0

اخراج 100 دانش آموز تاجیکی از مدرسه ایرانیها در دوشنبه

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اخراج 100 دانش آموز تاجیکی از مدرسه ایرانیها در دوشنبه

 

يكشنبه 5 دي 1389 ۱۲ : ۰۲ ساعت
منبع : آخرین نیوز
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
گفتنی است در پي درخواست رئيس جمهور تاجیکستان که نگران افزايش اسلامگرايي در اين کشور است، صدها دانشجوي تاجيک، مدارس مذهبي در خارج تاجيکستان بویژه ایران و مصر را ترک کردند و به کشور خود بازگشتند.
 رئيس جمهور تاجيکستان در آن زمان اعلام کرد که فرزندان شما، تندرو، تروريست و به دشمنان و خائنان به ملت تاجيکستان تبديل خواهند شد.

احضار و خروج دانشجویان و طلاب تاجیکی از ایران 

به گزارش آخرین نیوز،نزدیک به یکصد دانش آموز تاجیکی از مدرسه ایرانیها در تاجیکستان اخراج شدند.


به گزارش خبرنگار افتخاری ما از دوشنبه تاجیکستان اين دانش آموزان که  مجتمع آموزشي ايرانيان امام جعفر صادق(ع) در شهر دوشنبه مشغول تحصيل بودند به دستور مقامات وزارت معارف تاجيکستان از مدرسه اخراج شدند. در در مقاطع ابتدايي ، راهنمايي و متوسطه  این مجتمع علاوه بر200 دانش آموز ايراني نزدیک به 200 دانش آموز افغانی و تاجيکی نيز تحصيل  می کنند که اکثر والدين ايراني داشتند .


علت اخراج این دانش آموزان مخالفت وزارت معارف تاجیکستان در پی اقدامات ضداسلامی رییس جمهور این کشور و دستورالعمل های خاص برای مقابله با خطر اسلامگرایی در این کشور عنوان شده است . اخیرا داشتن پوشش اسلامي براي تحصيل دانش آموزان تاجيک ممنوع است. مقامات تاجيکستان از ابتداي سال تحصيلي درخواست اخراج اين دانش آموزان را داشتند که با مخالفت سفارت ايران در تاجيکستان مواجه شده بود.


گفتنی است در پي درخواست رئيس جمهور تاجیکستان که نگران افزايش اسلامگرايي در اين کشور است، صدها دانشجوي تاجيک، مدارس مذهبي در خارج تاجيکستان بویژه ایران و مصر را ترک کردند و به کشور خود بازگشتند. اواخر تابستان امسال امامعلي رحمان رئيس جمهور تاجيکستان از والدين تاجیکی خواست فرزندان خود را از مدارس مذهبي خارجي بيرون بياورند زيرا به ادعای وي، بيشتر اين مدارس در واقع مذهبي نيستند.رئيس جمهور تاجيکستان در آن زمان اعلام کرد "فرزندان شما، تندرو، تروريست و به دشمنان و خائنان به ملت تاجيکستان تبديل خواهند شد".

 
 
یک شنبه 5 دی 1389  1:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها