0

اعلام نکردن آمار واقعی کشته‌شدگان منا غیرقابل قبول است/عربستان درپی حل مشکلات نیست

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

اعلام نکردن آمار واقعی کشته‌شدگان منا غیرقابل قبول است/عربستان درپی حل مشکلات نیست

عالم بزرگ مکتب دیوبند و امام جمعه شهر راولپندی پاکستان گفت: اعلام نکردن آمار واقعی قربانیان حادثه منا به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

خبرگزاری فارس: اعلام نکردن آمار واقعی کشته‌شدگان منا غیرقابل قبول است/عربستان درپی حل مشکلات نیست

امام جمعه شهر راولپندی و عالم بزرگ مکتب دیوبند پاکستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار  در اسلام آباد با اشاره به حوادث اخیر منا و کشته و زخمی شدن هزاران زائر خانه خدا اظهار داشت: اعلام نکردن آمار واقعی قربانیان حادثه منا به هیچ وجه قابل پذیرش نیست زیرا خانواده زائران مکه را بیش از پیش نگران می‌کند این مطلب چیزی نیست که بتوان مدت زیادی آن را پنهان نگاه داشت.

وی افزود: با انجام تحقیقات جامع درباره حادثه منا باید علت اصلی جان باختن حجاج مشخص شود و آمار واقعی آسیب دیدگان این حادثه اعلام گردد تا در آینده بتوان از بروز چنین حوادثی جلوگیری کرد.

علامه بخاری تأکید کرد: گرچه بروز حوادث در هنگام برگزاری مناسک حج امری عادی است اما می‌توان با اقدامات پیشگیرانه تعداد آسیب دیدگان را به مقدار قابل توجهی کاهش داد اما ظاهر عربستان بدنبال رفع مشکلات موجود نیست.

عالم بزرگ مکتب دیوبند گفت: ممکن است در کربلا انفجارهای تروریستی موجب آسیب رسیدن به زائران شود اما هیچ گاه زائران بر اثر ازدحام جمعیت جان خود را از دست نداده‌اند که این امر نشان دهنده اقدامات مناسب برای زیارت قبر امام حسین (ع) است.

وی در اعتراض به وزارت حج پاکستان بیان کرد: سازماندهی زوار توسط این وزارت درست انجام نشده نه آمار زائران خانه خدا مشخص شده و نه آمار دقیق تلفات و مفقود شدگان این حادثه مشخص است.

امام جمعه راولپندی تصریح کرد: وزارت حج پاکستان در مواردی مقصر است و بایستی آمار درست فوت شدگان را اعلام کند اما مدیریت حجاج در مکه به عهده دولت عربستان بوده بنابراین باید با مشخص کردن علت این حادثه در آینده از بروز چنین حوادثی جلوگیری کرد.

از صبح امروز به رغم تکذیب منابع رسمی پاکستان، شبکه خبری جیو تعداد قربانیان فاجعه منا را 23 نفر و تعداد افراد مفقودی را 300 نفر اعلام کرد، روزنامه گاردین نیز اعلام کرده است 236 حاجی پاکستان در این حادثه جان باخته‌اند.

 

یک شنبه 5 مهر 1394  5:41 PM
تشکرات از این پست
omiddeymi1368
دسترسی سریع به انجمن ها