0

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > رضا محزون

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شهدا> مبارزه باضدانقلاب واشرار > رضا محزون

 

تاريخ تولد :1350

نام پدر :علي

تاریخ شهادت : 7/4/1370

محل تولد :خراسان /بيرجند /شاخن

طول مدت حیات :20

محل شهادت :مريوان كردستان (ديوان)

  مزار شهید :گلزارشهداي روستاي شاخن

رضا محزون فرزند علي در سال 1350 در روستاي شاخن و در خانواده‌اي مذهبي و کشاورز به دنيا آمد. دوران کودکي و تحصيلات ابتدايي را در زادگاهش گذراند و دوره‌ي راهنمايي را در روستاي ميريک و تحصيلات متوسطه را در بيرجند با اخذ ديپلم به پايان رساند.
در دوران تحصيل نيز در کارهاي کشاورزي پدر را ياري مي‌داد. قرآن تلاوت مي‌کرد و نمازش را اول وقت مي‌خواند و به برادرانش توصيه مي‌کرد که فقط راه خدا و راه اسلام را ادامه دهيد؛ نماز بخوانيد، قرآن تلاوت کنيد. با پدر و مادر و ساير اعضاي خانواده‌اش و مردم خوش‌رفتار و مهربان بود.
به ائمه‌ي اطهار ارادتي ويژه داشت. در اوقات فراغت به مطالعه‌ي کتاب‌هاي مذهبي مخصوصاً کتاب‌هاي شهيد دستغيب و شهيد مطهري مي‌گذراند و سعي مي‌کرد از کمترين فرصت‌ها بيشترين بهره‌برداري را بنمايد.
رضا در دوران تحصيل مادرش را از دست داد. بعد از تحصيل به خدمت مقدس سربازي رفت. از طريق ارتش به مناطق مرزي اعزام شد. شجاع بود و در بين هم‌رزمانش محبوبيت خاصي داشت. سرانجام در تاريخ هفتم تيرماه سال 1370 در مريوان کردستان در منطقه‌اي به نام ديوان در سنّ 20 سالگي به شهادت رسيد و پيکر پاکش پس از تشييع باشکوه در زادگاهش به خاک سپرده شد.

منبع:كتاب فرهنگنامه شهداي شهرستان بيرجند جلد 2 صفحه 649
 
 
یک شنبه 5 دی 1389  12:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها