0

ابوهريره مردود شد

 
omidayandh
omidayandh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 7483
محل سکونت : تهران

ابوهريره مردود شد

((ابوهريره)) سال هشتم هجري اسلام آورد و دو سال فقط پيامبر صلي الله عليه و آله را درك كرد و 78 سالگي در سال 59 هجري از دنيا رفت.
او از اينكه پيامبر صلي الله عليه و آله را ديد و جزء صحابه بشمار مي رفت از اين منزلت براي دنيايش خود را فروخت و نتوانست با استفاده از پيامبر صلي الله عليه و آله خويش را از لغزشها مادي و معنوي حفظ كند.
او براي جلب پول و طماع بودن و شكم پر كردن، متهم به جعل حديث شد و همه را نسبت به پيامبر صلي الله عليه و آله مي داد.
((خليفه دوم)) اولين بار او را از نقل حديث ممنوع كرد، و در مرتبه دوم او را با تازيانه ادب كرد و بار سوم او را تبعيد كرد.
در سال 21 هجري وقتي علاء استاندار بحرين وفات كرد عمر وي را به حكومت آنجا منصوب كرد ولي پس از مدتي كوتاه پول زيادي (چهارصد هزار دينار) به جيب زد و خليفه دوم او را عزل كرد.
معاويه عده اي از صحابه و تابعين را وادار كرد تا اخبار زشتي عليه اميرالمؤ منين عليه السلام جعل كنند كه يكي از سردمداران اين جعل ابوهريره بود.
وقتي ((اصبغ بن نباته)) به او گفت: برخلاف گفته پيامبر صلي الله عليه و آله دشمن علي عليه السلام را دوست مي داري و دوستش را دشمن گرفته اي ؟ ابوهريره آه سردي كشيد و گفت: انالله و انا اليه راجعون.
و از آخرين مطالب مردودي او اين بود كه براي گرفتن پول از معاويه، همراه او به مسجد كوفه آمد در ميان جمعيت چند بار به پيشانيش زد و گفت:
مردم عراق، گمان مي كنيد بر پيامبر صلي الله عليه و آله خدا دروغ مي بندم و خود را به آتش جهنم مي سوزانم ؟ به خدا سوگند، از پيامبر صلي الله عليه و آله شنيدم كه فرمود: براي هر پيغمبري حرمي است و حرم من در مدينه مابين كوه ((عير)) تا كوه ((ثور)) مي باشد، هر كه در حرم من امري احداث كند و بدعتي بگذارد لعنت خدا و ملائكه و همه مردم بر او باد. خدا را گوه مي گيرم كه علي عليه السلام (نعوذ بالله) در حرم پيامبر صلي الله عليه و آله بدعت نهاد.
معاويه از اين سخن بسيار خوشش آمد و به او جايزه داد و حكومت مدينه را به وي سپارد.
يكصد موضوع 500 داستان سيد على اكبر صداقت

یک شنبه 5 دی 1389  10:39 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها