاون عملیات آتش نشانی مشهد با بیان این خبر افزود:در این حادثه  یک پدر و پسر 18 ساله اش مدعی بودند برای گرم کردن محیط خودرواقدام به روشن کردن یک شمع  کرده بودند و هنگامی که خوابشان برده بود درپی سقوط شمع و رسیدن شعله به صندلی عقب این وسیله نقلیه آتش سوزی روی داد. مهدی رضایی افزود:این مردکه سرایدار یک مجتمع اقامتی بوده شب قبل کارش را از دست داده بود و در اولین شبی که قصد داشت در خودرو بخوابد با این حادثه روبرو شد.وی افزود: این آتش سوزی با کمک آتش نشانان  مهار وخاموش شد.

 

 

فیلم برداری مخفیانه دستاویزی برای تهدید

جوان شیطان صفتی که از طریق نورگیر یک ساختمان به طور مخفیانه  از دختر جوانی فیلمبرداری کرده و آن را بهانه ای برای تهدید   و برقراری رابطه ای شیطانی  قرار داده بود دستگیر شد . به گزارش خراسان، گوشی تلفن همراه دختر جوان به صدا در آمد و همزمان پیامکی هم روی صفحه آن ظاهر شد.درمتن  آن از دختر جوان خواسته شده بود یا تسلیم خواسته های شیطانی ارسال کننده پیامک شود یا فیلم های او درفضای مجازی منتشر خواهد شد .دختر جوان هنگام خروج از منزلش کاغذ تا شده ای را دید که  باز هم در متنش تهدید های همان فرد شیطان صفت و خواسته های شیطانی دیده می شد .او با ارائه شکایتی به شعبه 631 دادسرای ناحیه 6 مشهد  خواستار شناسایی عامل اقدام شد .قاضی پرونده  از ماموران کلانتری الهیه  خواست مالک خط همراه را شناسایی و به دادسرا منتقل کنند .دارنده خط پس از حضور در شعبه مذکور، منکر هرگونه اقدامی شد .با این انکار، قاضی پرونده تحقیقات  قضایی خود را گسترش داد و پی برد سیم کارت مورد نظر جزو سیم‌کارت‌های  هدیه است و قبل از آن چند روزی در اختیار  یکی از دوستان دارنده خط بوده  است . پلیس  متهم را که همسایه دختر جوان نیز  بود دستگیر و به شعبه منتقل کرد. جوان شیطان صفت وقتی همه چیز را علیه خود دید و پی برد راهی نمانده است که به کتمان حقیقت کمک کند لب به اعتراف گشود و پرده از نقشه شیطانی اش برداشت و مدعی شد : یک روز وقتی برای نصب دیش ماهواره به پشت بام منزلمان رفته بودم چشمم به دختر جوان افتاد که در داخل منزلشان حضور داشت و آنجا بود که نقشه ای شیطانی را کشیدم و چندین بار دیگر از نورگیر ساختمانشان از او فیلم گرفتم و در ادامه برای او پیامک و نامه  تهدید آمیز ارسال کردم تا او را تسلیم نقشه شیطانی ام کنم .در ادامه با روشن شدن زوایای تاریک پرونده، متهم بادستور قاضی راهی زندان شد تا مراحل قانونی پرونده نیز طی شود.

 

 

کشف 1265 کیلوگرم تریاک درکرمان

با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) یکی از سرکردگان باند های مواد مخدردر کرمان  به هلاکت رسید و 2 عضو دیگر این باند هم  دستگیر شدند. دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان کرمان از متلاشی  شدن یک باند بزرگ قاچاق مواد مخدر توسط سربازان گمنام  امام زمان(عج)در شهر راین از توابع شهرستان کرمان خبر داد. سالاری روزگذشته در  تشریح جزئیات این خبر  گفت: طی رصد اطلاعاتی بر باندهای کلان مواد مخدر  ،ماموران  اداره کل اطلاعات استان کرمان موفق به شناسایی  و متلاشی کردن  این باند بزرگ قاچاق مواد مخدر وکشف یک تن و80کیلوگرم تریاک  شدند. وی افزود: در این  درگیری  سرکرده باند   قاچاق مواد مخدر  با هویت الف-خ به هلاکت رسید و 2تن دیگر  از اعضای  این باند شناسایی ودستگیر شدند. وی عنوان کرد: در این عملیات 3 دستگاه خودرو و تعدادی دستگاه تلفن همراه نیز از اعضای  باندکشف وضبط شد ودر ادامه  منزل سایر اعضا مورد بازرسی ماموران اداره کل اطلاعات کرمان قرار گرفت که  185 کیلوگرم مواد مخدر دیگر نیز کشف شد.  وی خاطر نشان کرد: اعضای  این باند  از مدت ها قبل فعالیت های مجرمانه خود را با تهیه مواد مخدر از کشور افغانستان شروع کرده و مواد افیونی را به صورت مسلحانه به داخل کشور حمل وتوزیع می  کردند.

 

 

دستگیر ی سرکرده سارقان مسلح بانک نجف آباد وعامل شهادت مامورپس از 11 سال‎

کارآگاهان پلیس آگاهی پس از تحقیقات گسترده موفق شدند محل زندگی سرکرده سارقان مسلح بانک نجف آباد و عامل شهادت مامور انتظامی را شناسایی و وی را  پس از 11سال فراردستگیر کنند. به گزارش میزان، فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت:  متهم در این سال ها با اسامی و عنوان های جعلی متواری بود که ماموران نیروی انتظامی با اخذ نیابت قضایی در عملیاتی غافلگیرانه وی را در یک انبار علوفه در استان قم دستگیر کردند.سردار آقاخانی گفت: متهم در سال 83 با همدستی دو نفر دیگر اقدام به سرقت مسلحانه ازبانک کشاورزی در شهرستان نجف آباد کرده بود و در هنگام فرار نیزیکی از ماموران نیروی انتظامی را به شهادت رسانده بود. سردار آقاخانی گفت: پرونده این متهم برای رسیدگی تحویل مراجع قضایی شد.

 

 

مرگ 90 تن بر اثر رانش زمین در میانمار

رانش زمین در شمال میانمار به مرگ دست‌کم 90 تن منجر شد.به گزارش ایسنا بنا بر اعلام مقامات داخلی میانمار در این حادثه 90 تن جان خود را از دست دادند و 100 تن دیگر همچنان ناپدید هستند.این حادثه عصر شنبه در نزدیکی یک معدن یشم اتفاق افتاد. این منطقه دارای با کیفیت‌ترین سنگ یشم در جهان است.به گزارش اسکای نیوز، بسیاری از بخش‌های میانمار در وضعیت ضعیفی به لحاظ مالی هستند و بسیاری از مردم این کشور با کار کردن در معادن غیرقانونی، جان خود را به خطر می‌اندازند.

 

 

قاتل نامرئی درقوچان ۲ قربانی گرفت

در پی گازگرفتگی اعضای یک خانواده در شهرستان قوچان ۲ نفر از آنان جان باختند. جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان قوچان در تشریح این خبر گفت: درپی تماس شهروندان، مبنی بر گازگرفتگی اعضای یک خانواده در روستای سراب ماموران پاسگاه انتظامی شهر کهنه به محل اعزام شدند. سرهنگ «سیدعلی‌اکبر حسینی» افزود: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد ۴ تن از اعضای یک خانواده که از چراغ والور برای گرم کردن منزل استفاده کرده بودند به علت انتشار گاز منواکسید کربن دچار گازگرفتگی شده‌اند. وی تصریح کرد: در این حادثه زنی ۶۰ساله و کودکی ۲ ساله قبل از حضور نیروهای امدادی در محل فوت کرده  و زن ۴۰ ساله و کودک ۴ ساله‌اش که دچار مسمومیت شدید شده بودند توسط نیروهای امدادی به مراکز درمانی منتقل شدند.

 

 

دستگیری ۲۰۰ خرده فروش مواد مخدر

پلیس در اجرای طرح ۲ روزه پاکسازی مناطق آلوده ۲۰۰خرده‌فروش مواد مخدر را دستگیر کرد. به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: طرح ۲ روزه پاکسازی نقاط آلوده و دستگیری سوداگران موادمخدر در سطح استان خراسان رضوی به اجرا درآمد. سرهنگ «حسین مولوی نسب» افزود: دراین راستا ۲۰۰ خرده‌فروش مواد مخدر دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه آن‌ها ۳۰ کیلو و ۴۲۰ گرم انواع موادمخدر صنعتی و سنتی کشف شد. سرهنگ مولوی‌نسب با اشاره به استمرار طرح‌های پاکسازی در مناطق آلوده شهر مشهد و دیگر شهرستان‌های استان خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

 

آوار دیوارکارگرجوان را راهی مرکز درمانی کرد

آتش نشانان روز گذشته در یک عملیات حساس، کارگر جوانی را از زیر آوار یک دیوار سنگین در ساختمان درحال تخریب زنده خارج کردند.  سرپرست ایستگاه های شماره 41 و 15 سازمان آتش نشانی  مشهد  افزود: ستاد فرماندهی ساعت 9:34 صبح روز گذشته با اعلام  حادثه  آوار بلافاصله گروه امداد و نجات ایستگاه‌های 15 و 41 را به طور همزمان به محل حادثه در شهرک شهید رجایی، خیابان حر اعزام کرد.  علی اکبر حکم آبادی گفت: محل حادثه یک ساختمان مسکونی فرسوده در حال تخریب به وسعت تقریبی یکصد و 50 متر مربع بود که برای احداث بنای جدید، عده ای از کارگران در حال تخریب آن بودند.وی اضافه کرد: چند تن از کارگران در محل مشغول تخریب بودند که ناگهان قسمتی از دیوار بر روی یکی از کارگران فروریخت. وی افزود: پیش از بروز آوار، کارگران به سرعت از محل حادثه گریختند اما یک نفر از آنان در زیر آوار به دام افتاده بود .
حکم آبادی گفت: نجاتگران در شرایطی حساس  مشغول عملیات شدند و توانستند این کارگر را در حالی که از ناحیه کمر و پا دچار جراحت شده بود ، زنده خارج کنند. وی علت وقوع این حادثه را در دست بررسی اعلام کردو افزود: نیروهای آتش نشانی پس از عملیات رهاسازی فرد حادثه دیده را تحویل عوامل اورژانس دادند که آنان هم پس از انجام کمک های اولیه وی را به مرکز درمانی انتقال دادند.شایان ذکر است عوامل انتظامی ، پلیس ساختمان و تیم های امدادی شرکت آب ، برق و گاز نیز در محل حادثه حضور داشتند و نسبت به امور مربوطه اقدام کردند .

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 2 آذر 1394  8:07 AM
تشکرات از این پست
zaker7007 siryahya
دسترسی سریع به انجمن ها