0

نوبخت: عذرخواهی می کنیم که نتوانستیم رفاه شایسته مردم را ایجاد کنیم

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

نوبخت: عذرخواهی می کنیم که نتوانستیم رفاه شایسته مردم را ایجاد کنیم

خراسان : سخنگوی دولت از تهیه لایحه دائمی شدن احکام برنامه ششم توسعه  اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی  در دولت خبر داد و گفت: از مردم عذرخواهی می کنیم که نتوانستیم رفاه شایسته را ایجاد کنیم. وی بابیان اینکه دولت موظف است برای شرایط پسا تحریم برنامه ریزی مناسبی داشته باشد و با توجه به این که برنامه ششم توسعه از سال 95 در کشور اجرایی خواهد شد ، تصریح کرد : این برنامه برگرفته از سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال تهیه و تنظیم است.به گزارش خراسان محمد باقر نوبخت که صبح روز گذشته در نشست هفتگی خود با خبرنگاران سخن می گفت با بیان این که از مردم عذرخواهی می کنیم که نتوانستیم رفاه شایسته را ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: تلاش داریم با افزایش منابع و رشد اقتصادی، مردم نیز تلاش دولت را در سفره خود احساس کنند. نوبخت در ادامه این نشست خبری با اشاره به بسته جدید اقتصادی دولت و تسهیلاتی که برای خرید خودرو و کالا داده می شود، گفت: دولت انتظارات و مطالبات مردم نسبت به صنعت خودرو را مورد توجه قرار خواهد داد چراکه مردم انتظار دارند خودرو با کیفیت بیشتر و قیمت مناسب تر عرضه شود. چند هفته پیش نیز در بازدید از ایران خودرو، مطالبات مردم را بیان کردیم و سخن خودروسازان را هم شنیدیم. الان نیز این مطالبات را از آنها داریم که قطعا نسبت به افزایش کیفیت خودروها باید اقدام کنند.


رییس جمهور مانع افزایش قیمت هاست


سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه یکی از دستاوردهای دولت، کاهش تورم است گفت: ما نمی‌خواهیم دستاورد خود را از بین ببریم و رئیس‌جمهور نیز نسبت به رشد تورم به شدت حساسیت دارد.در واقع یکی از عوامل مقاومت در افزایش تورم، آقای رئیس‌جمهور هستند و قانع کردن ایشان برای افزایش نرخ ها به شدت مشکل است.
در ادامه خبرنگاری  پرسید مقام معظم رهبری بیان داشتند که از پیشرفت ها در زمینه اقتصاد مقاومتی راضی نیستم. با توجه به اینکه دولت موظف به تشکیل ستاد احیای اقتصاد مقاومتی بود، چه اقدامی در این زمینه شده است ؟ که نوبخت در پاسخ وی خاطر نشان کرد : ما نیز به این موضوع اذعان داریم و پیشرفت ها در سیاست اقتصاد مقاومتی نیز ما را هم راضی نمی‌کند.واقعیت این است که ما 1.5 سال است که تغییر در اقتصاد را شروع کردیم ولی باید ساختارها و ارکان اقتصاد متحول شود.
وی توضیح داد: پس از مطالبه مقام معظم رهبری درباره تسریع در امور اقتصادی، ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی تشکیل شد و هر سه شنبه نیز این ستاد جلسه دارد.البته کسی که بگوید دولت با اقتصاد مقاومتی موافق نیست، اقتصاد مقاومتی را نمی‌شناسد چون ما جز این ، راه دیگری هم نداریم.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 29 مهر 1394  7:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها