0

در واکنش به طرح ارتقای زرادخانه هسته‌ای آمریکا در آلمان مسکو: موشک‌های غیرقابل مهار «اسکندر» را در ک

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

در واکنش به طرح ارتقای زرادخانه هسته‌ای آمریکا در آلمان مسکو: موشک‌های غیرقابل مهار «اسکندر» را در ک

کرملین از احتمال بکارگیری نوعی موشک بالستیک غیر قابل مهار در صورت ارتقا سلاح‌های هسته‌ای آمریکا در آلمان خبر داد.

خبرگزاری فارس: مسکو: موشک‌های غیرقابل مهار «اسکندر» را در کالینگراد مستقر می‌کنیم

یک منبع نظامی روسیه امروز (چهارشنبه) در گفت‌‌وگو با خبرگزاری اظهار داشت، در صورتی‌که آمریکا نسبت به ارتقا جنگ افزارهای هسته‌ای خود در آلمان اقدام کند، روسیه نیز ممکن است موشک‌های بالستیک اسکندر را در کالینگراد مستقر کند.

اینترفکس به نقل از این منبع نظامی نوشت: «تصمیم نهایی بعد از تجزیه و تحلیل تهدیدهای بالقوه ناشی از اقدام آمریکا اتخاذ خواهد شد.»

سخنگوی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه نیز تاکید کرد مسکو تدابیر و اقدامات لازم را در برابر استقرار تسلیحات و ارتقا زرادخانه هسته‌ای آمریکا در آلمان اتخاذ می‌کند.

سامانه موشکی اسکند قادر است اهداف متحرک را مورد حمله قرار دهد زیرا مسیر موشک در حین پرواز قابل اصلاح است. این موشک انواع مختلفی سرجنگی از قبیل سرجنگی معمولی، خوشه‌ای، ماده منفجره مرکب سوخت-هوا، سنگرکوب و پالس الکترو مغناطیسی حمل می کند و حداقل برد آن 50 و حداکثر 400 کیلومتر می‌باشد.

این موشک که بطور خاص برای هدف قراردادن سیستم های دفاع هوایی طراحی شده با سرعت 6 ماخ پرواز کرده و در مرحله نهایی حرکت خود مانورهای زیادی انجام داده و اجسام فریب دهنده رادار پرتاب می کند. در برخی حالات می‌تواند به عنوان جانشین بمباران دقیق بکار رود. آماده سازی آن برای پرتاب تنها 16 دقیقه طول می کشد و موشک دوم به فاصله یک دقیقه از موشک اول قابل پرتاب است.

موشک Iskander-M دارای دقتی بین 5 تا 7 متراست و با هر 2سامانه هدایت اینرسی یا الکترو اپتیکی مجهز شده است. در حین پرواز این موشک می‌تواند از منابع مختلفی اطلاعات تکمیلی دریافت کرده و نسبت به اصلاح مسیر خود اقدام کند. در مرحله پایانی حرکت از حسگر الکترو اپتیکی برای قفل بر روی هدف استفاده می‌کند.

طبق اذعان مقامات نظامی روسیه هیچ دفاع قابل توجهی در میان تسلیحات غربی برابر موشک اسکندر وجود ندارد و شکار این موشک تقریبا غیرممکن است.

 

چهارشنبه 1 مهر 1394  7:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها