0

بروجردي : صالحي صلاحيت دارد

 
Hosyin
Hosyin
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 1437
محل سکونت : اصفهان

بروجردي : صالحي صلاحيت دارد

بروجردي :
صالحي صلاحيت دارد
جام جم آنلاين: رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه رئيس جمهور طبق قانون سه ماه براي معرفي وزير امور خارجه مهلت دارد، گفت: با توجه به حساسيت موضوع سياست خارجي درخواست مي‌کنيم که وزيرامور خارجه زودتر از موعد به مجلس معرفي شود.

علاءالدين بروجردي در گفتگو با مهر در خصوص معرفي گزينه رئيس جمهور به مجلس براي تصدي وزارت امور خارجه اظهار داشت: با توجه به اهميت وزارت امور خارجه جا دارد که هرچه سريعتر اين وزارتخانه از بلاتکليفي خارج شود و رئيس جمهور زودتر از مهلت قانوني گزينه پيشنهادي خود را براي تصدي وزارت خارجه به مجلس معرفي کند.

وي لزوم تحرک دستگاه سياست خارجي و فعاليت معاونين وزارت امور خارجه را از جمله دلايل ديگر براي معرفي زودتر از موعد وزير امور خارجه اعلام کرد و گفت: معرفي وزير امور خارجه به مجلس هرچه سريعتر صورت بگيرد بهتر است.

بروجردي در خصوص انتصاب علي اکبر صالحي به عنوان سرپرست وزارت خارجه و احتمال معرفي وي به عنوان وزير امور خارجه خاطرنشان کرد: اين از اختيارات رئيس جمهور است که گزينه مورد نظر خود را انتخاب کند اما طبيعتاً آقاي صالحي قوي‌ترين احتمال براي وزير پيشنهادي امور خارجه است.

رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در رابطه با وضعيت صالحي براي تصدي وزارت امور خارجه گفت: صالحي با تجربه است و تجربه فعاليت بين‌المللي را دارد چندين سال نماينده ايران در آژانس بين‌المللي انرژي اتمي و معاون دبيرکل سازمان کنفرانس اسلامي بوده و تجارب بين‌المللي ديگري نيز دارد. به دو زبان زنده دنيا مسلط است و ويژگي‌هاي لازم براي تصدي وزارت امور خارجه را داراست اما تصميم نهايي با رئيس جمهور است.

 سنگینی باری که خدا به دوش ما می گذارد آنقدر نیست که کمرمان راخرد کند بلکه آنقدر است که ما را برای دعا به زانو در آورد.


 

یک شنبه 5 دی 1389  5:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها