0

مخالفت با ورود سوخو ؛ چراغ سبز به بوئينگ و ايرباس

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

مخالفت با ورود سوخو ؛ چراغ سبز به بوئينگ و ايرباس

 
 

وزير راه و شهرسازي از تعريف  121 پروژه به ارزش 25 ميليارد يورو براي سرمايه گذاران خارجي خبر داد. وي افزود: بسته‌اي به شرکت‌هاي بزرگ هواپيمايي ارائه کرده‌ايم تا هواپيماي نو به کشور وارد کرده و در قالب اجاره و اجاره به شرط تمليک به ايرلاين‌هاي داخلي ارائه دهند.به گزارش فارس، آخوندي، وزير راه و شهرسازي ديروز در نشستي خبري اظهار داشت: در راستاي تعاملات بين‌المللي و استفاده از ظرفيت سرمايه‌گذاري سرمايه‌گذاران خارجي، هدف‌گذاري کرده‌ايم 121 پروژه به ارزش 25 ميليارد يورو براي سرمايه‌گذاري خارجي معرفي شود. وي با بيان اينکه روش‌هاي سرمايه‌گذاري در قالب BOT (ساخت- بهره برداري- واگذاري)، BLT (ساخت- اجاره- واگذاري)، اجاره و اجاره به شرط تمليک خواهد بود، گفت: اين پروژه‌ها در حوزه‌هاي ريلي، جاده‌اي، هوايي، دريايي، توسعه شهري، صرفه‌جويي در مصرف انرژي، صنايع بندري و صنايع فرودگاهي است.

 

مذاکره با شرکت‌هاي بوئينگ و ايرباس براي نوسازي ناوگان هوايي

آخوندي در پاسخ به سوالي در خصوص رايزني هاي معاون علمي و فناوري رييس جمهور در نمايشگاه هوايي روسيه براي ورود هواپيماي سوخو به کشور توضيح داد: چنين هواپيمايي از سازمان هواپيمايي کشوري مجوز نگرفته است و اصلا ورود چنين هواپيمايي تاييد نشده است.وي در رابطه با نوسازي ناوگان هوايي کشور افزود: براي نوسازي اين ناوگان برنامه‌ريزي داشته‌ايم ضمن آنکه برنامه‌هاي خود را براي نوسازي در اختيار کمپاني‌هايي نظير بوئينگ و ايرباس قرار داده‌ايم.وي خاطر نشان کرد: براي نوسازي ناوگان هوايي به هواپيماهاي برد کوتاه نيز نياز داريم که در اين باره مذاکراتي با ديگر کمپاني‌ها صورت گرفته است.

 

نوسازي ناوگان هوايي کشور از طريق اجاره به شرط تمليک

وزير راه و شهرسازي در خصوص چگونگي نوسازي ناوگان هوايي اظهار داشت: براي خريد هواپيما و تامين مالي، بسته‌هايي به شرکت‌هاي بزرگ هواپيمايي خارجي ارائه داده‌ايم و با آنها مواردي را مطرح کرده‌ايم. در اين راستا و در قالب تأسيس يک ايرلاين هواپيماهاي خارجي به صورت اجاره و اجاره به شرط تمليک وارد ايران مي‌شود و از طريق آن ايرلاين هواپيماهاي نو در اختيار شرکت‌هاي هواپيمايي در داخل قرار مي‌گيرد تا ايرلاين‌ها لزوماً درگير خريد هواپيما نشوند. اين مقام مسئول هم چنين از در نظر گرفتن محدوديتي حداقلي از نظر سرمايه‌گذاري براي ايرلاين‌ها در راستاي ارائه خدمات مطلوبتر خبر داد.  

 

سه پروژه سرمايه گذاري خارجي براي نوسازي ايران اير

آخوندي با بيان اينکه سه پروژه سرمايه‌گذاري خارجي براي نوسازي و بهسازي ايران‌اير را مد نظر داريم، اظهار داشت: در نوسازي ناوگان ايران اير مذاکرات مفصلي انجام شده تا اين شرکت هواپيمايي به عنوان مادر صنعت حمل و نقل هوايي رشد کند.  همچنين سيستم‌هاي تعمير و نگهداري هما و کترينگ اين ايرلاين جزو پروژه‌هاي سرمايه‌گذاري است.

 

پروژه آزادراه تهران - شمال کج متولد شد

آزاد راه تهران - شمال موضوع ديگر سخنان آخوندي بود. وي در اين راستا با انتقاد از اصل و نحوه کليد خوردن اين پروژه گفت: پروژه آزادراه تهران -شمال پروژه اي بود که کج متولد شد چنين پروژه هايي چندين دولت را درگير خود مي کند. آخوندي تاکيد کرد: ما اصلا چنين پروژه هاي بي معني را براي سرمايه گذاري جهاني معرفي نمي کنيم.

 

سهم تسهيلات از قيمت مسکن بايد افزايش يابد

وزير راه و شهرسازي درباره پرداخت تسهيلات مسکن نيز با بيان اينکه لازم است سهم تسهيلات از قيمت مسکن افزايش يابد، به محدوديت هاي بانکي در اين زمينه اشاره کرد و افزود: بانک هاي ايران امکانات محدودي براي تسهيلات دهي در حوزه مسکن دارند و از سوي ديگر قدرت بازپرداخت اقساط تسهيلات با رونق عمومي در ارتباط است که بايد اين موارد را هم در نظر گرفت.

 

چيزي به نام بورس مسکن نداريم

در ادامه اين نشست، عبده تبريزي مشاور وزير راه در رابطه با بورس مسکن، با بيان اين که چيزي به نام بورس مسکن در ايران و جهان وجود ندارد، اظهار داشت: بورس مسکن به طور اشتباه بيان شده است؛ چرا که مسکن کالاي استانداردي نيست که بتوان براي آن بورس تشکيل داد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 30 شهریور 1394  8:19 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها