0

دومین جشنواره «خاک سرخ» همزمان با هفته دفاع مقدس آغاز می‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دومین جشنواره «خاک سرخ» همزمان با هفته دفاع مقدس آغاز می‌شود

دومین جشنواره «خاک سرخ» همزمان با هفته دفاع مقدس آغاز می‌شود


معاون فرهنگی اجتماعی جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار از آغاز دومین جشنواره خاک سرخ به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد.
دومین جشنواره «خاک سرخ» همزمان با هفته دفاع مقدس آغاز می‌شود

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، معاون فرهنگی اجتماعی جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار از آغاز دومین جشنواره خاک سرخ به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: این جشنواره همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس به جمع‌آوری آثار در حوزه‌های مختلف می‌پردازد.

وی با اعلام این خبر افزود: دومین جشنواره خاک سرخ در بخش‌های ادبیات همچون شعر و نثر ادبی، سایت و وبلاگ نویسی، خاطره نویسی، دل نوشته، مقاله، داستان نویسی، نمایشنامه نویسی، در هنرهای تجسمی همچون نقاشی، خطاطی، خوشنویسی، پوستر، عکاسی، المان شهری در هنرهای نمایشی همچون فیلم، صدا پیشگی، گویندگی و در موسیقی همچون تک نوازی، گروه نوازی، تک خوانی، گروه خوانی آثار مختلف را جمع آوری می‌کند.

معاون فرهنگی اجتماعی جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار با اشاره به توضیح محوریت‌های این جشنواره پرداخت و گفت: محورهای جشنواره خاک سرخ مواردی همچون نقش بصیرتی امام خمینی(ره) و فرهنگ ولایت مداری در تحقق فرهنگ دفاع مقدس، نقش همدلی و هم زبانی میان دولت و ملت در تحقق فرهنگ دفاع مقدس، روایت تشییع پیکر پاک شهدای هشت سال دفاع مقدس (175 شهید غواص و خط شکن و ...)، نقش فرهنگ ایثار و مقاومت در پیشرفت و ارتقاء کشور در ارتباط گوناگون، نقش نیروهای مخلص و ولایت‌مدار در سالهای دفاع مقدس و پس از آن، تأثیر وصایای شهدا در درک و حفظ ارزش‌های دفاع مقدس، نقش خانواده‌ی شهدا در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نقش رسانه‌ها، خبرنگاران و هنرمندان در بیان فرهنگ دفاع مقدس است.

ذوالفقاریان در پایان سخنانش اظهار داشت: شرکت کنندگان جهت  ثبت‌نام و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت  hamso.ir مراجعه و یا با شماره تلفن 22399867 تماس بگیرند. متقاضیان می‌توانند آثار خود را تا 15 آبان ماه 1394 ارسال کنند.

انتهای پیام/

 

سه شنبه 31 شهریور 1394  3:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها