0

معارضان سوری آموزش دیده آمریکا باز هم اندکی پس از ورود به خاک سوریه، دستگیر شدند

 
kz1350
kz1350
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 6140
محل سکونت : مازندران

معارضان سوری آموزش دیده آمریکا باز هم اندکی پس از ورود به خاک سوریه، دستگیر شدند

گروه‌های تروریستی در سوریه، نیروهای معارض ضد دولت بشار اسد که توسط آمریکایی‌ها آموزش داده شده بودند را بار دیگر دستگیر کردند.

خبرگزاری فارس: معارضان سوری آموزش دیده آمریکا باز هم اندکی پس از ورود به خاک سوریه، دستگیر شدند

گزارش‌ها از سوریه حاکی است گروهی از معارضان مسلح ضد دولت «بشار اسد»، رئیس‌جمهوری سوریه، که تحت آموزش نیروهای آمریکایی قرار گرفته بودند اندکی پس از ورود به خاک این کشور جنگ‌زده خاورمیانه بار دیگر دستگیر شدند.  

روز یکشنبه، رسانه‌های بین‌المللی گزارش داده بودند 75 نفر از معارضان آموزش دیده توسط آمریکا، در راستای آنچه تلاش دولت این کشور برای ایجاد و تقویت گروه‌های معارضان سوری «میانه‌رو» خوانده شده از ترکیه وارد خاک سوریه شدند. 

گروه موسوم به «ناظران حقوق بشر سوریه»، نزدیک به معارضان، نیز این خبر را تأیید کرده و افزوده بود این نیروها بین جمعه و شنبه وارد حلب شده‌اند.

به رغم این، روزنامه تایمز لندن، روز دوشنبه گزارش داده نیروهای گروه تروریستی «جبهه الشامیه» که ائتلافی از تروریست‌های تحت حمایت عربستان سعودی، قطر و ترکیه هستند، معارضان آموزش دیده دولت آمریکا را به اسارت گرفته‌اند. 

گروه ناظران حقوق بشر سوریه روز یکشنبه گفته بود 12 کاروان به شدت مسلح معارضان سوریه با پوشش هوایی آمریکا، از گذرگاه مرزی «باب‌السلامه» وارد خاک سوریه شده‌اند. بسیاری از آنها، مطابق گزارش‌ها به «گردان 30» که تحت حمایت آمریکا است پیوسته بودند.

«جبهه الشامیه»، به نوشته روزنامه تایمز لندن، مدتی بعد در بیانیه‌ای دستگیری این معارضان را تأیید کرده اما مدعی شده این دستگیری موقت بوده و آنها بعداً آزاد شده‌اند.

«محمد احمد»، یکی از فرماندهان این گروه تروریستی گفت: «آنها بازجویی شده و سپس آزاد شدند. جبهه‌الشامیه، مشکلی با مبارزه در کنار هر گروهی که قصد مبارزه با داعش دارد، ندارد. اما گردان 30 در حال مبارزه با داعش نیست. جنگ آنها فقط در رسانه‌ها است.»

 

دوشنبه 30 شهریور 1394  10:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها