0

پت و مت

 
papeli
papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12867
محل سکونت : قم

پت و مت

پت و مت

ساده لوحیهای پت و مت چیزی فراتر از سرگرمی و طنز بود آنها داشتند چیز مهمی را به ما یادآوری میكردند اینکه نادان ها شجاع هستند یا شجاعها نادان؟

در سایت گوگل، عبارت«پت و مت» را جستوجو کنید تا با بیشتر از 80 وبلاگ فارسی زبان که اسم خودشان را پت و مت، خاطرات پت و مت، ماجراهای پت و مت، پت بی مت، یا چیزهایی شبیه این گذاشته اند مواجه بشوید. و همین، برای سنجیدن میزان محبوبیت یک کارتون کافی است.

ساده لوحی دوست داشتنی پت و مت، از همان چهرة عروسكی شان پیداست. آن كله هاى تخم مرغى، صورتهای تاس و کچل، دماغهاى گنده و شكمهاى چاق با سن و سالی که معلوم نیست. آنها براى هر كار كوچك و بزرگی، باید فكر كنند.

دیگر لازم نیست به فروش بالای عروسکهای این کارتون در میان کودکان و جوانان و حتی بزرگ سالان اشاره کنیم، یا آهنگ این کارتون که شنیدنش وقت به صدا درآمدن موبایل ها چیز عجیبی نیست، و یا عبارتهای طعنه آمیز با ترکیب کلمات پت و مت و همینه، در وقت خرابکاری و دسته گل به آب دادن. اما چرا کارتون «پت و مت» با داشتن فقط دو کاراکتر و داستانهایی مشابه هم، هنوز هم دیدنی و دوست داشتنی و خاطره برانگیز است؟

پت و مت

ساده لوحی دوست داشتنی پت و مت، از همان چهرة عروسكی شان پیداست. آن كله هاى تخم مرغى، صورتهای تاس و کچل، دماغهاى گنده و شكمهاى چاق با سن و سالی که معلوم نیست. آنها براى هر كار كوچك و بزرگی، باید فكر كنند. براى این كار هم لازم است كه اول سرهاى بى مویشان را با انگشتهاى پهنشان، خوب بخارانند. انگار كه همه چیز را براى اولین بار است كه تجربه مى كنند و تاكنون هیچ وقت با چنین مسأله اى مواجه نشده اند.

راستی تا حالا دقت کرده اید این پت ومت چقدر همدیگر را دوست دارند و در فضای این کارتون چه رفاقت کمیابی را میتوان سراغ گرفت؟

آنها همیشه به دنبال راه حل بهتری مى گردند و گاهى هم آن را پیدا مى كنند. اما تا بیایند كارشان را انجام دهند، دمار از روزگار خودشان و بیننده درمی آید. دمار خودشان با آن غافلگیری پس از تمام شدن همه چیز درمی آید که با اتفاقى ناگهانی و غیرمنتظره می فهمند کارشان حسابی بیخ پیدا کرده و دمار بیننده با روده بر شدن از خنده. معمولا اولین چیزی که در مورد این دو شخصیت می گویند، حماقت، دست و پا چلفتی بودن،...

ساده لوحیهای پت و مت چیزی فراتر از سرگرمی و طنز بود آنها داشتند چیز مهمی را به ما یادآوری میكردند اینکه نادان ها شجاع هستند یا شجاعها نادان؟

راجع به پت و مت و دلایل محبوبیت این دو عروسک کچل، حرفهای دیگری هم میشود زد. می شود به ساخت خوب و ریزه کاری های فنی موجود در کارتون اشاره کرد. می شود از طنزپردازی عالی و پیدا کردن نمونه های دو نوع طنز  موقعیت و توصیف در این کارتون بی کلام حرف زد.

هر کسی می تواند در هر کجای جهان با آنها رابطه برقرار کند. می شود... راستی تا حالا دقت کرده اید این پت ومت چقدر همدیگر را دوست دارند و در فضای این کارتون چه رفاقت کمیابی را میتوان سراغ گرفت؟

kb9j_img_3241.jpg

شهر من یک گل به نام حضرت معصومه دارد.

شنبه 4 دی 1389  11:41 PM
تشکرات از این پست
holidays
holidays
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 151
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:پت و مت

واقعاً کارتونه فوق العاده ایه.شاید خیلی هم نادان نباشند!!!

دوشنبه 6 دی 1389  10:45 AM
تشکرات از این پست
papeli
دسترسی سریع به انجمن ها