0

آژانس زمانی که بیماران ایران به «رادیو دارو» نیاز داشتند به وظایفش عمل نکرد

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

آژانس زمانی که بیماران ایران به «رادیو دارو» نیاز داشتند به وظایفش عمل نکرد

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام مجلس با انتقاد از عملکرد آژانس بین الملی انرژی اتمی گفت: به عنوان متخصص پزشکی هستهمی‌دانم در حالی که بیماران ایران نیاز به رادیو دارو داشتند، کشور بلژیک رادیو دارو را قطع کرد و زمانی که سوخت 20 درصد راکتور تهران رو به پایان بود آژانس به ما کمکی نکرد و مجبور شدیم خودمان آن را تامین کنیم.

خبرگزاری فارس: آژانس زمانی که بیماران ایران به «رادیو دارو» نیاز داشتند به وظایفش عمل نکرد

علیرضا زاکانی رئیس کمیسیون ویژه برجام مجلس شورای اسلامی  در نشست امروز کمیسیون ویژه برجام با حضور یوکیو آمانو مدیر کل آژانس بین المللی هسته‌ای با بیان خوشامدگویی گفت: تشکر می‌کنم از قبول دعوت کمیسیون، همچنین از وزارت امور خارجه کشور به این جهت که زمینه نشست را فراهم کرد سپاسگزاری می‌کنم. امروز آغاز دهه دفاع مقدس است و لازم است یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و به ویژه شهدای هسته ای را گرامی بداریم.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی در ابتدا به اهمیت قوه مقننه در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: ابتدا باید اهمیت مجلس شورای اسلامی بر ایران را متذکر شوم و همچنین اهمیت کمیسیون برجام را یادآوری کنم.

وی ادامه داد: انتخاب مستقیم نمایندگان توسط مردم ایران و جایگاه بالای حقوقی مجلس این امکان را فراهم کرده است که نمایندگان مجلس به عنوان سخنگوی مستقیم مردم رشید ایران در سیاست گذاری سایر دستگاه‌ها اثرگذار باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص اهمیت کمیسیون ویژه بررسی برجام توضیح داد: کمیسیون برجام منتخب نمایندگان مجلس است، اهمیت آن به این خاطر است که هم اعضا به انتخاب وکلای مردم صورت گرفته است و هم در بین اعضای کمیسیون شاهد حضور افراد با ویژگی‌های خاص هستیم به طور مثال در خدمت نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و یکی از اعضای هیات رئیسه هستیم.

زاکانی افزود: همچنین 3 نفر از روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس عضویت کمیسیون ویژه را دارند، در بین اعضای این کمیسیون جمعی از دانشمندان، دانشگاهیان و حوزوی را شاهد هستیم.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در ادامه گفت: مهم‌ترین پایه همکاری و ارتباط متقابل اعتماد دو جانبه است. من قصد دارم در این باره صحبت کنم و سایر همکارانم نکات دیگری را با جنابعالی بیان می‌کنند.

وی ادامه داد: بیانات ما بخشی از دریای دل نگرانی ملت رشید ایران است. ملت ایران و نمایندگان آنان بر این باورند که آژانس بین المللی به وظایف ذاتی خود تاکنون عمل نکرده است.

زاکانی همچنین تاکید کرد: اما ایران از حداقل خدمات آژانس محروم بود، مصداق فاجعه آمیز این موضوع زمانی رخ داد که بیماران ایران نیاز به رادیو دارو داشتند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با یادآوری فاجعه سال 1386 در کشور گفت: در حالی که بیماران ایران نیاز به رادیو دارو داشتند، کشور بلژیک رادیو دارو را قطع کرد، من به عنوان متخصص پزشک هسته ای می‌دانم که مدت های مدیدی 130 مرکز هسته ای کشور تعطیل شده بود.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام همچنین اظهار کرد: زمانی سوخت 20 درصد راکتور تهران رو به پایان بود و وضعیت نامطلوبی داشت اما آژانس در آن زمان به ما کمکی نکرد و مجبور شدیم خودمان سوخت را تامین کنیم البته مسائل متعددی وجود دارد اما به دلیل ضیق وقت از آن‌ها عبور می‌کنیم.

 

یک شنبه 29 شهریور 1394  5:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها