0

اُسکاری ها به همدان می روند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

اُسکاری ها به همدان می روند

دبیر بیست ونهمین جشنواره بین المللی فیلم نوجوان همدان گفت: اکران ویژه فیلم محمد رسول الله (ص) را در جشنواره نوجوان همدان خواهیم داشت که احتمالاً اسکات اندرسون، تدوینگر و آی آر رحمان، آهنگساز این فیلم نیز حضور خواهند داشت.

 

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار سینمایی ایرنا، علیرضا شجاع نوری که در نشست رسانه ای بیست ونهمین جشنواره بین المللی فیلم نوجوان در بنیاد سینمایی فارابی سخن می گفت، اظهارداشت: طبق تصمیم نهایی که گرفته شد همدان به عنوان دبیرخانه دائمی المپیاد فیلمسازی نوجوان انتخاب شده است و فعالیت های این بخش را پیگیری خواهد کرد.
وی درباره آثار رسیده به بخش المپیاد توضیح داد: 400 فیلم ساخته شده به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که بنا بر تصمیم قبلی از هر استان 3 فیلم به بخش نهایی راه پیدا کرده است که البته برخی استان ها کمتر از سه فیلم داشته اند بنابراین آثار نهایی حدود 85 فیلم کوتاه است.
دبیر بیست ونهمین جشنواره بین المللی فیلم نوجوان همدان درباره بخش سینمای ایران جشنواره نیز با اشاره به اینکه پیش تر اعلام کرده بودیم اگر در این بخش آثار خوبی تولید نشود آن را حذف خواهیم کرد، ادامه داد: خوشبختانه 12 اثر قابل دفاع و خوب درزمینه نوجوانان ساخته شده است.
شجاع نوری گفت: از بین این 12 اثر 10 اثر برای نوجوانان ساخته شده و 2 فیلم نیز درباره نوجوانان است که دیدن آن توسط والدین تاثیر بیشتر خواهد داشت.
وی با بیان اینکه بازه زمانی 2 سال اخیر را ملاک حضور فیلم ها قرار داده ایم، اضافه کرد: فیلم ها برای بین سنین 12 تا 19 سال که به مسائل نوجوانان و درباره نوجوانان است پرداخته شده و آثار قابل دفاعی هستند.
بازیگر فیلم محمد رسول الله (ص) در پاسخ به سوال خبرنگار درباره شایعه ترکیب دوباره جشنواره کودک و نوجوان و برگزاری آن در اردیبهشت سال آینده در اصفهان، توضیح داد: کاش تمایلی که الان مسئولان اصفهان برای برگزاری جشنواره دارند را آن زمان نیز نشان می دادند اما الان دیگر تصمیم گرفته شده است و جشنواره را در همدان برگزار خواهیم کرد. صحبتی هم از ترکیب دوباره جشنواره کودک و نوجوان نشده است و اینها بیشتر حاشیه است.
دبیر بیست ونهمین جشنواره بین المللی فیلم نوجوان همدان درباره اکران فیلم های برگزیده در طول سال نیز، گفت: انجام فعالیت همراه با جذابیت اولویت اصلی ما در کار برای این قشر سنی است بنابراین به دنبال این هستیم برای فیلم ها فرصتی ایجاد شود تا امکان نمایش در سینما را پیدا کنند.
شجاع نوری در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره برگزاری بزرگداشت هنرمندان در مراسم افتتاحیه یا اختتامیه نیز خاطرنشان کرد: بر خلاف جشنواره های گذشته امسال هیچ مراسم بزرگداشتی برگزار نخواهد شد.
نحوه نمایش فیلم ها نیز از دیگر سوالات خبرنگاران بود که شجاع نوری در پاسخ به آن گفت: قبل از نمایش فیلم هنرمندان به معرفی اثر خواهد پرداخت و پس از نمایش نیز با حضور عوامل فیلم نشست نقد و بررسی آن به مدت نیم ساعت در همان سالن نمایش برگزار خواهد شد.

**همدان قطب فعالیت های فرهنگی و هنری نوجوانان می شود
در ادامه این نشست محمد ابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استاندار همدان و رئیس ستاد جشنواره نوجوان همدان نیز، با تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس و گرامی داشت شهدای جنگ تحمیلی، بیان کرد: استان همدان به عنوان مهد تاریخ و تمدن است و در دفاع مقدس، 8 هزار شهید، 17 هزار جانباز و هزار آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که از این آمار، 134 شهید را نوجوانان تشکیل می دهند.
وی با اشاره به میزبانی این استان از 30 هزار مهاجر جنگی، ادامه داد: به همین دلیل همدان که به دارالمومنین معروف بود، مقام معظم رهبری در سفر به این استان، همدان را دارالمجاهدین نامیدند.
الهی تبار در ادامه به تاریخچه همدان اشاره و اظهار کرد: همدان با 3 هزار سال قدمت، به عنوان نخستین شهر روی زمین شناخته می شود که هزار و 800 اثر تاریخی از ادوار مختلف تاریخی، در خود جای داده است.
رئیس ستاد جشنواره نوجوان در همدان، با بیان اینکه خوشحالیم در بیست و نهمین جشنواره فیلم نوجوانان ایران، میزبان هستیم، خاطرنشان کرد: وظیفه خود می دانم از علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که با تدبیر و درایت، مطالبه مردم استان همدان را برای برگزاری جشنواره در این استان، پاسخ مثبت داد، تشکر کنم.
وی ضمن تقدیر از رئیس سازمان سینمایی و شورای راهبردی سینمای کودک و نوجوان، عنوان کرد:ما بر اساس سیاستگذاری که در حوزه فرهنگ و هنر استان داریم، می خواهیم همدان را به قطب فعالیت های فرهنگی و هنری کودک و نوجوان کشور، تبدیل کنیم.
الهی تبار به برگزاری چند جشنواره در همین زمینه اشاره کرد و توضیح داد: برگزاری تئاتر کودک و نوجوان، نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان،جشنواره سراسری هنرهای تجسمی آیات کودک و نوجوان و کنگره شعر کودک و نوجوان، از جمله برنامه هایی است که در هنین راستا، در همدان برگزار خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استاندار همدان، در پایان اظهار کرد: امیدواریم با این برنامه ها، بتوانیم در راستای هدفی که داریم شور و نشاط را در جوانان،نوجوانان و کودکان رشد داده و امید را در دل آنها جاری کنیم.
سالن های نمایش دهنده فیلم ها از دیگر موضوعاتی بود که الهی تبار در توضیح آن گفت: 5 سالن در شهر همدان و 8 سالن در 8 شهرستان استان همدان بین 3 تا 6 سانس در طول روز میزبان فیلم های جشنواره خواهند بود.
در ادامه مراسم نیز پوسترهای بخش اصلی با طراحی امیر شهاب رضویان، پوستر المپیاد فیلمسازی با طراحی مهدی پاکدل و پوستر بخش بین الملل با طراحی آیدین قشلاقی رونمایی شد.
در این نشست امیرشهاب رضویان، ناصر باکیده، عزت الله علیزاده، جلیل اکبری صحت، مهدی پیمان دار و مسعود احمدیان نیز حاضر بودند.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 1 مهر 1394  9:04 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها