0

آیا تولید پراید متوقف می شود؟

 
namet5
namet5
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 1762
محل سکونت : بوشهر

آیا تولید پراید متوقف می شود؟

 

. تولید محصولات جدید در سایپا و برنامه این شرکت این امید را زنده کرد که تولید پراید متوقف شود اما مدیر عامل سایپا آب پاکی را روی دست همه ریخت و گفت: تولید پراید متوقف نمی شود.

به گزارش سرویس اقتصادی پایگاه خبری بی‌باک، مدیر عامل سایپا هفته گذشته خبر از رونمایی خودروی ساینا طی ماه آینده خبر داد و وعده کرد تا سه سال آینده هر سال یک محصول جدید توسط سایپا عرضه خواهد شد. تولید محصولات جدید در سایپا و برنامه این شرکت این امید را زنده کرد که تولید پراید متوقف شود اما مدیر عامل سایپا آب پاکی را روی دست همه ریخت و گفت: تولید پراید متوقف نمی شود.

این در حالی است که معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد دو سال پیش گفته بود طبق قانون ارتقای کیفیت خودرو، روی هر پلت فرم نباید بیشتر از پنج سال تولید خودرو صورت گیرد و تا پایان سال ۹۴ خودروهای شامل این قانون باید از رده تولید خارج شوند.

همچنین هفته گذشته تولید خودروی جدید رنو فرانسه با نام ساندرو در پارس خودرو کلید خورد. انتقاداتی نیز به داخلی سازی این خودرو وارد شد. طبق مصوبه وزارت صنعت در گام اول همکاری با شرکت های خارجی، باید در۴۰ درصد خودرو داخلی سازی صورت گیرد، اما در این خودرو ۳۴ درصد داخلی سازی انجام شده است. البته معاون وزیر صنعت وعده داد این میزان داخلی سازی تا دو ماه آینده به ۴۰ درصد و تا سال آینده به ۶۵ درصد می رسد.

خبر مهم دیگر در صنعت خودرو، احتمال تغییر تعرفه برای خودروهای وارداتی گران قیمت و بالای ۲۵۰۰ سی سی بود. این تغییر به گفته نعمت زاده به خاطر نیاز برخی دستگاه ها به خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی عنوان شد. گفته می شود ممنوعیت واردات خودروهای لوکس با تغییراتی در آینده ای نزدیک مواجه می شود.

 

جمعه 10 مهر 1394  8:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها