0

گردشگران بلژيک در صدر بازديد کنندگان از باغ تاريخي فين کاشان

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

گردشگران بلژيک در صدر بازديد کنندگان از باغ تاريخي فين کاشان

مسوول کميته استخراج و پردازش آمار و اطلاعات کاشان گفت: سه هزار گردشگر بلژيکي در نيمه نخست امسال از باغ تاريخي فين کاشان بازديد کرده اند که اين آمار بيانگر بيشترين بازديد کنندگان در بين ساير کشورها از اين اثر تاريخي است.
عليرضا عبدالله زاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: از ميان گردشگران خارجي که در اين مدت از 76 کشور جهان وارد شهرستان کاشان شدند، بلژيکي ها به عنوان بيشترين بازديدکنندگان از باغ فين بوده اند.
وي افزود: در اين مدت 14 هزار و 314 گردشگر خارجي از مجموعه جهاني باغ تاريخي فين ديدن کردند که بيشترين گردشگران بعد از بلژيک به ترتيب از کشورهاي ايتاليا، آلمان، فرانسه، چين، هلند، اسپانيا، اتريش و سوييس بوده اند.

وي تاکيد کرد: در اين مدت 369 گردشگر آمريکايي از مجموعه جهاني باغ تاريخي فين ديدن کرده اند.
کاشان داراي بيش از يکهزار و 700 اثر تاريخي شناسايي شده دارد که از اين تعداد تاکنون 318 بناي تاريخي شامل 85 خانه، 37 بقعه متبرکه،20 تپه و محوطه باستاني، 28 آب انبار، 17 کاروانسرا، قلعه و تيمچه، 7 حمام، 31 مسجد و 91 اثر از ساير بناهاي شهرستان کاشان در فهرست آثار ملي ثبت شده است.
باغ تاريخي فين کاشان در سال 1390 به همراه هشت باغ ديگر به عنوان باغ ايراني در فهرست يونسکو به ثبت جهاني رسيد.
مساحت اين باغ 23 هزار هکتار مي باشد و بناي اوليه آن به قبل از اسلام و تمدن سيلک پيوند خورده و بناهايي از دوران صفويه، زنديه و قاجاريه و سروهاي سر به فلک کشيده و کهنسال 100 تا 400 ساله در اين باغ وجود دارد.
باغ فين محل شهادت اميرکبير به دستور ناصرالدين شاه قاجار است که با توجه با استقبال فراوان گردشگران داخلي و خارجي از اين بنا، جزو پربازديدترين بناهاي تاريخي کشور محسوب مي شود.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 11 مهر 1394  8:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها