0

وایمکس هم نسل چهارم شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

وایمکس هم نسل چهارم شد

يكشنبه 5 دي 1389 ۱۱ : ۴۶ ساعت
منبع : مهر
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
وایمکس هم نسل چهارم شد
اتحادیه بین المللی مخابرات در تصمیمات جدیدی قصد دارد هم اتصال وایمکس و هم شبکه تکامل بلند مدت (LTE) را فناوری نسل چهارم بنامد.

به گزارش مهر، تاکنون فناوری نسل چهارم تنها به شبکه تکامل بلند مدت (LTE) اطلاق می شد. این درحالی است که اکنون اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تصمیم گرفته است که هم شبکه وایکمس و هم شبکه LTE را به عنوان فناوری نسل چهارم به رسمیت بشناسد.

در حقیقت تنها نسخه های سریعتر هر دوی این شبکه ها که با اسامی LTE-Advanced و WirelessMAN-Advanced2 معرفی می شوند شرط کافی برای ورود به تعریف جدید نسل چهارم را دارند.

شبکه LTE-Advanced حداکثر سرعت اینترنت 100 مگابیت بر ثانیه و شبکه WirelessMAN-Advanced2 حداکثر سرعت یک گیگابیت برثانیه را پیش بینی می کند.

ITU همچنین تصمیم گرفته است که نسخه های کندتر این دو شبکه را با عنوان نسل جدیدی از استانداردهای مخابرات معرفی کند. به طوریکه با تعریف جدید نسل چهارم این احتمال وجود دارد که برای کاربرانی که دستگاههای با برچسب "سازگار با فناوری نسل چهارم" را خریداری می کنند دچار سردرگمی شوند.

اتحادیه بین المللی مخابرات همچنین تصمیم گرفت که سایر فناوریهای نسل سوم تکامل یافته که قادرند خدمات بهتری نسبت به سیستمهای نسل سوم ابتدایی را ارائه بدهند نیز از عنوان فناوری نسل چهارم استفاده کنند.

براساس گزارش زئوس نیوز، بنابراین برپایه تعریف جدید از فناوری نسل چهارم، حتی شبکه های نسل سوم تکامل یافته (Hsdpa+) که سرعت آنها به 4/14 مگابیت برثانیه می رسد می توانند از عنوان نسل چهارم بهره مند شوند.

 
 
یک شنبه 5 دی 1389  1:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها