0

مطرح ترین گزینه های جایگزین «متکی» مشخص شدند در دو نشست جداگانه میان یکی از نز

 
AR_jalal313
AR_jalal313
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1210
محل سکونت : فارس

مطرح ترین گزینه های جایگزین «متکی» مشخص شدند در دو نشست جداگانه میان یکی از نز

 

مطرح ترین گزینه های جایگزین «متکی» مشخص شدند

در دو نشست جداگانه میان یکی از نزدیکان آقای احمدی نژاد با کاندیداهای موجود، شرط و شروطی برای معرفی وزیر آینده امور خارجه به مجلس مطرح شده است که مهمترین و اصلی ترین آن را می توان پذیرش نقش مستقل مشاوران ویژه آقای رئیس جمهور همانند آقایان «مشایی» و «بقایی» در امور سیاست خارجی برشمرد...
هرچند تجربه ثابت کرده است، آقای احمدی نژاد در معرفی وزرای جانشین از همه مهلت سه ماهه ای که می تواند وزارت خانه را با سرپرست اداره کرد، استفاده می کند، ولی شنیده ها حکایت از رایزنی ها در دولت برای معرفی جانشین «متکی» به مجلس دارد.

به گزارش «تابناک»، شنیده ها حکایت از مذاکره نزدیکان رئیس جمهور با «علی اکبر صالحی»، رئیس سازمان انرژی اتمی و سرپرست کنونی وزارت امور خارجه و «علی رضا ذاکر اصفهانی»، استاندار کنونی اصفهان برای سکانداری وزارت امور خارجه دارد.

در دو نشست جداگانه میان یکی از نزدیکان آقای احمدی نژاد با «صالحی» و «ذاکر اصفهانی»، شرط و شروطی برای معرفی وزیر آینده امور خارجه به مجلس مطرح شده است که مهمترین و اصلی ترین آن را می توان پذیرش نقش مستقل مشاوران ویژه آقای رئیس جمهور همانند آقایان «مشایی» و «بقایی» در امور سیاست خارجی برشمرد.

بر پایه این گزارش، همچنین گفته می شود، از سوی آقای رئیس جمهور با آقای «پرویز داوودی» نیز تماسی برقرار شده که البته موضوع به همین جا پایان یافته و این نشان از کنار گذاشته شدن «داودی» از گزینه های مطرح برای وزارت امور خارجه دارد؛ «داودی» که اکنون ریاست مرکز تحقیقات ریاست جمهوری را بر عهده دارد، پیش از این و در دولت نهم در کسوت معاون اول رئیس جمهور ایفای نقش می کرد. وی از چهره های نزدیک به آیت الله «مصباح یزدی» است و گفته می شود، معاون اولی ایشان نیز با معرفی آیت الله «مصباح یزدی» بوده است.

در همین حال، گفته می شود، آقایان «صالحی» و «ذاکر اصفهانی» هر دو با یکی از نزدیکان و مشاور رئیس جمهور در یکی از حوزه های سیاست خارجی نشست مبسوطی داشته و موضوع فعال بودن مشاوران متعدد آقای «احمدی نژاد» در حوزه سیاست خارجی را پذیرفته اند.

هر چند لابی های گوناگون برای تعیین وزیر بعدی امور خارجه در دولت و بیرون از آن فعال شده اند، شواهد حکایت از آن دارد که از میان گزینه های موجود، «علی اکبر صالحی» از شانس بیشتری برخوردار است. 

البته گفتنی است، در روزهای آینده، احتمال مطرح شدن گزینه های جدیدی نیز هست.


یک شنبه 5 دی 1389  7:43 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها