0

6 نکته در مورد استیوجابز که تا پیش از این نمی‌‌دانستید!

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

6 نکته در مورد استیوجابز که تا پیش از این نمی‌‌دانستید!

stive-jobz

استیوجابز، پدر اپل اسطوره‌ای که سرشار از ایده‌های نوین بود. راستش تا زمانی که او زنده بود هیچ‌کس اپل را به نقض کپی‌رایت محکوم نمی‌کرد، چون این اپل بود که همیشه ایده‌های نوین را به‌کار می‌گرفت و دیگر کمپانی‌ها صرفا سعی در تقلید ایده‌ها داشتند. در ادامه قرار است شش نکته از زندگی شخصی استیوجابز را برای‌ شما بگوییم.

blog-images-1349202732-fondo-steve-jobs-ipad

او اعتیاد داشت!

اگرچه در دوران میانسالی می‌توان استیوجابز را به‌عنوان یک الگو انتخاب کرد اما در دوران جوانی اوضاع این مرد بزرگ چندان جالب نبوده است. وی از 18سالگی مصرف ماری‌جوانا را شروع کرد و پس از یکی دو سال به مصرف LSD (نوعی ماده مخدر صنعتی) روی آورد، هرچند او موفق به ترک اعتیاد شد، اما تا آخر عمر هیچ‌گاه از آن دوران ابراز پشیمانی نکرد (حداقل از سخنرانی‌هایش این‌گونه برداشت می‌شود).

0408

او یک بازی را برای آتاری طراحی کرد

شاید بدانید که استیوجابز مدتی را در کمپانی آتاری کار می‌کرد اما باید بگوییم او جزو طراحان یک نسخه از بازی پُنگ بود که در آن بازیکن توپ را به سمت یک‌دیوار پرتاب می‌کرد و با هربار برخورد یکی از آجرها کم می‌شد. البته ایده چنین‌بازی توسط مدیرعامل آتاری ارائه شد ولی استیوجابز به کمک وازنیاک دوست صمیمی‌اش آن را به مرحله اجرایی درآوردند.

digital-sound-chips-blue-box

اولین ساخته او یک جعبه‌آبی بود

اولین ساخته استیوجابز که توانست رویای داشتن یک شرکت را برای او به واقعیت نزدیک‌ کند، یک جعبه آبی بود که با ایجاد یک تُن 2.600مگاهرتزی می‌توانست سیستم تلفنی‌ را گول بزند و اجازه تماس‌های راه‌دور را به رایگان بدهد ( این میزان تن دقیقا همان مقداری بود که برای سوییچ‌های انتقال تماس استفاده می‌شد). این کشف توسط هکری به‌نام جان‌دراپر انجام گرفت اما استیوجابز توانست اولین وسیله هک تلفن‌عمومی را به وسیله آن بسازد. این دستگاه 150دلار قیمت‌گذاری شده بود و تنها یک خریدار داشت که او هم هیچ‌گاه پولی را به استیو نداد. البته این جعبه اصلا آبی نبود!

obama-jobs

او یک‌بار با باراک اوباما دیدار کرد

استیوجابز آن‌قدرها مشهور بود که رییس‌جمهوری‌ آمریکا علاقه داشته باشد یک‌بار او را از نزدیک ملاقات کند. هرچند استیوجابز چندان به اوباما علاقه‌ای نداشت و معتقد بود او زیاد در کارهایش جدی و مصمم نیست. در ابتدا اوباما نامه‌ای را برای استیوجابز فرستاد که به ملاقات او برود اما استیو با کمال خودخواهی گفت اگر او می‌خواهد مرا ببینید، باید به دیدنم بیاید. هرچند این ملاقات انجام شد اما دوطرف زیاد از دست یک‌دیگر راضی نبودند.

f83cb2b25e256c1dd2068ca5421bfdf5

او چندان به سیب علاقه نداشت

برخلاف تصورعموم او از علاقه زیاد به سیب، این نام را برای کمپانی‌اش انتخاب نکرد، بلکه او نام اپل‌کامپیوتر را به این دلیل انتخاب کرد که تناقض زیادی بین این دو وجود داشت؛ به همین راحتی! شاید بگویید چرا سیب را انتخاب کرد باید بگوییم باز هم یک دلیل ساده دارد، ایده راه‌اندازی اپل در یک باغ سیب به ذهن استیوجابز رسید!

او از دکمه پاور نفرت داشت

استیوجابز مرگ را پایان راه می‌دید و از اینکه به یک‌باره همه‌چیز پایان می‌پذیرد راضی نبود، او مرگ را شبیه به دکمه‌پاور می‌دانست بنابراین علاقه‌ای به گذاشتن این دکمه در محصولاتش نداشت.

سه شنبه 24 شهریور 1394  10:28 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها