0

تصور اروپا اشتباه بود! تحریم‌ها دانش صنعتی ایران را شکوفا کرده است

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

تصور اروپا اشتباه بود! تحریم‌ها دانش صنعتی ایران را شکوفا کرده است

مشاور ارشد نخست وزیر ایتالیا گفت: اروپا تصور می‌کرد با تحریم‌ها ضعیف می‌شود، ولی بررسی صنایع ایران نشان می‌دهد که تحریم‌ها سبب شکوفایی صنعت ایران شده و عاملی بوده که ایرانی‌ها با ظرفیت داخلی و خلاقیت، دانش مورد نیاز خود را بدست آورده و از آن بهترین استفاد را کنند.

خبرگزاری فارس: تصور اروپا اشتباه بود! تحریم‌ها دانش صنعتی ایران را شکوفا کرده است

آنجلو ترومبونی صبح امروز در دیدار با سرپرست فرمانداری این شهرستان گفت: روابط ایران و ایتالیا در دوران تحریم ضعیف شد ولی هیچ‌گاه برخلاف بعضی از کشورها قطع نشد و این ارتباط در حوزه‌های کشاورزی و صنعت بین دو کشور ادامه پیدا کرد.

وی با تأکید بر اهمیت ارتباط با ایران افزود: اکنون وارد مرحله جدیدی شده‌ایم و منتظر هستیم تا وضعیت بعد از برجام تثبیت گشته تا مرحله جدیدی از همکاری‌های خود را در حوزه‌ها مختلف تداوم بخشیم.

به گفته وی، تمام اروپا در انتظار آن است تا وضعیت بعد از برجام مشخص شود تا بر اساس آن برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری در ارتباط و تعامل در حوزه‌های مختلف با ایران داشته باشند.

وی، نقش ایران در صلح و آرامش منطقه و در برطرف شدن تنش‌های موجود را قابل توجه خواند و افزود: سیاست ایتالیا آن است که ایران باید در مناسبات اجتماعی و مسائل بین‌الملل از حق برابر و تصمیم‌گیری برابر برخوردار باشد.

مسئول کمیته صنعتی حزب حاکم ایتالیا با اشاره به سفر وزیر صنایع کشور متبوعش به ایران در اول اگوست سال جاری، از سفر وزیر صنایع ایران و هیئت همراه به ایتالیا در هفته آینده خبر داد و یادآور شد: این به معنی آن است که دو طرف در حال بررسی این موضوع هستند که بتوانند همکاری گسترده‌ای را برنامه‌ریزی نمایند.

ترومبونی، هدف از سفر خود به ایران را بررسی وضعیت صنعتی ایران به منظور برنامه‌ریزی هدفمند برای همکاری مشترک بین دو کشور ذکر کرد و گفت: اشتباه اروپا در خصوص ایران آن است که تصور می‌کرد با وجود تحریم‌ها ایران ضعیف می‌شود ولی بررسی صنایع ایران نشان می‌دهد که تحریم‌ها موجب شکوفایی صنعت ایران شده و عاملی بوده که ایرانی‌ها با کمک ظرفیت و قابلیت‌ها داخلی، دانش مورد نیاز خود را به دست آورده و با خلاقیتی که دارند از آن به بهترین نحو استفاد نمایند.

وی در ادامه با اشاره به تمدن کهن کاشان گفت: تپه‌های سیلک کاشان که قدمت آن به بیش از 5 هزار سال قبل از میلاد برمی‌گردد، بیانگر سابقه تمدن در این شهرستان است و اشتراکات تمدن ایتالیا و روم با تمدن ایران در زمان‌های گذشته موجب نزدیکی و تعامل خوب بین این کشورها شده است.

سرپرست فرمانداری کاشان نیز در این دیدار گفت: ایران در یکی از طلایی‌ترین نقاط جغرافیایی منطقه واقع شده است و توانسته نقش اثرگذاری در معادلات بین‌المللی را ایفا کند.

حمیدرضا مؤمنیان افزود: اشتراکات فرهنگی اجتماعی ایران و ایتالیا سبب شده ارتباط و تعامل مناسبی در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بین دو کشور ایجاد گردد.

وی تصریح کرد: مواضع سیاسی ایران بعد از برجام توسط رئیس جمهور ایران در سازمان ملل به دنیا اعلام گردید و برنامه‌ریزی در حوزه‌های مختلف بر این اساس پیش‌بینی و در حال تدوین و پیگیری می‌باشد.

سرپرست فرمانداری کاشان، زیرساخت‌های این شهرستان را مناسب و سرمایه‌گذاری در دو محور صنایع‌های تک و دانش‌بنیان و صنعت گردشگری را از اولویت‌های کاشان ذکر کرد.

به گفته وی، مدیریت شهرستان آمادگی دارد در حوزه‌هایی که اولویت منطقه است سرمایه‌گذاری‌های مشترکی با دیگر کشورها داشته باشد.

 

چهارشنبه 8 مهر 1394  2:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها