0

بدترین بازی فصل تیم مظلومی (آنالیز)

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

بدترین بازی فصل تیم مظلومی (آنالیز)

دیدار جذاب و البته جنجالی استقلال و راه آهن در حالی با تساوی پرگل 3-3 و تقسیم امتیازات به پایان رسید که بدون کمترین اغراق و حتی با نهایت ارفاق، حق استقلال در هفته هفتم تحمل یک شکست سنگین برابر همشهری زردپوش بود.

آنها شانس آوردند که داور مسابقه با اتخاذ تدبیر سوت های جبرانی، مسابقه را طوری پیش برد که از درون آن، در پایان یک امتیاز به استقلال رسید.
شاید اگر داور برای راه آهن اعلام پنالتی نمی کرد و پس از آن دچار اشتباهات مکرر نمی شد و یا شانس با شاگردان تارتار یار بود، بازی به گونه ای پیش می رفت که آبی ها در پایان مسابقه با اختلاف چند گل بازی را واگذار می کردند. شاهد این مدعا بازی فوق العاده ضعیف تمام نفرات استقلال در زمین بود.
شاگردان مظلومی که در هفته های ابتدایی لیگ نمایش های قابل تحسینشان همگان را به تعریف و تمجید وا داشته بودند، در دیدار برابر راه آهن به شدت عملکرد سطح پایینی داشتند. جالب آنکه در بین 13 بازیکن به میدان رفته این تیم در این دیدار، حتی یک نفر سطح متوسطی نداشت و چنین یکدستی منفی در تیم جای تعجب دارد.
استقلال در برابر راه آهن، نه در خط دفاعی، نه میانی و حتی با وجود زدن سه گل، نه در خط حمله خوب نبود. آنها پرس کردن را در هیچ یک از خطوط سه گانه انجام ندادند، بسیار کند و نسبت به توپ بی تفاوت بودند تا اینگونه نبض بازی را در نیمه اول از دست بدهند و در نیمه دوم هم، با وجود یک یار بیشتر، موفق به در اختیار گرفتن جریان بازی و کسب سه امتیاز نشوند. در این بین عملکرد ضعیف خط هافبک آبی ها مشهود بود. چشمی به هیچ عنوان در توپ گیری از بازیکنان حریف موفق نبود، وظایف ابراهیمی نامشخص بود و کرار هم که از روزهای اوج به دور بود و کار مثبتی برای تیمش انجام نداد. تک روی های جابر انصاری و ارسال های ضعیف خسرو هم مزید بر علت شده بود تا شاید مظلومی به این نتیجه برسد که اگر خط هافبک تاثیرگذارتری می خواهد باید به محسن کریمی جوان که در جای خالی اش حس می شد دل خوش کند.
پرس نکردن بازیکنان صاحب توپ حریف، آسیب پذیری دفاع استقلال که در این فصل تنها دو بازی موفق به بسته نگه داشتن دروازه شان شده اند را بیشتر از قبل کرده بود. آنها شانس آوردند که در جریان بازی بیش از سه گل نخوردند. کندی آشکار حنیف عمران زاده، سردرگمی حاج محمدی در جاگیری ها، جلو بازی کردن مجیدی و فخرالدینی و از همه آنها مهمتر، وجود یک رحمتی خنثی که تاکنون موفق نشده مثل سابق یک تنه کاری برای حفظ دروازه اش بکند، همه و همه دست به دست هم دادند تا گل های خورده صدرنشین جدول لیگ پانزدهم به عدد 8 برسد. آبی ها در این آمار فقط از فولاد قعر جدولی، همین راه آهن و رقیب دیرینه یعنی پرسپولیس وضعیت بهتری دارند تا بتوان اطمینان داشت که صدرنشینی، دلیلی بر بی عیب و نقص بودن تیم مظلومی نیست. همان طور که بهترین خط حمله لیگ برتر نیازمند تفاوت های بیشتری نسبت به رقباست، نه اینکه شهباززاده موقعیت های خوب گلزنی را به سادگی از دست بدهد و بخواهد مانند طارمی در نقش پنالتی گیر ظاهر شود.
کسب یک امتیاز از تیمی که به تازگی سرمربی خود را تغییر داده، آن هم با اعلام دو پنالتی و 45 دقیقه با یک بازیکن بیشتر، تنها منفعتش 16 امتیازی شدن مظلومی و شاگردانش است وگرنه این تساوی کم از شکست نیست، با این تفاوت که ممکن است نقطه ضعف ها را بپوشاند.

شنبه 4 مهر 1394  2:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها