0

فوت شدن 12 زائر ایرانی به دلیل کهولت سن

 
ehsan007060
ehsan007060
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 10952
محل سکونت : خراسان رضوی

فوت شدن 12 زائر ایرانی به دلیل کهولت سن

 

فوت شدن 12 زائر ایرانی به دلیل کهولت سن

معاون امور حج سازمان حج و زیارت از فوت شدن ۱۲ زائر ایرانی به دلیل کهولت سن خبر داد و گفت: از سال آینده محدودیت سهمیه اعزام به حج از سوی دولت سعودی برداشته می‌شود.


حمید محمدی در گفت‌وگو با فارس،‌ در تشریح آخرین وضعیت حجاج بیت‌الله‌الحرام گفت: با احتساب آخرین زائرانی که روز پنج شنبه وارد کشور عربستان و شهر مکه شدند هم‌اکنون تمام 64 هزار زائر ایرانی در مکه حاضرند و خود را برای انجام مناسک حج مهیا می‌کنند.

معاون امور حج سازمان حج و زیارت افزود: در روز سه‌شنبه بعد از ظهر زائرانی خانه خدا به سوی عرفات حرکت می‌کنند و مناسک حج را به جا می‌آورند.

وی به بالا بودن میانگین سنی حجاج ایرانی اشاره کرد و اظهار داشت: هم اکنون 12 زائر ایرانی به جز 11 زائر جان‌باخته حادثه مسجدالحرام به دلیل کهولت سن از دنیا رفته‌اند ولی حال بقیه زائران بیت الله الحرام مساعد ایت و برنامه‌ها طبق روال در حال انجام است.

محمدی در خصوص برداشته شدن محدودیت اعزام زائر در سال آینده از سوی دولت سعودی گفت: براساس کنفرانس طائف از سه سال گذشته به دلیل طرح توسعه مسجد الحرام سهمیه اعزام زائران کشورهای اسلامی به مدت سه سال محدود شد که این محدودیت از سال آینده برداشته ‌می‌شود و دوباره سهمیه اعزام زائران ما مانند گذشته می‌شود.

شنبه 28 شهریور 1394  1:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها