0

بررسی فنی نوکيا ۵۷۰۰: موسيقی همراه

 
sepideh
sepideh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 348
محل سکونت : لرستان

بررسی فنی نوکيا ۵۷۰۰: موسيقی همراه

مزايا :

• صفحه نمايش مناسب
• پردازشگر سريع
• بلندگوهای قوی
• طراحی جالب و زيبا

معايب :

• کار با گوشی در حالت دوربين مشکل است
• دستگاه نسبتا بزرگ و سنگين است
• سوکت داخلی 3.5mm ندارد
• استفاده از جويستيک و حرکت دادن آن مشکل است

طراحی :

نوکيا 5700 XpressMusic دارای طراحی زيبايی است و ظاهر آن ترکيبی از رنگ بندی نوکيا 5300 و قسمت چرخشی پايين نوکيا 3250 می باشد . اين گوشی دو رو است اما برخلاف مدل Upstage سامسونگ فقط يک صفحه نمايش دارد و قسمت چرخشی پايين گوشی آن را از تلفن به نرم افزار پخش موسيقی تبديل می کند . اين مدل دارای لبه های گرد است و شامل دو قسمت می باشد : صفحه نمايش و کليدهای کنترل در قسمت بالا و صفحه کليد عددی در قسمت پايين آن قرار گرفته است .تلفن بر اساس وضعيت قسمت چرشی پايين دارای پنج حالت عملکردی می باشد .
   

زمانی که صفحه کليد عددی در طرف صفحه نمايش باشد دستگاه در حالت تلفن قرار دارد . حالت دوربين زمانی فعال می شود که قسمت پايين تلفن 90 درجه به سمت چپ چرخش پيدا کند . برای فعال شدن حالت موسيقی بايد قسمت چرخشی پايين تلفن تا 180 درجه به سمت راست حرکت کند . با چرخش دوربين بطرف کاربر در طول مکالمه تصويری ، فعال می شود . در زمان مشاهده ويدئو با چرخاندن قسمت پايين تلفن به سمت چپ تا 90 درجه ، تصوير در حالت افقی نمايش داده می شود و بنابراين حالت مشاهده ويدئو فعال می شود که در آن بلندگو در جهت کاربر قرار می گيرد تا کيفيت صوتی را ارتقاء بدهد . مدل 5700 در سه رنگ قرمز ، خاکستری و مشکی توليد شده است . در هر سه نسخه ، رنگ های نقره ای و سفيد وجود دارد و فقط قسمت قاب پشت ، قاب دو طرف صفحه نمايش و قسمت های کناری رنگ های متفاوتی دارند .
   

قسمت های نقره ای و سفيد از پلاستيک براق ساخته شده اند و بقيه قسمت ها در عوض صيقلی نيستند و از مواد لاستيکی تشکيل شده اند که استفاده از گوشی و در دست گرفتن آن را آسان می کند و احتمال سرخوردن دستگاه را کاهش می دهد . بين اين قسمت ها و صفحه نمايش ، فاصله کمی وجود دارد که بعد از کمی استفاده ، گرد و خاک در اين فواصل جمع می شود و مرتب بايد آن را تميز کنيد .
ابعاد گوشی 17.3 × 50.5 × 108 ميلی متر و وزن آن 115 گرم است که آن را در رده گوشی های بزرگ و سنگين قرار می دهد . با اين حال به راحتی می توان دستگاه را در جيب حمل کرد زيرا قطر کمی دارد .
   

کليد حرکتی چهار جهتی با مرکز تاييد کننده ، دو Softkey و کليدهای سبز و قرمز تماس در اطراف آن زير صفحه نمايش قرار دارند . کليدهای منو و C در قسمت قاب تعويض گوشی و در طرف راست و چپ دو Softkey بصورت خط تيره وجود دارند که که بصورت عمودی قرار گرفته اند .
   

کليد ولوم در طرف چپ گوشی وجود دارد که ويژگی آن با نماد ( + و - ) نشان داده شده است . يکی از بلندگوها روی قسمت سفيد بالای آنها مشاهده می شود . اين چهار دکمه نور زمينه ندارند و کار کردن با آنها مشکل تر از ساير دکمه ها است . البته استفاده از ناخن يا نوک انگشت به کار کردن با آنها کمک می کند. کانکتور شارژ ، محل کارت حافظه MicroSD و کانکتور MiniUSB در طرف راست تلفن وجود دارد که توسط يک درپوش مشترک محافظت می شود .
   

در اين مدل علاوه بر بلوتوث ، پورت مادون قرمز نيز وجود دارد که محل آن بالای درپوش لاستيکی در طرف راست تلفن است . در يک طرف قسمت پايين تلفن لنز دوربين 2 مگاپيکسل و فلش LED و در طرف ديگر آن بلندگوی دوم قرار دارد .
       

در گوشی های نوکيا معمولا کليد روشن / خاموش دارای دو عملکرد است و کار تغيير دادن پروفايل ها ، قفل کردن صفحه کليد و چند کار ديگر را نيز انجام می دهد . اين کليد در قسمت وسط در بالای تلفن مشاهده می شود . ميکروفن ، سوکت 2.5mm و محل بند مچ يا گردنی در پايين تلفن وجود داد . نوکيا 5700 XpressMusic ترکيبی از چند دستگاه است و به سادگی با چرخاندن قسمت پايين گوشی می توان از يک حالت به حالت ديگر سوئيچ کرد .

ارزانترین فروشگاه اینترنتی:

www.arzaneshop.com

یک شنبه 5 دی 1389  6:56 PM
تشکرات از این پست
sepideh
sepideh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 348
محل سکونت : لرستان

پاسخ به:بررسی فنی نوکيا ۵۷۰۰: موسيقی همراه

صفحه نمايش :

صفحه نمايش گوشی دارای وضوح QVGA (٣٢٠ × ٢٤٠ پيکسل ) می باشد که 16 ميليون رنگ را نشان می دهد و اندازه آن 2.2 اينچ است . صفحه نمايش کيفيت بسيار خوبی دارد و در زير نور مستقيم خورشيد به خوبی خوانده می شود که به راحتی در شرايط نور مختلف می توان از آن استفاده کرد . روشنايی آن نيز در حد مطلوب است . صفحه نمايش به يک حسگر مجهز است که مطابق با نور محيط ، روشنايی آن را تنظيم می کند . اين کنترل هوشمند به افزايش ماندگاری باتری پس از شارژ نيز کمک می کند .
   

صفحه کليد :

نوکيا برای کنترل آسان تمام ويژگی های تلفن تعداد 25 دکمه در نظر گرفته است . دکمه های کليد حرکتی در يک ترتيب پله مانند در قسمت پايين تلفن قرار گرفته اند . اين کليدها نسبتا بزرگ هستند و عليرغم اينکه نزديک يکديگر قرار دارند و فاصله ای بين کليدها وجود ندارد . با اين حال استفاده از آنها آسان است . کليدهای Media در طرف ديگر قرار دارند که شامل سه کليد می باشند و بر اساس حالت عملکردی تلفن ، ويژگی های مختلفی را انجام می دهند .
   

دکمه ها در حالت موسيقی شامل ويژگی های ، Play / Pause / Stop Rewind و Fast Forward و در حالت دوربين شامل ويژگی های بزرگ نمايی ، کوچک نمايی و گرفتن عکس می باشند. اندازه کليدها به سهولت استفاده از آنها کمک می کند . تمام کليدهايی که در قسمت پايين دو طرف تلفن وجود دارند نقره ای هستند و فقط کليد Play / Pause / Stop سفيد رنگ است . نور زمينه کليدها سفيد است و حسگر صفحه نمايش ، نور زمينه صفحه کليد را نيز کنترل می کند .
   

در تاريکی و يا در شب علاوه بر نور زمينه صفحه کليد ، نور قسمت سفيد اطراف آنها نيز به استفاده از کليدها کمک می کند . جويستيک دارای چهار جهت است که از مرکز آن نيز برای تاييد استفاده می شود و دارای حاشيه سفيد رنگ است . دو Softkey و کليدهای سبز و قرمز و همچنين کليد C و منو در قسمت بالا زير صفحه نمايش وجود دارند . استفاده از جويستيک کمی مشکل است .

ساختار منو :

نوکيا  5700 XpressMusic مانند ساير گوشی های هوشمند نوکيا از سيستم عامل سيمبين و منوی سری 60 استفاده می کند . نسخه سيمبين 9.2 است . قسمت بالای صفحه نمايش ، تاريخ ، ساعت و آيکن وضعيت سيگنال و باتری را نشان می دهد در حالی که نام اپراتور يا OffLine در وسط صفحه قابل مشاهده است . آيکن OffLine نشان می دهد که 5700 فقط بصورت Organizer و دستگاه چند رسانه ای کار می کند و ويژگی تلفن آن غير فعال است . ( در طول پرواز در هواپيما از اين ويژگی استفاده می شود ) .
   

زير آنها رديفی از 6 ميانبر وجود دارد که برای هشدار تماس های ناموفق ، رويدادهای آتی ( ليست TO-DO در تقويم ) ، پيام های دريافتی و وضعيت نرم افزار پخش موسيقی بکار می رود . در پايين صفحه نمايش دو دکمه نرم افزاری قرار گرفته است که امکان شخصی کردن آنها از منوی Settings وجود دارد . منوی اصلی بصورت يک ماتريس 4 × 3 از آيکن ها است که بصورت ليست نشان داده می شود . آيکن ها در هر دو صورت انيميشن نيستند . مانند مدل های 6120 و N76 در اين گوشی نيز دو حالت مشاهده Horse Shoe و V – Shaped وجود دارد که بسيار جالب است اما استفاده از منوهای سه بعدی در آنها آسان نيست .
   

از دکمه های صفحه کليد عددی می توان بعنوان ميانبر استفاده کرد اما منو هميشه 12 آيکن ندارد و می تواند کمتر يا بيشتر از اين تعداد باشد. مانند گوشی های سيمبين می توانيد آيکن ها را دوباره در منو مرتب کنيد و لينک آنها در پوشه ها را جابجا نماييد . در نسخه 9.2 سيمبين ، هر نرم افزار فعال دارای يک دايره کوچک نزديک به آيکن آن در منو است . با نگهداشتن کليد منو می توانيد نرم افزارهای در حال اجرا را مشاهده کنيد و با انتخاب بعضی از آنها و با استفاده از کليد C ، نرم افزارهای مورد نظر را ببنديد . با استفاده از تم میتوان منو را شخصی کرد.

ارزانترین فروشگاه اینترنتی:

www.arzaneshop.com

یک شنبه 5 دی 1389  6:57 PM
تشکرات از این پست
sepideh
sepideh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 348
محل سکونت : لرستان

پاسخ به:بررسی فنی نوکيا ۵۷۰۰: موسيقی همراه

تماس و دفترچه تلفن :

گوشی های سيمبين علاوه بر اينکه کامپيوترهای جيبی هوشمند هستند در درجه اول از آنها بعنوان تلفن استفاده می شود . دفترچه تلفن گوشی های سری 60 سيمبين از بهترين دفترچه تلفن های موجود در بازار موبايل است . تمامی مخاطبين بصورت ليست نشان داده می شوند و اگر برای آنها عکس تعيين کرده باشيد در بالای گوشه چپ صفحه نمايش بصورت يک نمونه کوچک با اندازه بسيار کوچک قابل مشاهده است . در تماس های دريافتی نيز به همين صورت است .
   

برای جستجو می توانيد مستقيما از صفحه کليد تايپ کنيد و جستجو برای کل اسم صورت می گيرد ، حتی اگر اسم در بيش از يک زمينه ذخيره شده باشد . برای ويرايش کردن يک مخاطب فقط می توانيد زمينه های تعيين شده را تغيير بدهيد . برای اضافه کردن اطلاعات بيشتر بايد منوی Add Detail را انتخاب کنيد . در زمان اضافه کردن مخاطب جديد زمينه های " اصلی " در اختيار کاربر قرار می گيرد اما با ويژگی " Add Detail " محدوديت زمينه ها از بين می رود و می توان شماره تلفن های زيادی را اضافه کرد . گزينه ای برای چند بار اضافه کردن يک زمينه نيز فراهم شده است که به اين ترتيب برای مثال می توان شماره های سه تلفن را هر بار با يک موبايل ذخيره کرد .
   

تلفن دارای يک سری فرمان های صوتی است که آنها مستقل از بلندگو هستند و نيازی نيست که هر فرمان را به گوشی آموزش بدهيد . با نگهداشتن Softkey راست ، Recognizer فعال می شود و شما می توانيد يک نام از دفترچه تلفن را برای شماره گيری تلفظ کنيد . ويژگی ها و برنامه های مختلفی با فرمان صوتی اجرا می شوند و برای تشخيص آسان تر فرمان ها برای بلندگو می توان ليستی از قابليت های مختلف را به منو اضافه کرد زيرا تمام آنها بصورت پيش فرض اضافه نشده اند . ضبط صوت با استفاده از آيفون صدای شما را ضبط می کند و مدت زمان ضبط به حافظه موجود بستگی دارد . امکان ضبط روی کارت حافظه نيز فراهم شده است .
       

پيام :

منوی پيام ها مورد جديدی ندارد و به راحتی می توانيد پيام های MMS , SMS يا Email ايجاد کنيد . الگوهای آماده پيام در پوشه My Folder قرار دارند که در پيام ها اغلب از آنها استفاده می شود . فرهنگ لغت T9 به سريعتر نوشتن پيام ها کمک می کند .با استفاده از ارتباط EDGE و UMTS می توان Email ها را بطور سريع ارسال و دريافت نمود . شما می توانيد تلفن را تنظيم کنيد تا فقط تيترهای پيام های Email را دانلود کند يا اندازه آن در KB را محدود نماييد .
           

موسيقی و راديو :

امکان مشاهده عکس ها در گالری وجود دارد که در آن فايل ها به صورت يک ليست عمودی با نمونه های کوچک نشان داده می شوند . کليپ های ويدئويی در نرم افزار RealPlayer مشاهده می شوند که دارای گزينه نمايش تمام صفحه است . نرم افزار پخش موسيقی در اين گوشی مانند مدل N95 و ساير گوشی های سيمبين سری N نسخه 9.2 می باشد و ويژگی های پيشرفته ای دارد .
       

امکان فيلتر کردن موسيقی بر اساس خواننده ، آلبوم و نوع فراهم شده است . در صورت پيوست کردن جلد آلبوم به فايل ، در منوی NOW Playing ، جلد آلبوم ، اطلاعات تراک و عملکردهای کليد حرکتی نشان داده می شود که بصورت ميانبر عمل می کند . در اين گوشی چهار Equalizer ( کلاسيک ، جاز ، پاپ و راک ) وجود دارد و کاربر می تواند تعداد بيشتری را اضافه کند . گزينه های تنظيمات صوتی شامل توسعه استريو ، بالانس و بلندی صدا است . کيفيت صوتی گوشی بسيار عالی است .
   

زمانی که تلفن در حالت موسيقی قرار دارد دو بلندگو در طرف چپ آن قرار می گيرند که به ولوم بالاتر کمک می کند . برای گوش دادن به موسيقی با کيفيت بالاتر می توانيد هدفون استريو را وصل کنيد . برای استفاده از راديو نيز به آن نياز داريد زيرا بعنوان آنتن عمل می کند . امکان ذخيره کردن 50 ايستگاه راديويی با اسم وجود دارد . 5700 XpressMusic از قابليت بلوتوث استريو ( A2DP ) برخوردار است که با استفاده از يک هدست استريوی بلوتوث مانند BH – 501 يا BH – 601 نيز می توانيد به موسيقی گوش بدهيد .

ارزانترین فروشگاه اینترنتی:

www.arzaneshop.com

یک شنبه 5 دی 1389  6:59 PM
تشکرات از این پست
sepideh
sepideh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 348
محل سکونت : لرستان

پاسخ به:بررسی فنی نوکيا ۵۷۰۰: موسيقی همراه

دوربين :

5700 نيز مانند ساير گوشی های پيشرفته دارای دوربين ديجيتال داخلی با وضوح 2 مگاپيکسل است و دارای يک LED کوچک می باشد . سه ثانيه بعد از چرخاندن قسمت پايين تلفن ، دوربين فعال می شود و در اين زمان کل صفحه نمايش به يک نماياب تبديل می شود . منوی دوربين بصورت افقی است .
   

منوی گزينه ها دارای چند حالت است : ويدئو ، کادردار ، حالت شب ، متوالی و Self – Timer ( زمان دادن به دوربين برای گرفتن عکس ) . برای تنظيم تعادل رنگ سفيد ، فيلتر رنگ و خاموش / روشن کردن فلش ، وضوح و فشردگی عکس می توانيد از تنظيمات استفاده کنيد . دو ثانيه بعد از فشار دادن دکمه ديافراگم ، عکس روی صفحه نمايش نشان داده می شود و بعد از فشار دادن دوباره آن بعد از حدود 2 – 1.5 ثانيه می توانيد عکس ديگری بگيريد . فاصله زمانی بين دو عکس 4 ثانيه است . کيفيت عکس ها تا حد زيادی به نور محيط بستگی دارد .
       
فلش دوربين خيلی قوی نيست اما به گرفتن عکس در محيطهای تاريک کمک می کند . گزينه Panorama Regime نرم افزار ساده ای را در اختيار کاربر قرار می دهد که با استفاده از آن می تواند دو عکس را در يک کادر قرار بدهد . متاسفانه ، اين برنامه فقط محدود به دو عکس است امکان فيلمبرداری در ماکسيمم وضوح QVGA ( ٢٤٠ × ٣٢٠ پيکسل ) و حداکثر تا 15 Frame در هر ثانيه فراهم شده است . فشردگی ، کيفيت را کاهش می دهد اما با اينحال می توان ويدئوها را روی کامپيوتر مشاهده کرد .
   

ساير امکانات :

پوشه Organizer در منوی اصلی قرار دارد . تقويم دارای تصوير ماه و هفته است و به راحتی می توان يادداشت ( قرار ملاقات ، سالروز ، ليست TO – DO ) را به آن اضافه کرد و برای هر يک از آنها آلارم قرار داد . يادداشت های TO – DO نيز در صورت تنظيم در حالت Stand by فعال ، روی صفحه نمايش نشان داده می شوند . مبدل واحدهای مختلف مانند طول ، وزن ، حجم و ... را تبديل می کند و منوی آن در مقايسه با نسخه های قبلی تغيير زيادی نداشته است .

ماشين حساب بسيار ساده است و دارای گزينه های علمی نيست . آلارم ها در منوی ساعت وجود دارد . در نسخه 9.2 سيمبين امکان اضافه کردن هر تعداد آلارم وجود دارد و برای هر يک از آنها می توان تکرار ( روزانه ، هفتگی يا در روزهای خاص ) تعيين کرد .
           
نرم افزار ساعت جهانی نيز در اين منو قرار دارد و کاربر می تواند شهرهای مختلف را به آن اضافه کند و اين کار در مقايسه با جستجوی شهر روی نقشه ، تا حد زيادی در زمان صرفه جويی می کند . مديريت فايل ( File Manager ) در تنظيمات قرار گرفته است که منوی Data Manager بهمراه مديريت نرم افزار و چند گزينه ديگر در آن مشاهده می شود .
           
نوکيا 5700 يک تلفن چهار بانده GSM / EDGE است و از UMTS 2100 نيز پشتيبانی می کند . در اين گوشی برای برقراری ارتباط داده در فواصل نزديک از بلوتوث 2.0 ، کابل MiniUSB و پورت مادون قرمز استفاده می شود. برای برقراری ارتباط با کامپيوتر می توانيد از PC Suite استفاده کنيد که بصورت سی دی نرم افزاری وجود دارد و يا اينکه می توانيد نسخه جديدتر آن را از وب سايت نوکيا دانلود نماييد .
   

به موجب ارتباط داده UMTS و وضوح QVGA صفحه نمايش ، بارگذاری و مشاهده صفحات استاندارد HTML به خوبی انجام می شود . با استفاده از جويستيک تلفن میتوانيد در جهت بالا ، پايين ، راست و چپ در صفحه حرکت کنيد و يک نقشه کوچک به شما نشان می دهد که کدام قسمت از صفحه را جستجو می کنيد . برای دسترسی به اطلاعات ، مرورگر می تواند Feed های RSS را بارگذاری کند . در صورت استفاده از گزينه Back ، صفحاتی را که قبلا مشاهده کرديد بصورت نمونه های کوچک می بينيد و می توانيد آنها را از حافظه تلفن باز کنيد . 5700 حدود 31MB حافظه آزاد دارد که با استفاده از کارت حافظه MicroSD می توان آن را تا 2GB افزايش داد . تلفن 64MB RAM دارد اما بعد از بارگذاری سيستم حدود 20MB آن برای کاربر باقی می ماند . اين گوشی دارای دو بازی از پيش نصب شده است .

ارزانترین فروشگاه اینترنتی:

www.arzaneshop.com

یک شنبه 5 دی 1389  7:00 PM
تشکرات از این پست
rezataghavi30
rezataghavi30
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 504
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:بررسی فنی نوکيا ۵۷۰۰: موسيقی همراه

این گوشی هم از لحاظ امکانات و زیبایی و هم قیمت خیلی عالیه

چهارشنبه 25 اسفند 1389  5:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها