0

در حاشیه پاسخ احمدی نژاد به BBC اقدام سعید جلیلی در رسانه های مختلف حق جویانه و از موضع بالا تحل

 
AR_jalal313
AR_jalal313
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1210
محل سکونت : فارس

در حاشیه پاسخ احمدی نژاد به BBC اقدام سعید جلیلی در رسانه های مختلف حق جویانه و از موضع بالا تحل

 

در حاشیه پاسخ احمدی نژاد به BBC

اقدام سعید جلیلی در رسانه های مختلف حق جویانه و از موضع بالا تحلیل شد اما اقدام رئیس جمهور در پاسخ به خبرنگار بی بی سی فارسی که محتوای پرسش وی شیطنت در خصوص مسائل داخلی ایران بود را شما قضاوت کنید که چه بنامیم؟
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران باید جواب سلام وزیر خارجه آمریکا را بدهد یا ندهد؟، اگر در یک کنفرانس خبری رسانه وابسته به آمریکا که خصومتش با ملت ایران تمامی ندارد دبیر شورای عالی امنیت ملی را مورد پرسش قرار بدهد و او جواب بدهد یا ندهد؟!، و اگر روزی بی بی سی فارسی که از قضا آنهم وابسته به کشوری است که نمایندگان مجلس حتی بحث قطع رابطه با آن را عنوان نموده اند از رئیس جمهور درباره مسائل داخلی ایران سوال کند، او باید پاسخ بدهد یا ندهد؟!

به گزارش «فردا»، عدم پاسخ دبیر شورای عالی امنیت ملی به سوال خبرنگار VOA و در پی آن پاسخ دادن رییس جمهور به خبرنگارBBC در حاشیه اجلاس اکو در حالی صورت گرفت که به نظر می رسد هنوز هم رویه واحدی در مورد نحوه تعامل مسئولان بلندپایه کشور با این دست شبکه های فارسی زبان وجود ندارد.

اقدام سعید جلیلی در رسانه های مختلف حق جویانه و از موضع بالا برداشت شد اما اقدام رئیس جمهور در پاسخ به خبرنگار بی بی سی فارسی که محتوای پرسش وی شیطنت در خصوص مسائل داخلی ایران بود را شما قضاوت کنید که چه بنامیم؟

فارغ از درستی یا نادرستی پاسخ به سوال خبرنگاران رسانه های اینچنینی و نوع استفاده مسئولان از فرصت توجه رسانه ها به ایران اسلامی، حداقل انتظار از مسئولان اجرایی کشور در چنین مواردی این است که وحدت رویه داشته باشند. صاحب نظران معتقدند گذشته از اینکه ما اینگونه شبکه های ماهواره ای را به رسمیت می شناسیم یا خیر، عملکرد مسئولان دولتی در تعامل با اینگونه شبکه ها از دو حالت خارج نیست؛ یا پاسخ دادن به سوالات خبرنگاران این گونه شبکه ها از جانب مسئولان ما امری پذیرفته شده است و یا اینکه اساسا این کار منافی سیاست های جمهوری اسلامی و منافی اصول ماست.

سوالی که پس از عملکرد متناقض مسئولان در افکار عمومی به وجود آمده این است که اگر پاسخ به رسانه هایی که به لحاظ پارادایم با بنیان های جمهوری اسلامی زاویه دارند، مری مذموم است، پس چرا رئیس جمهور پاسخ خبرنگار بی بی سی فارسی را داد، چرا که اگر قانونی در این زمینه وجود دارد برای تمامی افراد لازم الاجراست و طبعا رئیس جمهور یا هر کس دیگری از آن مستثنی نیست، اما اگر تعامل با خبرنگاران اینگونه شبکه ها مشکلی با اصول ما ندارد، چرا جلیلی همچون رئیس جمهور برخورد نکرد و پاسخ سوال خبرنگار صدای آمریکا را نداد؟


یک شنبه 5 دی 1389  6:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها