0

نوش آبادي : اکران«رستاخيز» در ساير کشور ها منعي ندارد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

نوش آبادي : اکران«رستاخيز» در ساير کشور ها منعي ندارد

 

سخنگوي وزارت ارشاد درجديدترين نشست خود از چگونگي ورود به برنامه ششم توسعه فرهنگي، نمايش فيلم محمد رسول ا...(ص)، نمايش فيلم رستاخيز در خارج از کشور ، نماينده ايران در اسکار ،کارت زرد سوم وزير ارشاد و مسائل مرتبط با وزارت ارشاد بااهالي رسانه سخن گفت.

به گزارش خراسان ، نوش آبادي در اين نشست ،ضمن تشريح چگونگي ورود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به موضوع برنامه ششم توسعه فرهنگي و اجتماعي و نحوه عمل آن به سياست هاي کلي اين برنامه که از سوي مقام معظم رهبري به سران سه قوه ابلاغ شده است،گفت: معتقديم که اقتدار علمي و فرهنگي در کنار اقتصاد مقاومتي موجب يأس و نااميدي دشمنان و بيگانگان خواهد شد. وزارت ارشاد هم اجازه نفوذ و رخنه فرهنگي دشمن در عرصه هاي داخلي که مرتبط با حوزه فرهنگ و هنر باشد  را نخواهد داد و در اين زمينه کاملا   به رهنمودهاي رهبر انقلاب عمل مي کند. ما اطمينان مي دهيم که با نظارت کامل بر توليد محصولات فرهنگي از طريق شبکه هاي رسمي و مجازي با هر گونه تخلفي که در اين حوزه صورت مي گيرد، برخورد قانوني داشته باشيم و اجازه نمي دهيم که فضاي فرهنگي به مخاطره بيفتد و در اين زمينه به رهنمود ها و بيانات رهبري توجه داريم.

وي در خصوص نمايش فيلم محمد رسول ا...(ص) و اکران آن در خارج از کشور گفت: به نظر مي آيد اين فيلم رکورد جذب مخاطب را بشکند. بسياري از کشورها داوطلب اکران اين فيلم هستند. فيلم در حال دوبله به عربي و انگليسي است. اميدواريم در آينده در کشورهاي اسلامي و غير اسلامي اکران شود و با نمايش اين فيلم مي توان چهره رحماني يک پيامبر آسماني را به جهانيان معرفي کرد و اين فيلم مي تواند نقش مهمي درمقابل اسلام هراسي ايفا کند.

وي در خصوص معرفي نماينده ايران به اسکار گفت: کميته ويژه اي در سازمان سينمايي و بنياد فارابي تشکيل شده است واعضاي اين کميته در حال بررسي فيلم ها هستند تا در زمان مناسب نماينده ايران معرفي شود. فيلم هايي که توسط اين کميته معرفي شوند،  نماينده ايران خواهند بود، ما درباره ساير فيلم هايي که توسط فيلم سازان مقيم يا غير مقيم،  داراي پروانه يا بدون پروانه در اسکار شرکت کنند،  مسئوليتي نداريم و نماينده ايران محسوب نمي شوند.

وي در مورد اکران رستاخيز گفت: موانع اکران هنوز برطرف نشده، اما اميدواريم بعد از اصلاح ، اين فيلم اکران شود و در کشورهايي مثل عراق که خواهان اکران هستند نمايش داده شود.البته مانعي براي اکران اين فيلم در کشورهاي ديگروجود ندارد و اگر کشوري بخواهد اين فيلم را به نمايش بگذارد ،مانعي وجود ندارد و فيلمساز مي تواند در هر نقطه از جهان فيلمش را اکران کند.

نوش آبادي در مورد کارت سوم وزير ارشاد براي فيلم "قصه ها " گفت: صحبت هاي وزير در جمع سينماگران تحريف شده است. وزير گفته بود ما 2 کارت زرد گرفتيم تا زمينه هاي فرهنگي خود را تقويت کنيم و علاقه منديم از خود هزينه کنيم تا فرهنگ و هنر کشور کمتر آسيب ببيند.در حال حاضر در مجلس صحبتي براي طرح سوال از وزير وجود ندارد، حرف وزير اين بود که ما حتي حاضريم براي اينکه وظايف خود را انجام دهيم کارت سوم را هم دريافت کنيم.

وي در خصوص دوشغله بودن معاون هنري ارشاد گفت:خود ايشان بايد پاسخگو باشند بعيد مي دانم مصداق دو شغله بودن باشد!البته با شخص وزير صحبت کرده ام، ايشان نيز در اين مورد حساسيت هايي دارد، با معاونت هنري صحبت شده و وزير تصميم لازم را مي گيرد! نوش آبادي در مورد شيوه نامه موسيقي گفت:پيش نويس اين شيوه نامه تدوين و به ارشاد و فرماندهي نيروي انتظامي ارائه شده است ودر حال حاضر به بخش کارشناسي براي بررسي ارجاع شده تا شبهات آن برطرف شود. بنابراين اين کار مسکوت نيست و در حال پيگيري است. به هر حال اين شيوه نامه اهميت ويژه اي دارد و بايد با دقت نظر انجام و نقش شفاف هر نهاد براي ايجاد امنيت و بسترسازي بايد در نظر گرفته شود. وي همچنين در مورد لغو کنسرت شهرام ناظري در تبريز گفت:مجوزي داده نشده بود که لغو شود بااين حا ل مجوز کنسرت در موقع مناسب صادر خواهد شد.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 30 شهریور 1394  10:07 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها