0

تاخیر در پخش «هفت» تا محرم/ بخش هایی از برنامه زنده خواهد بود

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

تاخیر در پخش «هفت» تا محرم/ بخش هایی از برنامه زنده خواهد بود

برنامه «هفت» که قرار بود جمعه این هفته روی آنتن برود ممکن است پخش آن تا بعد از ایام عزاداری در ماه محرم به تعویق بیفتد.
تاخیر در پخش «هفت» تا محرم/ بخش هایی از برنامه زنده خواهد بود

 

در این چند سال «هفت» تنها برنامه جدی سینمای ایران در قاب تلویزیون بوده است که از شبکه سه سیما روی آنتن می رفت. این برنامه دو سال با اجرای فریدون جیرانی پخش شد و بعد به یک باره با خداحافظی او از «هفت» و گمانه زنی ها درباره پخش دوباره این برنامه، محمود گبرلو را بر صندلی سردبیری و اجرا دید.

 حضور گبرلو اگرچه مورد رضایت اهالی سینما و منتقدان نبود و به اجرای خنثی این برنامه اعتراض می شد، اما از جمله اقدامات گبرلو در «هفت» دعوت از سینماگرانی بود که شاید در این سال ها در قاب تلویزیون دیده نشده بودند.

به هر حال با همه نقاط ضعف و قوت «هفت» تنها برنامه تخصصی تلویزیون در زمینه سینما محسوب می شد و حالا تنها برنامه سینمایی کشور در قاب تلویزیون چند ماه است که متوقف شده و تکلیف آن همچنان مشخص نیست.

با متوقف شدن برنامه «هفت» در ابتدای تابستان غلامرضا میرحسینی مدیر شبکه سه سیما از تغییراتی اجتناب ناپذیر در برنامه سخن گفت؛ تغییراتی که هنوز مشخص نیست قرار است چه اهدافی را دنبال کند و رویکردهای آن به چه سمتی باشد.

در هفته ای که گذشت نام بهروز افخمی به عنوان سردبیر برنامه مطرح شد و اگرچه این نام امروز به عنوان سردبیر و مجری برنامه به قطعیت رسیده است اما «هفت» هنوز نمی تواند روی آنتن برود.

تیم جدید برنامه «هفت» که طرح اولیه آن توسط محمدحسین رضوی به شبکه سه ارایه شد و قرار بود با تهیه کنندگی وی تولید شود، آیتم ها و بخش های مختلف این برنامه را تهیه کرده بود و قرار بود برنامه فردا جمعه سوم مهرماه روی آنتن برود اما پخش برنامه دوباره به تعویق افتاد و احتمالا قرار است برنامه بعد از ایام سوگواری در محرم به پخش برسد.

اما آنچه مسلم خواهد بود این است که در دوره جدید اجرای «هفت» دیگر به صورت انحصاری در اختیار یک نفر نخواهد بود و قرار است بخش های مختلف برنامه با حضور مجریان مختلف و کارشناسان همان حوزه ها اجرا شود.

همچنین مدیران شبکه سه سیما درباره پخش زنده و تولیدی برنامه تصمیم جدی نگرفته اند با این حال ممکن است پخش برنامه ترکیبی از این دو باشد و قسمت هایی از برنامه به صورت تولیدی تهیه شود و بخش هایی که با حضور مهمانان انجام می شود زنده روی آنتن برود.

منبع:مهر

 

پنج شنبه 2 مهر 1394  5:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها