0

نبین چقدر ظریفه ، آیا عربستان رو حریفه؟!

 
lenditara1
lenditara1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 9088
محل سکونت : همین دورو ورا

نبین چقدر ظریفه ، آیا عربستان رو حریفه؟!

نبین چقدر ظریفه ، آیا عربستان رو حریفه؟!

 

هشت روز پیش بود که خبری دنیا را تکان داد ، حادثه ای که با بی کفایتی بی چون و چرای آل سعود باعث داغدار شدن بسیاری از خانواده های حجاج سفر کرده شد آنهم داغی که تا ابد از ذهن این خانواده ها حذف نخواهد شد.

به گزارش ظهور۱۲ ؛ آنطور که در خبرها نقل شده طبق اعلام بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت تاکنون شمار نهایی قربانیان ایرانی در حادثه منا ۴۶۴ اعلام شده است.

بلاشک متهم اصلی این فاجعه مسئولین بی‌خرد و بی‌غیرت عربستان هستند که با بی‌تدبیری و سهل‌انگاری مقصر در کشته شدن حجاج بیت‌الله الحرام هستند.

آنچیزی که مشهود است این می‌باشد که دولت آل سعود لیاقت اداره حج را ندارند لذا کشورهای اسلامی باید فکری به حال این موضوع اساسی داشته باشند.در این میان اما فارغ از خانواده های آن ۴۶۴ قربانی، در باور عمومی، مردم یک انتظار ویژه از مسئولین دولت ایران برای پیگیری و حل این مسئله داشتند.

آنطور که پیداست دولت آقای روحانی به دلیل تمرکز بیش از حد برای ارتباط گرفتن با چند کشور اروپایی و صرف نگاه کامل به موضوعات پیرامون ۱+۵ در تصمیم گیری های مهم دچار عجز شده است.سوالی که در این میان طبق باور مردم مطرح است این می‌باشد که آیا بازگشت به ایران و پیگیری مسائل مربوط به فاجعه منا مهم و اثرگذارتر بود یا سخنرانی در سازمان ملل؟

موضوع دیگری که باید به آن توجه داشت این است که دستگاه دیپلماسی کشورمان که در طی این دوسال موفقیت هایی را کسب کرده است در رابطه با حادثه منا به قدری ضعیف عمل کرد که حتی باعث انتقاد مدافعان دولت هم شد.

انتشار تصویری از دکتر ظریف که در زیر پای امیر کویت با حالتی غیر معمول نشسته و در حال گفتگو است به قدری در فضای مجازی بازنشر شد که باعث کنش و واکنش هایی زیادی در این فضا شد.عکسی که شعار «نبین چقدر ظریفه،۶ کشورو حریفه» را کمی دچار تشکیک کرد.

از دستگاه دیپلماسی کشورمان انتظار می رفت تا با ایجاد یک همبستگی به موقع با کشورهای آسیب دیده از حوادث حج امسال، موجی از فشارهای سیاسی را به دولت سعودی ایجاد کند. اما سکوت وزارت خارجه و عدم پیگیری دستگاه دیپلماسی در ایجاد وحدت میان کشورهای مسلمان باعث گستاخی و بی ادبی مقامات سعودی شد.

با تمام این فعل و انفعالات اما روز گذشته بازهم رهبری با ورود به موقع،در مقابل این پر رویی شاهزادگان فاسد آل سعود ایستادند و چهره خشن و سخت جمهوری اسلامی را به دشمنان نشان دادند.

«رهبر انقلاب درباره‌ی فاجعه‌ی منا:مسئولان عربستان به وظایف خودشان عمل نمی‌کنند و در مواردی عکس آن عمل می‌کنند و موذی‌گری می‌کنند. ایران اگر بخواهد عکس‌العمل نشان دهد اوضاع آنها خوب نخواهد بود/اگر قرار شد عکس‌العملی نشان دهیم عکس‌العمل ما خشن و سخت خواهد بود.‬‌»

 

(لندیطارا ؛ ( نام قدیمی امام زمان در هزاره های قدیم هند

به امید ظهور او که صد البته نزدیک است

یک شنبه 12 مهر 1394  10:05 PM
تشکرات از این پست
ghalbeiran2 papeli ali_kamali
ghalbeiran2
ghalbeiran2
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : دی 1391 
تعداد پست ها : 798
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:نبین چقدر ظریفه ، آیا عربستان رو حریفه؟!

دولتمردان ما فقط حریف منتقدان داخلی هستن.

 

اللهم احفظ قائدنا الامام خامنه ای

http://ghalbeiran.rasekhoonblog.com

یک شنبه 12 مهر 1394  10:54 PM
تشکرات از این پست
ali_kamali
دسترسی سریع به انجمن ها