0

انواع پوست

 
savin125125
savin125125
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 5409
محل سکونت : بوشهر

انواع پوست

در دوران بلوغ و اوایل جوانی معمولاً پوست چرب است. علائم بارز چربی پوست ضخیم شدن و افزایش ترشح چربی كه بیشتر در مناطق پیشانی، چانه و اطراف بینی به صورت براقی پوست ظاهر می گردد، می باشد...

 


 

چربی پوست می تواند عاملی برای ایجاد آكنه  باشد. برای پاك كردن پوستهای چرب معمولاً از انواع پاك كننده های غیر چرب مناسب، از جمله پاك كننده های حاوی مواد شوینده، الكل یا سایر مواد قابض، مواد کنترل کننده میزان چربی پوست، مواد لایه بردار ملایم مانند آلفاهیدروكسی اسیدهای ضعیف و مرطوب کننده های غیر چرب مثل پنتنول استفاده می شود.

پوست خشك

 عموماً در سنین پس از 40 سالگی با كاهش ترشحات غدد چربی، پوست خشك می شود. پوستهای خشك به شدت مستعد ایجاد چین و چروك هستند. پوسته های ریز ناشی از خشكی نیز از عوارض ناخوشایند خشكی مفرط پوست است. برای حفظ پاكیزگی این نوع پوست، بهترین روش استفاده از لوسیونهای شیرپاك كن می باشد. ضمناً همواره باید از كرمهای مرطوب كننده مختلف جهت جلوگیری از خشكی بیش از حد،‌ استفاده نمود.

پوست مختلط

 پوست مختلط پوستی است كه در اطراف بینی، چانه و پیشانی چرب و در سایر مناطق صورت به ویژه گونه ها خشك است. مراقبت از این نوع پوست مشكلتر از سایر انواع است. بدین ترتیب كه در نواحی چرب، باید از مراقبت های ویژه پوست چرب و در مناطق خشك باید از روشهای محافظت پوستهای خشك بهره جست. 

پوست نرمال

 درصورتیكه میزان ترشح غدد چربی در حد متعادل و نرمال باشد، پوست نرمال خواهد بود. شست و شوی شبانگاهی و روزانه و همچنین استفاده از كرمهای مرطوب كنندة ویژه پوست نرمال، برای حفاظت از این نوع پوست مفید است. 

 

 

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک  اللهم العنهم جمیعا
یک شنبه 5 دی 1389  12:33 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها