0

پروژه ها در استان بوشهر و بویژه شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم با رشد ناچیز فیزیکی همراه است.

 
nasrinzebihi
nasrinzebihi
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 716
محل سکونت : بوشهر

پروژه ها در استان بوشهر و بویژه شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم با رشد ناچیز فیزیکی همراه است.

نماینده بوشهر: وزارت نفت برای اجرای پروژه های متعهد شده در این استان تلاش بیشتر کند

بوشهر - ایرنا - نماینده بوشهر ، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش عمده ای از پروژه های عمرانی استان بوشهر برای اجرا در تعهد وزارت نفت است که باید این وزارتخانه برای تسریع در اجرای آنها تلاش بیشتری کند

 

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی، عبدالکریم جمیری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هم اینک بخشی از این پروژه ها در استان بوشهر و بویژه شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم با رشد ناچیز فیزیکی همراه است.
وی اضافه کرد: با توجه به این که هیات دولت در سفرهای استانی به بوشهر وزارت نفت را متعهد به جبران بخشی از تاثیرات مناطق نفتی در استان بوشهر در قالب اجرا و یا تامین اعتبار بعضی از پروژه ها کرده است انتظار می رود که با تخصیص به موقع اعتبارات در این بخش شاهد تسریع در عملیات اجرایی این پروژه ها باشیم .
جمیری با اشاره به نشست هفته گذشته خود با معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران عنوان کرد: با توجه به این که اجرای بزرگراه اهرم - دیلم در شهرستان های گناوه و دیلم در تعهد وزارت نفت برای تخصیص اعتبارات است روند کنونی نشان از پایین بودن سرعت انجام کار در این پروژه دارد که انتظار می رود وزارت نفت با حساسیت بیشتری به این پروژه نگاه کند.
وی تصریح کرد: سالانه شاهد تصادفات فراوانی در جاده کنونی دیلم به گناوه هستیم که خسارات مالی و جانی فراوانی را برای مردم این دو شهرستان ایجاد کرده است.
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پروژه راه گره - گناوه و گچساران نیز به دلیل تعلل در تخصیص اعتبارات همچنان حادثه خیز است که بارها خطرات موجود در این مسیر را برای اصلاح وضعیت موجود به گوش مسئولین رسانده ام .
وی عنوان کرد: با توجه به اینکه این جاده بار ترافیکی دیگر استان ها را هم تحمل می کند اما با مشکلات زیادی روبه رو است به همین دلیل ضروری است که هرچه سریع تر ترمیم شود.
جمیری همچنین با اشاره به گسترش افزایش شعاع استخدام در عسلویه گفت: با توجه به اینکه در دیگر استانها نیز مناطق نفت خیز وجود دارد ولی در آن مناطق شعاع بومی بودن را گسترش نداده اند و تنها در عسلویه این موضوع رعایت می شود که چندان عدلانه نیست و به ضرر مردم استان بوشهر تمام شده است.
عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: با توجه به اینکه مردم در خارگ فقط در حوزه نفت می توانند شاغل شوند شاهدیم که هم اینک شهروندان تحصیل کرده و دارای تخصص های مرتبط با حوزه نفت بیکار هستند و به جای آنها از نیروهای غیر بومی استان در تاسیسات نفتی استفاده می شود.
وی بیان کرد: برای به ثمر نشستن خواسته های مردمی که در نشست با مدیرعامل شرکت نفت ایران مطرح شد صورت جلسه ای تنظیم گردید تا به استناد آن پیگیری های لازم برای اجرایی شدن فراهم شود.ک/1
7212/1656

 

 
انتهای پیام /* 
 
جمعه 17 مهر 1394  6:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها