0

قاتلی در قزوین پای چوبه دار بخشیده شد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

قاتلی در قزوین پای چوبه دار بخشیده شد

قاتلی که در یک نزاع در استان قزوین مرتکب به قتل شده بود، امروز دوشنبه در پای چوبه دار با اعلام رضایت و بخشش از اجرای حکم قصاص نجات یافت.

 

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، فردی به نام 'جعفر.ح' (مقتول) در سال های 1374 و 1384 به اتهام اعتیاد به مواد مخدر، خرید و فروش مواد مخدر و شرکت در چهار فقره سرقت به سه سال تبعید در شهرستان ابهر محکوم می شود.
وی در 16 خرداد 1387 به طور غیرقانونی محل تبعید خود را ترک و به شهر خاکعلی بازگشته و در روز 17 خرداد 1387 در حالی که سوار بر موتورسیکلت بوده با پدر شاکی پرونده اش به نام 'محمد.الف' روبرو می شود.
این مواجهه به درگیری کشیده شده به طوری که مقتول به وسیله چاقوی قصابی دو ضربه چاقو به شکم و دست متهم می زند و متهم نیز با چهار شاخ دستگاه کشاورزی یک ضربه به سر و صورت مقتول می زند.
در ادامه مقتول با ضربه چاقو، به ناحیه تحتانی سمت چپ قفسه سینه متهم ضربه ای وارد می کند ولی در حمله بعدی مقتول، متهم چهار شاخ را مقابل خود به عنوان سپر می گیرد که موجب برخورد چهار شاخ با سینه مقتول شده به طوری که مقتول به زمین افتاده و به بیمارستان انتقال می یابد.
پرونده در شعبه اول دادگاه کیفری استان قزوین مورد بررسی قرار می گیرد و با توجه به قرائن و شواهد ادعای متهم در دفاع از خود در دادگاه وجهی نیافته و در نتیجه با توجه به نوع ابزار دفاعی متهم و مورد صحت قرار نگرفتن ادعای دفاع متهم، دادگاه متهم را مستند به مواد 105، 205، بند ب ماده 206، مواد 209، 231 و 232 قانون مجازات اسلامی به حکم قصاص نفس با اذن ولی امر محکوم کرد.
رای صادره در شعبه پانزدهم دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار گرفته و رای صادره تایید شد.
در ادامه پیگیری ها برای دریافت رضایت اولیای دم در جریان بود که سرانجام صبح امروز دوشنبه، اولیای دم در پای چوبه دار با اعلام رضایت خویش، موجب رهایی متهم از پای چوبه دار شدند.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 7 مهر 1394  8:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها