0

عاملان اسیدپاشی تهران، در آستانه آزادی

 
rezazare4
rezazare4
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : شهریور 1391 
تعداد پست ها : 2403
محل سکونت : یزد

عاملان اسیدپاشی تهران، در آستانه آزادی

 

 
متهمان پرونده جنجالی اسیدپاشی پایتخت با قرار وثیقه ٥٠٠‌میلیون تومانی در آستانه آزادی قرار گرفتند.
 

روزنامه شهروند: متهمان پرونده جنجالی اسیدپاشی پایتخت با قرار وثیقه ٥٠٠‌میلیون تومانی در آستانه آزادی قرار گرفتند.

ساعت ٢٠ شامگاه ٨ آذرماه‌ سال گذشته وقتی دکتر «سیامند انوری» خودرواش را در نبش خیابان یازدهم دِه ونک پارک کرد از سوی دو مرد موتورسوار هدف اسیدپاشی قرار گرفت. دقایقی بعد آمبولانس اورژانس دکتر انوری را به بیمارستان منتقل کردند و با اعلام این خبر به پلیس، ماجرای این اسیدپاشی با دستور بازپرس حسین‌پور قاضی کشیک دادسرای جنایی پایتخت برای رازگشایی در اختیار اکیپی از اداره ١٦ پلیس آگاهی قرار گرفت.

مأموران بررسی‌های ویژه را در دستور کار خود قرار دادند. پس از ساعت‌ها عملیات تحقیقی، پلیس به سرنخی از یک جراح عمومی رسید که عضو هیأت علمی دانشگاه نیز بود و تحقیقات نشان می‌داد از مدت‌ها پیش با مدیر بیمارستان ضیائیان اختلاف داشته است. کارآگاهان خانه جراح کینه‌جو را در پونک شناسایی کردند و این مظنون اسیدپاشی در عملیاتی غافلگیرانه بازداشت شد.

این مظنون پرونده در همان دقایق نخست به اسیدپاشی روی صورت دکتر انوری اعتراف کرد و گفت این اقدام را با همدستی برادرزاده‌اش انجام داده است. همین موضوع کافی بود تا برادرزاده او نیز که تنها ٢١‌سال داشت توسط ماموران دستگیر شود.

پس از آن بود که متهم اصلی پرونده هدف از اسیدپاشی را انتقامجویی از مدیر بیمارستان ضیائیان اعلام کرد و برای این رفتار مجرمانه برادرزاده تحصیلکرده‌اش را نیز با خود همراه کرده بود.

با اعترافات صریح این پزشک متهم و همدستش، بازپرس حسین‌‌پور دستور بازداشت موقت این ٢ عامل اسیدپاشی را صادر کرد و تحقیقات بیشتر در این پرونده ادامه داشت.

با این حال روال طول درمان دکتر انوری تا زمان روشن شدن میزان صدمات آسیب و سوختگی ناشی از اسید همچنان درحال انجام بود که شعبه ١١٤٢ دادگاه کیفری٢ استان تهران با اعتراض به قرار بازداشت موقت متهمان این پرونده موافقت کرد.

بازداشت‌ موقت در اصطلاح حقوق کیفری به معنای زندانی کردن متهم در جریان تحقیقات مقدماتی است که گاهی تا پایان رسیدگی پرونده و صدور حکم و شروع به اجرای آن ادامه می‌یابد.

به این ترتیب ٢عامل اسیدپاشی به صورت دکتر ضیائیان با قید وثیقه ٥٠٠‌میلیون تومانی تا زمان تشکیل دادگاه در آستانه آزادی قرار گرفتند.

یک شنبه 29 شهریور 1394  7:37 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها