0

هشدار عراق به قطر: با آتش بازی نکنید

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

هشدار عراق به قطر: با آتش بازی نکنید

وزیر خارجه عراق با انتقاد از دخالت‌های کشور کوچک قطر در امور داخلی عراق به این کشور درباره پیامدهای چنین اقداماتی هشدار داد.
کد خبر: ۵۳۲۵۷۷
تاریخ انتشار:۲۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۸-18 September 2015
 
 
وزیر خارجه عراق با انتقاد از دخالت‌های کشور کوچک قطر در امور داخلی عراق به این کشور درباره پیامدهای چنین اقداماتی هشدار داد. 
 
به گزارش «تابناک»، ابراهیم جعفری در گفت‌وگو با روزنامه مصری "الیوم السابع" تأکید کرد: اتحادیه عرب پیشنهاد عراق درباره جرم‌انگاری تفکر تکفیری را بررسی می‌کند و ما از موضع تصور و خیال به این موضوع نپرداخته‌ایم بلکه به‌عنوان کسی که از این تفکر زخم خورده این پیشنهاد را ارائه دادیم و معتقدیم اگر این تفکر محدود نشود به‌سرعت میان جوانان ناآگاه منتشر خواهد شد.
 
وی با اشاره به حمایت مالی تروریست‌ها از سوی برخی کشورها گفت: سهولت آموزش و انتقال عناصر داعش از کشوری به کشور دیگر نمی‌تواند فقط با اتکا به امکانات خود این گروه باشد و نشان می‌دهد که برخی کشورها به آن کمک می‌کنند.
 
به گزارش پایگاه خبری العالم، جعفری درباره کنفرانس دوحه گفت: ما می‌خواهیم با قطر رابطه‌ای داشته باشیم که به‌نفع هر دو کشور باشد اما وقتی این کشور عمدی یا غیرعمدی در امور عراق دخالت می‌کند، نمی‌توانیم آن را بپذیریم. مشکل عراق مسئله سنی و شیعه نیست که قطر بخواهد اوضاع کشور ما را از این زاویه زیر ذره‌بین بگذارد، بلکه مشکل ما و همه منطقه تروریسم است، از این رو مبادا کسی با آتش بازی کند؛ که ورود به مسائل داخلی عراق مشکلات زیادی در پی خواهد داشت.
 
جعفری با اشاره به این که یکرنگی و دوری از نیرنگ از خصایص اعراب است، افزود: عربها با پیروی از ارزش‌هایشان باید این حقیقت را دریابند که اگر آتشی روشن شود، همه در آن خواهند سوخت و ترویج فرهنگ طایفه‌گری و ایجاد نفرت و کینه میان پیروان یک دین واحد که در یک جامعه و کشور زندگی می‌کنند، به‌نفع هیچ کسی نیست.
 
وزیر خارجه عراق درباره روابط کشورش با ایران گفت: ایران همسایه‌ای است که به آن افتخار می‌کنیم زیرا هنگامی که همه دنیا چند ماه درباره کمک به عراق فکر و تأمل می‌کرد، ایران بلافاصله بعد از اشغال موصل ما را در مبارزه با تروریست‌ها یاری کرد، بدون آن که در حاکمیت ما دخالتی کند.
 
وی با انتقاد از انفعال اتحادیه عرب گفت: اتحادیه عرب در حد و اندازۀ رویدادها ظاهر نمی‌شود. این نهاد باید نماینده همه کشورهای عربی باشد و کشورها نیز باید نماینده ملتهای خود باشند و نباید برخی کشورها بر دیگران ترجیح داده شوند و یا به سایرین تحکم نمایند.
 
 
تسنیم

 

جمعه 27 شهریور 1394  9:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها