0

«رنو کوئيد» مقرون‌ به‌ صرفه‌ترين خودرو جهان

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

«رنو کوئيد» مقرون‌ به‌ صرفه‌ترين خودرو جهان

توليد خودرو ارزان‌قيمت که از کيفيت قابل قبولي بهره‌مند باشد، کار آساني نيست و درواقع يک هنر است و رنو ازجمله خودروسازهايي هست که اين هنر را به خوبي آموخته است. از زماني که رنو از کوئيد رونمايي کرد، مشخص بود که قرار است يکي از ارزان‌ترين اتومبيل‌هاي جديد موجود در سراسر جهان، باشد و احتمال مي‌رفت قيمت آن از ۴۷۰۰ دلار شروع شود.
خُب، در حال حاضر رنو حتي فراتر از انتظار‌ها عمل کرده و کوئيد را با شروع قيمت ۲۵۶۹۶۸ روپيه يعني تنها ۳۸۸۵ دلار در هند رونمايي کرده که گران‌ترين مدل آن هم ۳۵۳۰۰۰ روپيه (۵۳۴۰ دلار) قيمت‌گذاري شده است. راز قيمت پايين آن در اين واقعيت نهفته است که کوئيد در کارخانه مشترک رنو-نيسان در Chennai هند که قلب خودروسازي و درواقع ديترويت هندوستان به شمار مي رود و با نرخ بومي سازي ۹۸ درصد توليد شده است.
درواقع کوئيد يک ماشين شهري هست که بر اساس پلتفرم CMF-A رنو نيسان ساخته‌شده و ابعاد آن شامل ۳۶۷۹ ميلي‌متر طول، ۱۵۷۹ ميلي‌متر عرض و ۱۴۷۸ ميلي‌متر ارتفاع است و فاصله بين دو محور آن هم ۲۴۲۲ ميلي‌متر هست. رنو کوئيد از فاصله نسبتاً زياد ۱۸۰ ميلي‌متر از سطح زمين، بهره مي‌برد و براي جاده‌هايي که از کيفيت پاييني دارند، بسيار مناسب است.
در زير کاپوت کوئيد، يک موتور بنزيني سه سيلندر ۰.۸ ليتري قرار گرفته که توان ۵۳ اسب بخار در دور ۵۶۷۸ و گشتاور ۷۲ نيوتن متر در دور ۴۳۸۶ توليد مي‌کند و به يک گيربکس پنج دنده دستي متصل شده است. مصرف سوخت ترکيبي آن تنها ۴ ليتر در صد کيلومتر و ظرفيت مخزن سوخت آن هم ۲۸ ليتر مي‌باشد.
رنو وعده داده که کوئيد در آينده با يک موتور قوي‌تر ۱.۰ ليتري و گيربکس خودکار قابل سفارش خواهد بود.
باوجود قيمت پايين رنو امکانات رفاهي مناسبي براي آن در نظر گرفته که شامل: فرمان برقي، تهويه مطبوع، شيشه‌هاي برقي جلو، چراغ مه شکن، سيستم ورود بدون کليد و قفل مرکزي، سيستم ناوبري همراه با صفحه‌نمايش لمسي ۷ اينچي مجهز به بلوتوث، USB، AUX، و کيسه هواي راننده اختياري مي‌شود.
رنو دريافت سفارش براي کوئيد را از اواخر ماه مرداد شروع کرده است. در حال حاضر توليد و عرضه اين خودرو براي يک ميليون دستگاه در سال برنامه‌ريزي شده است. رنو همچنين ايران را به عنوان يکي از بازارهاي کوئيد اعلام کرده اما اينکه اين خودرو را در ايران توليد نمايد يا به صورت وارداتي عرضه کند هنوز مشخص نيست. اين موضوع به شرايط پيچيده داخل ايران و صنايع خودروسازي آن مربوط مي شود زيرا عرضه چنين خودرويي، بازار و قيمتهاي خودرو در ايران را متلاطم خواهد نمود و خودروهايي چون پرايد را از دور خارج مي نمايد.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 11 مهر 1394  7:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها