0

تلگرام، باز هم قربانی گرفت

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7868

تلگرام، باز هم قربانی گرفت

 

فرمانده انتظامی شهرستان گرگان از یک مورد اخاذی اینترنتی در یکی از شبکه‌های اجتماعی موبایلی در این شهرستان خبر داد.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ شعبان غربا در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت، روز گذشته در راستای تماس یکی از شهروندان با پلیس 110 مبنی بر وقوع یک مورد اخاذی از یک خانم 24 ساله موضوع به صورت جدی در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان گرگان قرار گرفت.
وی ادامه داد: پس از مراجعه نزدیکترین واحد گشتی به محل کار فرد تماس‌گیرنده، ماموران دریافتند که این خانم 24 ساله به دلیل توطئه‌های پرویز 35 ساله ساکن گرگان به صاحب این مغازه پناه آورده و از وی درخواست کمک کرده است.
فرمانده انتظامی شهرستان گرگان خاطرنشان کرد: این خانم 24 ساله که ساکن یکی از شهرستان‌های استان خراسان شمالی است، در اظهاراتش به پلیس گفت که مدتی پیش از طریق شبکه اجتماعی تلگرام با شخصی آشنا شد که خود را بهرام معرفی کرد و پس از رد و بدل کردن عکس، ارتباط مجازی ما بیشتر شد.
سرهنگ غربا گفت: این خانم ادامه داد: پس از مدتی، بهرام مرا تهدید کرد که اگر به گرگان نیایم و خواسته‌های او را برآورده نکنم، عکسم را همه جا پخش خواهد کرد و آبرویم را می‌برد.

وی اضافه کرد: این دختر جوان تاکید کرد که برای حفظ آبرویش به گرگان آمده اما در زمان ملاقات با این فرد متوجه شد که فرد مورد نظر در زمان ارسال عکس خودش، برای فریب این دختر جوان، عکس دیگری را ارسال کرده اما با تهدید وی، چند روزی در خانه این فرد زندانی بوده است.

فرمانده انتظام شهرستان گرگان تصریح کرد: این خانم 24 ساله نیز در فرصت مناسب و در زمانی که متهم در خانه نبوده، بلافاصله از محل متواری شد و به صاحب مغازه محل پناه برده است.
سرهنگ غربا بیان کرد: بلافاصله با هماهنگی مرجع قضایی و انجام تعقیب و مراقبت پلیسی، متهم در هنگام پرسه‌زنی در محل، شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: در بازرسی از متهم، ماموران یک دستگاه تلفن همراه را کشف کردند که پس از بازدید از تلفن همراه وی، ماموران تعداد زیادی تصاویر غیراخلاقی را کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان گرگان اظهار کرد: تحقیقات تکمیلی قضایی و انتظامی برای تکمیل شدن پرونده همچنان ادامه دارد.

سرهنگ غربا تاکید کرد: دفت در استفاده از شبکه‌های اجتماعی بخصوص شبکه‌های اجتماعی موبایلی، عدم اشتراک تصاویر و دقت در پاسخ به پیام‌های افراد ناشناس، از جمله مواردی است که با رعایت آن به سادگی می‌توان از پیشگیری وقوع چنین آسیب‌هایی جلوگیری کرد.

وی گفت: آموزش استفاده از فضای مجازی، آگاه‌سازی در خصوص آسیب‌های پیرامون استفاده از شبکه‌های اجتماعی و توجه به توصیه‌های پلیسی و امنیتی نقش بسیار موثری را در پیشگیری از وقوع جرائم اینترنتی دارد.

سرهنگ غربا در پایان ابراز کرد: بانوان بیشترین اقشاری هستند که طعمه سودجویان و فرصت‌طلبان قرار می‌گیرند، لذت رعایت نکات حفاظتی و پیشگیرانه، برای بانوان و دختران یک امر ضروری و حیاتی است.

 

چهارشنبه 8 مهر 1394  2:48 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها