0

اين اسامی برای مسلمانان چين ممنوع است

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

اين اسامی برای مسلمانان چين ممنوع است

دولت چین، مسلمانان این کشور در منطقه هوتن در اقلیم شین‌یانگ را از انتخاب 22 اسم برای کودکانشان منع کرد.
 
 
 پلیس چین با اعلام فهرستی حاوی 22 اسم که مسلمانان به کار می برند، آنها را از انتخاب این اسامی برای کودکانشان منع کرد و از مسلمانان خواست تا نام فرزندان خود را تغییر دهند که در غیر این صورت از ورود آنها به مدارس جلوگیری خواهد شد.
 
 
بنا به گزارش رادیو آسیا، در فهرست اسامی که مقامات چین آنها را برای مسلمانان منع کردند، 15 نام پسر و 7 نام دختر دیده می شود؛ برخی از این اسامی عبارتند از: بن لادن، صدام، حسین، عرفات، مجاهد، عبدالعزیز، سیف الله، اسدالله، سیف الدین، شمس الدین، ذکرالله، نصرالله، آمنه، خدیجه، فاطمه، عایشه، مسلمه، مؤنسه، مخلصه است.
 
 
در این گزارش آمده است: مسلمانان این اقلیم می گویند که مقامات شمال غرب چین به آنها ابلاغ کردند که هدف از این اقدام تلاش برای کاهش افراط گرایی در منطقه است و تهدید کردند در صورتی که والدین مسلمان چین نام کودکانشان را تغییر ندهند، اجازه ورود این کودکان به مدارس داده نخواهد شد.
 
منبع:العالم 
چهارشنبه 8 مهر 1394  9:02 AM
تشکرات از این پست
salma57 mhzahraee
mhzahraee
mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2617
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:اين اسامی برای مسلمانان چين ممنوع است

حالا صدام و بن لادن قابل درکه ولی ممنوع شدن "فاطمه" و "خدیجه" و "حسین" دیگه بی عرضگی ما در عرصه ی دیپلماسی و تبلیغ بوده. اگر به موقعش برای تعامل با دولتهایی که اقلیت مسلمان دارند وارد کار شده بودیم و جایگاه واقعی شخصیتهای دینیمان را شناسانده بودیم، دولت چین از خداش هم بود که مسلمانها اسم دخترانشان را فاطمه بگذارند.

چهارشنبه 8 مهر 1394  10:19 AM
تشکرات از این پست
samsam
دسترسی سریع به انجمن ها