0

سردار سلامي: موشکي داريم که شايد فقط آمريکا و روسيه آن را داشته باشند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

سردار سلامي: موشکي داريم که شايد فقط آمريکا و روسيه آن را داشته باشند

 
هر پايگاه هوايي آمريکا که پرنده‌هايش توان رسيدن به ايران را دارند، در تيررس موشک‌هاي بالستيک نقطه‌زن ايران است

جانشين فرمانده کل سپاه با بيان اين که براي هواپيماهاي آمريکايي بسته هاي دفاعي تدارک ديديم،  گفت: ما موشک بالستيک منحصر به فردي داريم که شايد فقط روسيه و آمريکا آن را داشته باشند و مقابله با اين موشک تقريباً غير ممکن است. به گزارش فارس، سردار حسين سلامي طي سخناني در يک برنامه زنده تلويزيوني، با اشاره به اشراف همه جانبه سپاه بر تحرکات بيگانگان در آب هاي اطراف ايران گفت: ما به صورت شبانه‌روزي همه تحرکات خليج  فارس، درياي عمان و بخشي از اقيانوس هند و هرجايي که مستقيم يا غيرمستقيم با امنيت ملي ما ارتباط دارد را رصد مي‌کنيم.

 

ناوها و پايگاه هاي منطقه‌اي آمريکا در تيررس موشک‌هاي سپاه

وي تاکيد کرد: اين کنترل‌ها توسط گشت هاي اطلاعاتي امنيتي، پهپادها، رادارهاي مدرن و ابزار پيچيده جنگ الکترونيک صورت مي‌‌گيرد. جانشين فرمانده کل سپاه در اين زمينه افزود: هر پايگاه هوايي آمريکا که پرنده‌هايش توان رسيدن به آسمان ايران را دارند و ناوهاي هواپيمابر آنها در تيررس موشک‌هاي بالستيک نقطه‌زن و منحصربه‌فرد و پهپادهاي ايران است. سلامي ادامه داد: سپاه پاسداران داراي پهپادي با برد 3هزار کيلومتر رفت و برگشت با توان شناسايي و تهاجم است.

 

تحرکات منطقه را شبانه روزي رصد مي‌کنيم

سردار سلامي با تأکيد بر اين که در حوزه امنيتي هيچ خلائي وجود ندارد، تصريح کرد: ما به طور شبانه‌روز بر تمامي تحرکات اطراف ايران نظارت مي‌کنيم و هيچ نقطه‌اي در حوزه امنيت ايران نيست که از رصد سپاه و ارتش خارج باشد. وي در خصوص توانمندي موشکي نيز اضافه کرد: هيچ محدوديتي در پرتاب موشک‌ها به هر تعداد از اهداف وجود ندارد و همه اين توانمندي چه در زير زمين و چه در آشکار، هر جا که لازم باشد آماده است.

 

استراتژي ما در حال حاضر حضور مستقيم نظامي در هيچ کشوري نيست

وي در پاسخ به سؤالي در خصوص اينکه گفته مي‌شود نيروهاي نظامي ايران حضور مستقيم در سوريه دارند، ضمن رد اين موضوع گفت: در اين خصوص دو حالت متصور است، يا ما در کشورهايي مثل سوريه و عراق حضور داريم و آمريکايي‌ها با همه آن ابزارهاي مورد ادعايشان در حوزه‌هاي اطلاعاتي و شناسايي عاجز از ديدن ما هستند يا اينکه ما در اين کشورها حضور مستقيم نداريم که دومي درست است.

 

تکذيب سفر سردار سليماني به روسيه

وي حضور نيروهاي نظامي در سوريه را در حوزه‌هاي مشورتي عنوان کرد و افزود: ما معتقديم آنها بايد با استفاده از نيروهاي خودشان به مقابله با دشمن بپردازند. سلامي در خصوص نيروي قدس سپاه نيز گفت: اين نيرو، واحد نظامي مشخصي ندارد و حوزه کاري آنها انتقال تجربيات و مديريت اتفاقات است و استراتژي ما در حال حاضر حضور مستقيم نظامي در هيچ کشوري نيست. جانشين فرمانده کل سپاه ضمن تکذيب حضور سردار قاسم سليماني در روسيه، آن را جنگ رواني آمريکايي‌ها و ايجاد شبهه‌افکني در اين خصوص ارزيابي کرد.

 

بسته هاي دفاعي براي هواپيماهاي آمريکايي تدارک ديديم

وي ادامه داد: سال هاست که قدرت نظامي آمريکايي‌ها ساقط شده و مدت‌هاي مديدي است که ما تمام نقاط ضعف و قدرت آنها را در منطقه و جاهاي ديگر رصد مي‌کنيم. سلامي خاطرنشان کرد: هر کجا که آمريکايي‌ها هواپيماهايشان توانمندي رسيدن به آسمان ايران را داشته با شد، با بسته‌هاي دفاعي ما مواجه خواهد شد که به شکل نامحدود به آنها آسيب مي‌زند. وي تصريح کرد: ما موشک بالستيک منحصر به فردي داريم که شايد فقط روسيه و آمريکا آن را داشته باشند و مقابله با اين موشک تقريباً غير ممکن است.

 

موضع سپاه در خصوص جريانات سياسي

سلامي در پاسخ به سؤالي در خصوص ورود سپاه به جريانات سياسي اظهار داشت: سپاه پاسداران از هيچ جريان و حزبي حمايت نکرده و شأن خود را اجل از اين مسائل مي‌داند. وي در عين حال خاطرنشان کرد: البته ما داراي شناخت و بصيرت بوده و اوضاع را رصد مي‌کنيم، اما هيچ دخالتي در امور سياسي نمي‌کنيم و اين از خطوط قرمزي است که هم رهبري معظم انقلاب و هم قانون اساسي به آن تأکيد کرده و سپاه نيز خود را ملزم به آن مي‌داند.

 

شبکه اطلاعاتي سپاه در داخل و خارج از ايران

وي در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: سپاه پاسداران مأموريت وسيع امنيتي داشته و داراي شبکه‌هاي اطلاعاتي نيرومند و گسترش‌يافته در محيط داخل و خارج است که از اين موضوع براي پشتيباني از مأموريت هاي سپاه استفاده مي‌شود.

 

به حملات سايبري پاسخ مخرب مي دهيم

سردار سلامي در خصوص عملکرد سپاه در حوزه جنگ‌هاي سايبري نيز اظهار داشت: امروز نبردها در جهان به لحاظ ماهيت در حال دگرگوني و تنوع است و يکي از عرصه‌هاي خطرناک و ويرانگري که دشمن با تلفيق فناوري‌هاي اطلاعاتي و جنبه‌هاي علوم روانشناختي از آن استفاده مي‌کند، تحت عنوان جنگ‌هاي سايبري است که اين يک عرصه جديد در نبرد است. وي خاطرنشان کرد: کشور ما و به خصوص سپاه پاسداران چون همواره خود را با اقتضائات جديد تطبيق مي‌دهند و هرگز خود را از توانمندي‌هاي دشمن عقب نگه نمي‌دارند، سعي کرده تا به توانمندي‌هاي قابل قبولي در عرصه سايبري برسد و ما بازدارندگي سايبري را در سطح بالايي توسعه داده‌ايم.

سلامي تأکيد کرد: اگر دشمن بخواهد در اين زمينه کشور ما را آزار دهد، پاسخ‌هاي ويرانگري به آن خواهيم داد که اين توانمندي امروز وجود دارد. وي در عين حال تصريح کرد: ما ابتدا به ساکن به هيچ کشوري حملات سايبري نمي‌کنيم اما اگر کشوري بخواهد با ما وارد جنگ در اين حوزه شود، قاعدتاً به آن پاسخ‌هاي مخربي خواهيم داد و در اين زمينه اعلام مي‌کنيم که ما در لبه تکنولوژي حرکت مي‌کنيم، هم نيروي انساني هوشمند داريم و هم از دانش آن بهره‌منديم.

 

يک نيروي انقلابي حتماً بايد رسانه داشته باشد

سلامي در خصوص رابطه سپاه با رسانه‌ها نيز گفت: بالاخره برخي از رسانه‌ها منعکس‌کننده بخش‌هايي از ديدگاه‌هاي سپاه هستند و وقتي يک نيروي دفاعي در سطح سپاه پاسداران مي‌خواهد عمليات رواني انجام دهد، يک بخش از اين کارکرد در حوزه رسانه‌اي است و ما به اين حوزه با ديد يک جنگ رسانه‌اي و رواني نگاه مي‌کنيم و معتقديم يک نيروي انقلابي حتماً بايد رسانه داشته باشد و ما اين تفکر را قبول نداريم که فقط بايد با سلاح بجنگيم.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 26 شهریور 1394  10:01 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها