0

درمان از راه تلويزيون براي بيماران!

 
bardia_m
bardia_m
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6374

درمان از راه تلويزيون براي بيماران!

يك متخصص اعصاب آمريكايي هندي تبار ادعا كرده است كه درمان سكته مغزي با يك روش منسجم و از طريق استفاده از ابزار صوتي و تصويري امكان پذير است و با اين شيوه مساله زمان كه براي مبتلا به سكته مغزي بسيار حياتي است، در نظر گرفته مي‌شود.

 


دكتر مجاز مونس متخصص اعصاب و رييس موسسه سكته مغزي و نورولوژي عروقي در ماساچوست آمريكا در اين باره خاطرنشان كرد: شش ساعت نخست بعد از سكته مغزي زمان طلايي براي نجات جان بيمار است اما از آنجا كه كمك پزشكي مناسبي به اين دوره وجود ندارد اغلب قربانيان سكته مغزي مي‌ميرند.

 

دكتر مونس كه پيشتر درانستيتو علوم پزشكي ال اينديا تحصيل مي‌كرده يك برنامه طب از راه دور را در آلمان توصيه كرده كه بيماران سكته مغزي را با تلويزيون درمان مي‌كند.

 

به گزارش شبكه خبري سي بي اس در اين روش كه درمان از راه دور است بيمار سريعا به نزديكترين مركز درمان سكته منتقل مي‌شود كه در آنجا يك اپراتور تعليم ديده پزشك به يك متخصص مرتبط است.

 

در اين وضعيت معالجه بيمار با دارو آغاز مي‌شود و لخته‌هاي خوني تشكيل شده در مغز به سرعت برطرف مي‌شوند و سرعت درمان تسريع مي‌شود. در آلمان مراكز درمان سكته از راه دور در هشت بيمارستان افتتاح شده‌اند.


یک شنبه 5 دی 1389  4:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها