0

دی یوم الله است/ اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها شجاعانه آغاز شد امروز دولت احمدي‌نژاد، اجراي قانون

 
AR_jalal313
AR_jalal313
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1210
محل سکونت : فارس

دی یوم الله است/ اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها شجاعانه آغاز شد امروز دولت احمدي‌نژاد، اجراي قانون

 

 دی یوم الله است/ اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها شجاعانه آغاز شد

امروز دولت احمدي‌نژاد، اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها را شجاعانه آغاز كرده است/ امروز امنیت ملی کشورها، تنها با خود آن کشورها تحقق پیدا نمی کند و به همکاری های منطقه ای و بین المللی گره خورده است/ پاکستان با تروریست ها برخورد قاطع کند/ سیاست های کلی خصوصی شدن آموزش و پرورش در کشور در مجمع بررسی می شود/ روحانیون و مرجعیت همیشه در کشور ما مورد توجه رهبری بوده اند/ نهم دی ماه را باید به عنوان یک یوم الله در کشور در نظر بگیریم.
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام، با اعلام اينكه هدفمندسازي يارانه‌ها در برنامه همه دولت‌ها بوده است، گفت: امروز دولت احمدي‌نژاد، اجراي قانون هدفمندكردن يارانه‌ها را شجاعانه آغاز كرده است.

به گزارش «تابناک»، دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر امروز، شنبه در نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر، مبنی بر اینکه شما چندی پیش سخنانی درباره رخداد تروریستی چابهار مطرح کردید؛ آیا به باور شما، دیوار امنیتی جنوب شرق کشور نیازمند بازسازی است، گفت: امروز امنیت ملی کشورها تنها با خود آن کشورها تحقق پیدا نمی کند. همان گونه که بسیاری از مسائل جهانی شده، امنیت ملی کشورها نیز به همکاری های منطقه ای و بین المللی گره خورده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه اگر ایران مبارزه با قاچاق مواد مخدر را کنار بگذارد، کشورهای منطقه خسارت می بینند، گفت: ایران انتظار دارد، دیگر کشورها، به ویژه پاکستان با تروریست هایی که به راحتی به درون کشور ما می آیند و عملیات تروریستی انجام می دهند، برخورد قاطع کند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در مقابله با قاچاق مواد مخدر اقدامات بسیاری را انجام داده است، گفت: با فداکاری های غیورمردان ایران زمین در مقابله با قاچاق مواد مخدر کشورهای منطقه و حتی کشورهای جهان نیز از این موضوع بهره مند شده اند.

رضایی تصریح کرد: اگر ایران مبارزه با قاچاق مواد مخدر را کنار بگذارد، خسارت بزرگی به کشورهای منطقه و جهان وارد خواهد شد.

وی با بیان اینکه ایران برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر هزینه های زیادی را می پردازد، گفت: مقابله با قاچاق مواد مخدر، تنها برای امنیت مردم ایران نیست، بلکه برای تأمین امنیت ملی دیگر کشورهاست.

وی خطاب به دیگر کشورها گفت: جمهوری اسلامی ایران، انتظار دارد که سایر کشورها به ویژه پاکستان با تروریست هایی که به راحتی به درون کشور ما می آیند و عملیات تروریستی خود را انجام می دهند، برخورد قاطع کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در قالب پیشنهادهای امنیتی خطاب به مسئولان کشور پاکستان عنوان کرد: دولت پاکستان یا خود با تروریست ها برخورد کند یا اینکه قرارگاه مشترکی با ایران تشکیل دهد که ایران، نیروهای ویژه خود را برای مقابله با تروریست ها بفرستد و یا اینکه ایران با توانمندی خود تروریست ها را نابود کند.

وی با بیان اینکه از لحاظ حقوق بین المللی ایران توانایی دارد که برای حفظ امنیت ملی خود به آن سوی مرزها برود، گفت: با این حال، ما می خواهیم بر پایه همکاری های مشترک با تروریست ها مقابله کنیم و خواهان همکاری مشترک کشورهای همسایه به ویژه پاکستان هستیم که به این عملیات های تروریستی پایان دهد.

رضایی در ادامه درباره بررسی سیاست های کلی خصوصی شدن آموزش و پرورش در کشور نیز گفت: این موضوع یکی از مباحث مهم مجمع تشخیص مصلحت نظام است که در جلسات آینده به آن خواهیم پرداخت، به گونه ای که مشخص شود، به چه میزان بخش خصوصی می تواند در آن دخالت داشته باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه از نظر قانونی سیاست های کلی کشور که در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی می شود، پس از رعایت کامل قانون اساسی مطرح می شود، بنابراین سیاست های کلی را باید در قالب قانون اساسی کشور در نظر گرفت، گفت: با توجه به اینکه در قانون اساسی کشور، مسئولیت آموزش و پرورش بر عهده دولت است، هر اتفاقی که بنا باشد، بیفتد در مرحله اجرا خواهد بود.

وی همچنین درباره توهین به جایگاه مرجعیت توسط برخی افراد در کشور گفت: روحانیون و مرجعیت همیشه در کشور ما مورد توجه رهبری بوده اند و با سفری که ایشان به قم داشتند، جایگاه مرجعیت را تثبیت کردند.

وی با تأکید بر اینکه جای نگرانی در این زمینه نیست، گفت: البته دستگاه های مربوطه باید در این باره به وظایف قانونی خود رفتار کنند.

رضایی همچنین درباره حماسه نهم دی ماه نیز گفت: نهم دی ماه را باید به عنوان یک یوم الله در کشور در نظر بگیریم، به گونه ای که که اگر مراسم سالیانه ای هم برای بزرگداشت این روز تاریخی در کشور در نظر گرفته شود، بسیار مناسب خواهد بود.

وی یادآور شد: مردم پس از هفت ماه از رخدادی که گذشت، به میدان آمدند و آرامش و وحدت را در روز نهم دی ماه سال گذشته به عرصه جامعه بازگرداندند؛ پس باید به آن به عنوان یک روز تاریخی نگاه کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین درباره بررسی سیاست های کلان مربوط به امر به معروف و نهی از منکر در نشست های مجمع گفت: امر به معروف و نهی از منکر برای مشارکت فعالانه آحاد جامعه در اداره کشور است، به گونه ای که این حکم همه مردم را در اداره کشور و جامعه دخیل می کند و حسن آن این است که چون جنبه های اسلامی مسأله کاملا توضیح داده شده، مشارکت مردم سازنده خواهد بود نه تخریبی.

رضایی در ادامه به موضوع هدفمند کردن یارانه ها در کشور اشاره کرد و افزود: برای نمونه، هدفمند کردن یارانه ها به عنوان یک طرح ملی در کشور مطرح است و همه دولت ها نیز به دنبال اجرای آن در کشور بوده اند و حالا که دولت احمدی نژاد، دست به این کار شجاعانه زده است، همه باید با یکدیگر همکاری کنند.

وی تصریح کرد: البته همکاری باید در کنار پیشنهاد دادن باشد، چرا که خود پیشنهاد دادن یکی از راه های اجرای درست قانون هدفمند کردن یارانه ها در کشور است.

وی افزود: اگر همکاری و پیشنهادی وجود نداشته باشد، شکافی بین دولت و دیگر نهادها در جامعه پدید می آید و موجب می شود که نتوانیم از همه ظرفیت های ملی خود بهره ببریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان اینکه وقتی هدفمند کردن یارانه ها همه امورات کشور را تحت تأثیر قرار می دهد، بیانگر آن است که باید مشارکت فعالی با دولت داشته باشیم، از آمادگی مجمع تشخیص مصلحت نظام برای همکاری با دولت و مجلس در زمینه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها خبر داد.

رضایی همچنین درباره چهارچوب اختیارات مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز عنوان کرد: ما در بررسی سیاست های کلی کشور به دو نکته توجه داریم؛ نخست، با توجه به اینکه سیاست های کلی مبنای قانونگذاری و برنامه ریزی در کشور خواهد بود؛ بنابراین، با توصیه های کلی تفاوت دارد و جنبه عملیاتی به خود می گیرد. 

دوم آنکه نمی خواهیم وارد سیاست های اجرایی که در اختیار دولت و مجلس است، شویم.


شنبه 4 دی 1389  9:49 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها